Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Zihni Taştan toprağa verildi

Birliğimizden Haberler

Zihni Taştan toprağa verildi

Esnaf teşkilatına yıllarını veren ve 1931 doğumlu işadamlarından Zihni Taştan toprağa verildi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ın eniştesi, işadamları Rahmi, Adan ve Fehmi Taştanın babaları Zihni Taştan, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir hastanede tedavi altında idi.
Dün rahmetli olan Zihni Taştan için Ulu camiinde cenaze töreni düzenlendi.
Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, oda başkanları, STK başkanları , aile bireyleri ile sevenlerinin de katıldığı cenaze töreni Ulu camiinde gerçekleştirildi
.
Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Zihni Taştanın cenazesi yukarı tekke mezarlığında bulunan aile kabristanında toprağa verildi.
Yıllarca esnaf teşkilatında yöneticilik te yapmış olan eniştesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Eniştem Zihni Taştan Celepler Odası , Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı ile Hizmet Vakfında yönetim kurulu üyeliği yapmış ve Sivas’ımıza hizmet vermiştir. Değerli büyüğümüzü kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, acı günümüzde cenazemize katılan, taziye veren, ziyarete gelen , telefonla başsağlığı mesajlarında bulunan, il protokolümüze, STK başkanlarımıza, oda başkanlarımıza, eş , dost ve akrabalarımıza teşekkür ediyorum. Eniştemize de Allahtan rahmet , ailesine de sabır diliyorum” dedi .
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret