Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Yeni projelerimizle halkımızın karşısına çıktık

Birliğimizden Haberler

Yeni projelerimizle halkımızın karşısına çıktık

Ak Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, esnaf teşkilatı ile bir araya geldi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Sesob toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, siyasi partilerin belediye başkan adayları ile esnaf teşkilatını buluşturduklarını ifade ederek, 31 mart  tarihinde yapılacak olan seçimde Sivas’ın hizmetine talip olan Belediye Başkan adayı Hilmi Biline başarılar diledi
Belediye  Başkan adayları ile esnaf teşkilatını buluşturduklarını  dile getiren  Sesob Başkanı Beşir Köksal,” İlimizi yönetecek Belediye Başkan adaylarımız ile bir araya geliyoruz Toplantılarda adaylarımız ilimize yapacakları projeler hakkında bilgi veriyor ve teşkilat mensuplarımızın sorularını cevaplıyorlar. Katılımlarından dolayı Belediye Başkan adayımız Hilmi Bilgin ve parti yöneticilerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.
Sivas Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarların yerel ve yasal sorunları hakkında da bilgi verdi.
             Ak partiden Belediye Başkan adayı olan Hilmi Bilgin ise, Sivas’ın ve esnafların hizmetine talip olduklarını söyledi. Sivasın gelişmesi ve kalkınması için güzel projeler hazırladıklarını vurgulayan başkan adayı Hilmi Bilgin, . projelerin hayata geçirilmesi için de destek istedi.
Bilgin, Yenilenen Şehir Projeleri, Tarih, Kültür ve Turizm Projeleri, Gençlik, Spor ve Eğitim Projeleri, Ulaşım Projeleri, Sanayi ve Altyapı Projeleri ana başlıkları altında yapılacak projeler hakkında bilgi verdi.
Projelerini tek tek sinevizyon eşliğinde esnaf teşkilatına anlatan Ak Parti Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin, esnaf teşkilatının başkan ve yöneticilerinin de sorularını cevaplandırdı.
Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Hakan Aksu, İlçe Başkanı Tarım Eminoğlu, parti yöneticileri ile esnaf teşkilatının başkan , yönetim ve denetim kurulu üyeleri katıldı

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret