Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Yapılandırmada 31 Mayıs son gün

Birliğimizden Haberler

Yapılandırmada 31 Mayıs son gün

Sivas Defterdarı Mustafa Yumuşak, esnaf ve sanatkarın yapılandırmadan mutlaka faydalanmasını gerektiğini söyledi.
 
Kale Vergi dairesi Müdürü Durmuş Ali Darıcı, Site Vergi Dairesi Müdürü Nazike Aksak Çelik ve Gelir Müdür Vekili Salih Özcandar ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Defterdar Mustafa Yumuşak, vergilerin yeniden düzenlenmesi ile ilgili çıkarılan yapılandırmanın süresinin 31 Mayıs 2017 tarihinde sona ereceğini hatırlatarak, “ 6736 sayılı   Vergilerin Yeniden Yapılandırması  ile ilgili yasa Ağustos ayında yürürlüğe girmişti. 25 kasım 2016 tarihinde de başvurular sona ermişti.  Birinci taksitlerin 2016 yılında ödenmesi gerekiyordu. İkinci taksitler ise 4 ay ertelenmişti. Bu taksitler 31 Mayıs 2017 tarih itibariyle ödenmesi gerekiyor.
 
Mükelleflerimizin zor duruma düşmemesi ve kendileri için tanınan bu imkandan faydalanmaları için 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ikinci taksitlerini ödemeleri gerekir. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen mükelleflerimiz vergi dairelerine müracaat edebilirler” dedi
 
 30 Kasım 2016 tarihine kadar birinci taksitlerini ödemeyen mükelleflere de iman tanındığını hatırlatan Yumuşak, birinci ve ikinci taksitlerin 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödenmesi halinde yapılandırmadan faydalanılacağını, ödeme yapmayanların taksitlendirmeden faydalanamayacağını sözlerine ekledi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarların yapılandırma ile borçlarını taksitler halinde ödeme imkanı getirildiğini hatırlatarak , 31 Mayıs tarihine kadar taksitlendirmeden faydalanılmasını istedi.
Yapılandırmanın tekrar hayata geçirilmesinin esnafı rahatlatacağını vurgulayan Köksal, 6736 sayılı vergilerin yeniden yapılandırılmasında emeği geçen başta Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere Maliye Bakanı Naci Ağbal’a , özverili çalışmaları nedeniyle Defterdar Mustafa Yumuşak ve tüm personeline teşekkür etti.
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret