Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Yapılandırmada süre uzatıldı

Birliğimizden Haberler

Yapılandırmada süre uzatıldı

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  6736 sayılı yapılandırma Kanununda süre uzatımımın olduğunu söyledi. 
 Esnaf ve sanatkarın kamuya olan borçlarını yeniden yapılandıran  6736 sayılı Bazı Alacakları Yeniden Yapılandırmasına İlişkin Kanunun yürürlüğe girmesinin ardından teşkilatımızın başvurusu üzerine 27.1.2017 tarihli ve 29961 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6770 sayılı torba kanun ile 6736 sayılı kanuna gecici olarak 2. maddenin eklendiğini vurgulayan Köksal, alınan kanun kapsamında yeniden yapılandırılan vergi, resim, harç borçlarının peşin ödenmesi ile ilk iki taksidini süresi içinde ödemediği için yapılandırması iptal olanlara bir hak daha getirildiğini ifade etti.
Köksal, “ Buna göre , 6736 sayılı kanundan yararlanmak üzere başvuruda bulunan ancak ödenmesi gereken tutarları zamanında ödeyemediği için yapılandırma başvurusu iptal olanlar, söz konusu tutarları 2017 Mayıs ayı sonuna kadar geç ödeme zammı ile birlikte ödemek şartıyla yeniden 6736 sayılı kanundan faydalanacak.
Bunanla beraber , anılan kanun kapsanında 2017 yılı Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitler dörder ay uzatılmıştır. Bir başka ifade ile Ocak ayında ödenmesi gereken taksitler Mayıs ayı  sonunda, Şubat ayında ödenmesi gereken taksitler Haziran ayı sonunda  ödenebilecek ve diğer  taksitler aynı şekilde dörder ay ötelenebilecek.
Yapılandırma başvurusu sırasında peşin ödeme seçeneğini tercih eden, ancak borcunu süresinde ödeyemeyenler, dilerlerse 30 Nisan 2017 tarihine kadar ilgili vergi dairesine dilekçe ile başvurmak suretiyle borçlarını taksitlendirerek ödeyebilecekler. 
6736 sayılı konundan yararlanmanın bir diğer şartı ise , cari dönem vergi, resim, harç ve benzeri borçların bir takvim yılı içinde ikiden fazla aksatılmaması olduğundan, 2017 yılı içinde bu şartı yerine getirmediği için yapılanması iptal olanlar da söz konusu borçlarını Mayıs ayı sonuna kadar ödemeleri şartıyla yapılandırmadan faydalanabilecekdir”dedi.  
SESOB Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkârların verilen yapılandırma süresini iyi değerlendirmelerini istedi
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sesob Başkanı Köksaldan Eskişehir Başsavcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu , Eskişehir Esnaf ve Sanatlarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte Sivas'tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan başsavcı Murat İrcal’i makamında ziyaret etti.
Sivas heyeti, birlikte çalıştıkları Başsavcı Murat İrcala yeni görev yerinde başarılar diledikten sonra bir süre sohbet etti.

DEVAMI

Ak parti ilçe başkanından Sesoba ziyaret

Ak Parti ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Esnaf teşkilatına ziyarette bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Kuruçay, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
Belediye Meclisi Üyesi iken Ak Parti ilçe başkanlığına atanan ve kısa sürede yönetim kurulu üyelerini oluşturarak çalışmalarına başlayan ilçe başkanı Kuruçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.
 
Ak Parti ilçe başkanlığına atandıktan sonra çalışmalara başladığını ve kısa sürede yönetim kurulunu oluşturduğunu ifade eden ilçe başkanı Kuruçay, Ak partinin gücünü daha da artırmak için mücadele edeceklerini, STK ile her zaman uyumlu çalışacaklarını ifade etti.
 
Partinin farklı kademelerinde hizmet verdiğini ve göreve geldiği günden itibaren Sivas halkına ve partililere hizmet verdiğini vurgulayan Kuruçay, “Ak Parti teşkilatlarında farklı birimlerde görev aldım ve Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulundum. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle ilçe başkanlığına atandım. Yönetim kurulumuzu oluşturduktan sonra ziyaretler yaparak sorunları yerinde tespit ediyoruz. Her zaman bizlerle çalışmalar yapan, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Birlik Başkanımız, sayın Beşir Köksal ve yönetim kurulunu ziyaret ettik ve görüş alışverişinde bulunduk ve tecrübelerinden faydalandık. Başkanıma ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise , siyasi partilerin önemli olduğunu  dile getirerek, “Ak Parti ilçe başkanlığına atanan sayın Burak Kuruçay ile daha önce de birlikte çalıştık. Esnaflarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Sivasımızın gelişmesi ve kalkınması için gayret gösteren, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen ilçe başkanımıza teşekkür ediyor ve şahsında yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek hizmet yarışında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ziyarette Ak Parti ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay’a esnafların sorunları hakkında da bilgi verdi.  

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret