Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Yılın Ahisi Hacı Otağ vefat etti

Birliğimizden Haberler

Yılın Ahisi Hacı Otağ vefat etti

 
 
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen Ahilik Bayramında 2012 yılının Ahisi seçilen Bakkal Hacı Otağ vefat etti.
Sivas’ta Afyon Sokakta bulunan bakkal dükkanında yıllardır esnaflık yapan ve mesleğini oğlu ile birlikte sürdüren 81 yaşındaki  Hacı Otağ, hayatını kaybetti.
2012 yılında yılın ahisi seçilerek ödülde verilen 1936 doğumlu Hacı Otağ’ın cenazesi ulu camiinde kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke aile mezarlığında toprağa verildi.
 
EROL ÇELİKİN BABASI RAHMETLİ OLDU
 
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Erol Çelik’in babası Mehmet Çelik’te rahmetli oldu. Osman Çelik’inde cenazesi ulu camiinde öyle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke aile mezarlığına defnedildi.
 
İki cenazeye de katılan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllardır Bakkallık yapan ve mesleğini çok seven Hacı Otağ’ı çok sevdiklerini ve yılın ahisi seçerek ödüllendirdiklerini söyledi. Vefatından dolayı üzüntü duyduklarını da dile getiren Köksal, rahmetli olan ahiye Allahtan rahmet, ailesine de başsağlığı dileğinde bulundu.
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinde yönetim kurulu üyesi olan Erol Çelik’in babasının bir süredir rahatsız olduğunu söyleyen Köksal, Mehmet Çelik'e Allahtan rahmet , ailesine de başsağlığı temennisinde bulundu.
 
 
 
   
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret