Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ömer Yıldız a üyelerden tam destek

SS. Gardaşlar Karayolu Yük Taşımalığı Kooperatifi olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Ömer Yıldız, güven tazeledi.
Gala Düğün Salonunda gerçekleştirilen genel kurula Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan adayı Mesut Dursun, oda başkanları, Cem Vakfı Başkanı Ünal Karataş, misafirler ve üyeler katıldı.
Divan Başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ın yaptığı genel kurulda saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Divan başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde esnafın çok mağdur olduğunu , desteklerle ayakta durmaya çalıştığını belirterek, normalleşme sürecinde esnafın sermayesinin bittiğini ve bir yıl ödemesiz üç yıl ödemeli faizsiz kredi desteği verilmesini , bağkur primlerinin bir yıl ertelenmesini , borçların yapılandırılmasını , Belediye, Vakıflar ve Özel İdarede kiracı olan esnafların kiralarının ertelenmesini talep ettiklerini dile getirdi.
SS. Gardaşlar Karayolu Yük Taşımalığı Kooperatifi Başkanı Ömer Yıldız ise görevde bulunduğu süre içerisinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, kooperatifi daha ileriye taşımak için gayret göstermeye devam edeceklerini ifade etti.
Yönetim , Denetim Kurulu raporları okunduktan sonra ibra edildi. Genel kurulda yönetim, denetim ve üst kurul delegeleri 3 yıllığına seçildi. Kooperatif başkanı Ömer Yıldız, kendilerine tam destek veren üyelere ve genel kurula katılan Sesob Başkanı Beşir Köksal ve misafirlere teşekkür etti.

DEVAMI

Ak Parti Genel Başkan yardımcısından Sesoba ziyaret

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili  Vedat Demiröz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti 
Ak Parti İl Kongresinin ardından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Başkanı Hakan Aksu, ilçe başkanı M. Burak Kuruçay, Kadın Kolları Başkanı  Arzu Polat, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve parti yöneticileri ile birlikte Sesob’a ziyarette bulunan Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
Esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra esnafın durumunu da anlatan Sesob Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde esnafın çok mağdur olduğunu, özellikle kapalı olan kahveci, okul servisi, kantinci, kırtasiyeci, eğlence yerleri ve halk otobüsçüsü esnafların mağduriyetinin devam ettiğini söyledi. 
Devlet desteğinin yanısıra Valilik ve Belediyenin de esnafa nakdi desteği olduğunu bu desteğin esnafa katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile verilen kredi faizlerinin yüzde 4.5 oranından 8.5 oranına yükseldiğini ,bunun da zor durumda olan esnafı mağdur ettiğini vurgulayarak, “Esnaf ve Sanatkarlarımız pandemiden dolayı çok zor durumdadır. Bu süreçte esnaflarımız kredi çekerek ayakta durmaya çalışmaktadır. Alınan kredilerin ödeme günleri geldi ve esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Kredileri vadesi uzatılmalıdır. Faiz oranları da tekrar aşağı çekilmelidir. Emekli Esnafın maaşları çok düşük olduğu için geçinmekte zorlanmaktadır” dedi.
Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman ise , halk otobüsü ve servisçi esnafının mağduriyetini dile getirerek, halk otobüslerinin yolcu sayısının düştüğünü, işçi ve diğer giderlerini karşılayamadıklarını, kredilerini ödemekte zorlandıklarını belirterek mağduriyetlerini dile getirdi.
 
Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yıldız ise çeki dönen esnafların mağduriyetini dile getirerek sicil affına gidilerek düzeltilmesini, yüzde 10’a düşen kira stopajının da kalıcı hale getirilmesini talep etti. 
Esnafın sorunlarını dinleyen Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz,  talepleri MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini söyledi. 
Sivas’ın yatırımlar ve teşvikler konusunda şanslı bir olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, daha fazla yatırım , Demirağ OSB ve Teşvik konusunda Ak parti olarak desteklerinin devam edeceğini belirterek, Sesob Başkanı Köksal’a teşekkür etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret