Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Vakıf kiracısı esnafalar müjde. Kira artışı yok

Birliğimizden Haberler

Vakıf kiracısı esnafalar müjde. Kira artışı yok

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, vakıf  kiracısı olan esnafların  kira artışının durdurulduğunu ifade etti. 
Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde ve ilimizdeki esnafların da COVİD-19’dan etkilendiğini, çok sayıda esnafın işyerini kapattığını ifade eden Sesob Başkanı Beşir köksal,  bu süreçte esnafın çok mağdur olduğunu , evine ekmek götürmekte zorlandığını belirtti 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak başta Vakıflar olmak üzere Valilik, Belediye ve kamu kurumlarında kiracı olan esnafların kiralarının artışı konusunda hassas olmaları ve esnafın mağduriyetinin dikkate alınması için her sene ilgili kurumlarla girişimlerde bulunduklarını dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Kamu kurum ve kuruluşlarında kiracı olan esnaf ve sanatkarların yaşanan pandemi sürecinden çok etkilenmiştir.
 
Vakıflar Genel Müdürlüğümüz de daha önce yüzde 11 ile yüzde 13 arasında kira artışı yapacağı kiracı esnafları için yeni bir karar alarak bu sene kira artışı yapacağını açıkladı. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlüğümüzün kiracı esnaflarına yönelik sağlamış olduğu destek, zor durumda olan esnaf ve sanatkarlarımızı da sevindirmiştir. Alınan bu kararla Vakıf kiracılarına 2021 yılı sonuna kadar kira artışı yapılmayacaktır. Vakıf kiracılarına yapılan bu desteğin diğer kurumlara ve özel mülk sahiplerine de örnek olmasını temenni ediyorum. Esnafımıza hayırlı olsun” dedi.
Sesob Başkanı Köksal, her zaman esnafa yardımcı olan , sorunlarıyla ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen, kira artışı yapmayarak esnafa pandemi sürecinde katkı sağlayan Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ve emeği geçenlere teşekkür etti.
 
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret