Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Valimiz Salih Ayhana teşekkür ediyoruz

Birliğimizden Haberler

Valimiz Salih Ayhana teşekkür ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, İl Özel İdaresine ait gayrimenkullerde kiracı olan esnaflardan, kira almayacağını ifade ederek, desteklerinden dolayı valimiz sayın Salih Aylana teşekkür etti.
 Ülkemizde ve ilimizde yaygınlaşmaya başlayan ve bu süreçte dükkanları kapanan esnafların mağduriyetlerinin giderilmesi için girişimlerde bulunan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen video konferans sistemine katılarak esnafların sıkıntılarını dile getirdi. 
Köksal, Koronavirüsü nedeniyle esnafların genelge doğrultusunda dükkanlarını kapattığını ve  açık olan dükkanların ise iş yapamadığını belirterek, esnafın mağduriyetlerini dile getirdi. 
Sivas Esob Başkanı Köksal,  virüs nedeniyle dükkânların kapalı olduğunu, Özel İdarede kiracı olan esnafların kiralarının alınmaması konusunda Vali Salih Ayhan’dan destek istedi.
 Sivas Valisi Salih Ayhan ise esnaf ve sanatkârların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, dükkânların kapalı olması nedeniyle esnafların ve çalışanlarının sıkıntılı olduğunu dile getirerek, Özel İdarenin kiracısı olan esnafların kiraları korusunda yardımcı olacaklarını müjdeledi. 
 Sivas Valisi sayın Salih Ayhan’ın  her zaman esnafa destek olduğunu  , sorunlarıyla yakından ilgilendiğini dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Valimiz Sayın Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen video konferans sistemine katılarak esnafımızın sorunlarını dile getirdik. Dükkanları kapalı olan esnaflarımızın kiraları konusunda destek istedik. Talebimize Valimiz duyarsız kalmadı .  Valimiz sayın Salih Ayhan’da Özel İdareye ait dükkanlarda kiracı olan esnaflara yönelik kira korusunda yardımcı olacağını ifade etti.
Bu zor dönemde esnaflarımıza yardımcı olan kira konusunda destek veren Valimiz sayın Salih Ayhana ve İl Özel İdare Genel Sekreterimiz sayın Mehmet Nebi Kaya’ya teşekkür ediyoruz” dedi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret