Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Vali Ayhandan Kahveci esnafına destek

Birliğimizden Haberler

Vali Ayhandan Kahveci esnafına destek

Sivas Valisi Salih Ayhan, kahveci esnafına destek olacaklarının müjdesini verdi.
İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu ile birlikte Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odasını ziyaret eden Sivas Valisi Salih Aylan, oda başkanı Beşir Köksal ile bir süre sohbet ettikten sonra pandemi süercinde mağdur olan Kahveci esnafının destek olacaklarının müjdesini verdi.
 
Ziyarette konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, pandemi sürecinden esnafın çok etkilendiğini ve mağdur olduğunu ifade ederek, bu süreçte esnafa destek olmak için çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.
Kahvehane işletmecisi esnafların çok mağdur olduğunu belirten Vali Salih Ayhan, “Merkez ve ilçelerde bulunan kahvehane işletmecisi esnaflarımıza destek olmak ve onlara yardım edebilmek için şu anda bir çalışma içerisindeyiz. İlçelerde bulunan kahvehanecilerimize de Kaymakamlıklar aracılığı ile destek olacağız. Şu anda  canyusu desteği verebilmek için görevlilerimiz çalışıyor. Bu desteği zamana yayarak esnaflarımızın durumuna göre desteğimiz devam edecektir. Her zaman kahveciler Kırıathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası ve kahveci esnafının yanındayız” dedi.
 
Kahvecilik kültürünün önemine de değinen Vali Salih Ayhan, bu mekanların insanların dinlendiği, demlendiği, duygularını paylaştığı güzel mekanlar olduğunu vurgulayarak, en kısa zamanda eski günlerine kavuşmalarını temenni etti.
 
Sivas ESOB Başkanı ve aynı zamanda Kahveciler Kırıaathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Beşir Köksal ise , yapılan bu desteğin çok anlamlı olduğunu belirterek, “Esnaflarımız COVİD-19 sürecinden çok etkilendi ve evine ekmek götüremeyecek duruma geldi. Dükkan kiraları, vergi, sigorta kredi borçlarını ödemekte zorlanmaya başladı. Bizler her zaman ve her yerde esnafımızın sorunlarını gündeme getiriyoruz. Sayın valimizle görüşerek esnafımızın durumunu arz ettik. Valimiz görev yaptığı dönemlerde her zaman Sivas’a ve esnafa yardımcı olmuş ve sorunlarımızı çözmüştür. Her dönemde Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için çalışmış, yatırım ve istihdam için gayret göstermiştir. Kapısı her zaman esnaf teşkilatımıza açık olmuş ve sorunlarımızın çözümünde yasalar çerçevesinde bizlere destek olmuştur. Odamıza yapmış olduğu ziyaret ve kahveci  esnafımıza desteği bizleri de ,kahveci esnafımızı da sevindirmiştir. Esnaf teşkilatım adına   Valimiz sayın Salih Ayhlan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Vali Salih Ayhan Sesob Başkanı Beşir Köksal ile birlikte ziyaret sonrasında bölgede bulunan esnafları da ziyaret etti.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret