Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Yiyecek Maddeleri Odasında Mehmet Akgül tekrar seçildi

Birliğimizden Haberler

Yiyecek Maddeleri Odasında Mehmet Akgül tekrar seçildi

Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odasının olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Üç liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Akgül, üyelerin oylarının çoğunluğunu alarak birkez daha başkanlığına seçildi.
 
4 Eylül Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Beşir Köksal yaptı. Saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okunduktan sonra kısa bir konuşma yapan ve aynı zamanda divan başkanlığı görevinde bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatının büyük bir aile olduğunu, genel kurulların da teşkilatımıza yakışır bir şekilde yapılması gerektiğini ifade ederek, Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanlığına aday olan üç adaya da başarılar diledi. 
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından yönetim, denetim kurulu raporları, bilançolar, gelir ve giderler okunduktan sonra üyeler tarafından ibra edildi
 
Dilek ve temenniler bölümünde mevcut başkan Mehmet Akgül konuşma yaparak, üyelere ve esnafların sorunlarıyla yakından ilgilenen Sivas Esob Başkanı Beşir köksal’a  dolayı teşekkür ettikten sonra görevde bulunduğu süre içerisinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Oda başkanlığına aday olan Mehmet Tutuman ve Kenan Arslan ise  seçilmeleri halinde yapacakları hizmetler ve çalışmaları anlatarak üyelerden destek istediler.
Yapılan genel kurul sonrasında uzun bir süredir oda başkanlığını yürüten Mehmet Akgül 332 oy alarak birkez daha başkanlığı kazanırken, Mehmet Tutuman 241, Kenan Arslan ise 155 oy aldı.
Genel kurul sonrasında üyelere teşekkür eden Yiyecek Maddelere Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, oda mensubu üyelerin sorun ve sıkıntılarıyla ilgilenmeye ve çözümü için gayret göstermeye devam edeceğini ifade etti
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret