Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

VALİMİZ DAVUT GÜLÜ KARŞILADIK

Birliğimizden Haberler

VALİMİZ DAVUT GÜLÜ KARŞILADIK


Sivas Valiliği görevine atanan Davut Gül, görevine başladı. 1 Haziran tarihinde yayınlanan Valiler Kararnamesi Sivas Valisi Alim Barut, merkeze alınmış ve yerine İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Davut Gül atanmıştı. Sivas’ın yeni valisi Davut Gül için Valilik önünde karşılama töreni düzenlendi. Vali Vekili Salih Ayhan, Belediye Başkanı Sami Aydın,  il ve ilçe protolünün katılımı ile gerçekleştirilen karşılama töreninde uzun kuyruk oluştu.
Vali Davut Gül, karşılama törenine katılanlarla tek tek tokalaştı. Karşılama törenine katılan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  daha önce Gürün ve Şarkışla kaymakamlığı da yapan Vali  sayın Davut Gül’ün Sivas’ı çok iyi bildiğini belirterek, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni etti. Köksal, Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için valilik öncülüğünde sivil toplum kuruluşları olarak hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
 
SİVAS VALİSİ DAVUT GÜLÜN ÖZGEÇMİŞİ
 
1974 yılında Erzurum Horasan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Horasan’da,  liseyi Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi'nde bitirdi. Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında  Gaziantep’te  kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Muğla-Kavaklıdere, İzmir-Kemalpaşa ilçesinde kaymakam vekilliği, İngiltere’de yurtdışı stajı AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yüksek lisans yaptıktan sonra asaleten Kırklareli-Kofçaz Kaymakamı olarak atandı. 2003-2005 Şirvan Kaymakamlığı, 2005-2006 yıllarında Karaman  Vali yardımcılığı, 2006-2009 yıllarında Gürün Kaymakamı olarak görev yaptı. Türk İdareciler Derneği tarafından 2009 yılında Yılın Kaymakamı seçilerek Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ödülü'ne layık görüldü.Gördes ve Şarkışla  Kaymakamlığı yapan, 2015'te İçişleri Bakanlığı  Mahalli İdareler Daire Başkanlığına atanan Davut Gül, 1 Haziran tarihinde yayınlanan kararname ile de Sivas Valiliğine atandı. Davut Gül, , İngilizce ve Fransızca bilmektedir. - 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kandilimiz ve üç aylarımız mübarek olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları ,  Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.
Regaib kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaib, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim.
 Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allahın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir.  Mübarek üç aylar  ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran, , dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan  özel ve güzel geçerelerdir.. Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine , birlik , berberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını  dilerim..
İslam âleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip kandilini tebrik eder,  Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin  birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksaldan Eskişehir Başsavcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu , Eskişehir Esnaf ve Sanatlarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte Sivas'tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan başsavcı Murat İrcal’i makamında ziyaret etti.
Sivas heyeti, birlikte çalıştıkları Başsavcı Murat İrcala yeni görev yerinde başarılar diledikten sonra bir süre sohbet etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret