Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

BTÜ teknolojiyi yakından takip ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği  Başkanı Hakan Demirgil, birliğe bağlı Oda Başkanları ile birlikte   Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini ziyaret etti. 
       Ziyarette Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektörü ile bir araya gelen SESOB Başkanı Hakan Demirgil ve beraberindeki oda başkanları, üniversite kampüsünde yer alan laboratuvarlarda ve sosyal alanlarda incelemelerde bulundu.
 
       Üniversitede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; “Üniversitemizi daha iyi noktalara taşımak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de emeğimizi esirgemeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şehrimizi ileriye taşımak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Üniversitemizin teknolojiyle ve sanayi iş birlikleriyle nitelikli bir üniversite olması için çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle Savunma Sanayi alanında güçlü iş birliklerine imzalar attık ve öğrencilerimizin sektörle iç içe olması için 7+1 eğitim modelini uygulamaya aldık. Yani öğrencilerimiz 7 dönem Üniversitemizde 1 dönem sektörde eğitim alacak. Bu eğitim modeli de sektörün ihtiyacı olan nitelikli mühendislerin yetişmesini sağlayacak” ifadelerine yer verdi.
             SESOB Başkanı Hakan Demirgil ise üniversitenin ismiyle bütünleştiğini yani Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin teknoloji ile iç içe bir eğitim kurumu olarak hizmet verdiğini belirterek; “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin bugünlere gelmesi için yaptığınız çalışmalarınızı ve çabanızı ben biliyorum. İstedim ki Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı odalarımızın kıymetli başkanlarının da bu çalışmaların ve çabanızın karşılığında nelerin ortaya çıktığını görsün istedim. Üniversitemizi gezince Sultan Şehir Sivas’ımız adına gururlandım. Üniversitemiz bu kadar kısa zamanda kendini bu kadar geliştirdiyse, varlığını başarılarla süslediyse bu sizin emeğinizin karşılığıdır. Ben bütün şehrim adına, oda başkanlarım adına, 22.000 esnaf adına sizi ve ekibinizi canı gönülden tebrik ediyorum. Tekrar göreve devam etmeniz de bence Üniversitemiz adına önemli bir şans. Bu nedenle de özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a  teşekkür ediyorum. Kalan işlerin devam etmesi için sizin Üniversitemizde olmanız çok doğru bir karardır. Üniversitemizin esnafımıza katkısı büyüktür” şeklinde konuştu.
        Ziyaret kapsamında Başkan Demirgil ve beraberindeki oda başkanları, Lütfi Abay Yapay Zekâ, Robotik ve Kontrol Laboratuvarı, Aerodinamik ve İtki Laboratuvarı, Yapı ve Malzeme Laboratuvarı, İHA Teknolojisi ve Operatörlüğü Programı Laboratuvarı, Teraherz Teknolojileri Araştırma Laboratuvarı, Sistem Dinamiği, Kontrol ve İmalat Laboratuvarı, Enerji Sistemleri Laboratuvarı, Kimya Mühendisliği Laboratuvarı,  Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Laboratuvarı,  Bitki Zararlıları Laboratuvarı, Bitki Doku Kültürü Laboratuvarı, Moleküler Genetik Laboratuvarı, Kalite ve Torak Analiz Laboratuvarında incelemelerde bulundu.
 
       Gerçekleştirilen gezinin ardından Başkan Demirgil ve beraberindeki oda başkanları öğrencilerle yemekte bir araya geldi. Başkan Demirgil günün anısına SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’a Sivas El Sanatları Seti hediye etti. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
 

DEVAMI

Alışverişlerimizi yerel esnaftan yapalım

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ,  Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de büyük marketlerin hızla yaygınlaşması küçük esanfı mağdur ettiğini ifade ederek  küçük esnafın desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
 Türkiye genelinde merkezlerde olduğu gibi ilçelerde de hızla yaygınlaşmaya başlayan marketlerin küçük esnafı mağdur ettiğini ve esnafın dayanacak gücü kalmadığını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, vatandaşlara çağrıda bulunarak, alışverişlerde yerel esnafın tercih edilmesini talep etti.
 
Şehir merkezinde , kenar mahallelerde ve ilçelerde yaygınlaşmaya devam eden marketler zincirinin  küçük esnafı zor durumda bıraktığını, rekabet etmemesi nedeniyle esnafların dayanacak gücü kalmadığını ve  dükkan kapatmaya başladığını  kaydeden Sesob Başkanı Demirgil, “Bir ülkenin gelişmesi ve kalkınmasında en büyük faktörlerden biri de esnaftır. Büyük marketlerin çoğalması küçük esnafımızı da etkilemekte ve onları mağdur etmektedir. Esnafımıza yardımcı olmak bir vatandaşlık görevidir.
 Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, emanet bıraktığımız esnafımıza hep birlikte sahip çıkalım. Alışverişlerimizi küçük esnaftan yaparak onlara destek olalım. Yerel esnaftan ve küçük esnaftan yapılan her alışveriş Sivas’ımızın da büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır. Alışverişini küçük esnaftan yap, kazanan Sivas olsun” dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, marketler zincinin yaygınlaşmasına ve sürekli yeni şubeler açmasına tepki göstererek, yetkilileri bu konuda duyarlı  davet etti.
 
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar