Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Ticari işlemler Elektronik ortamda yapılacak

Birliğimizden Haberler

Ticari işlemler Elektronik ortamda yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanlığının yayınladığı509 nolu vergi usul kanunu genel tebliği kapsamında 2020 yılından itibaren e fatura dönemine geçiliyor.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Defterdar Mustafa Yumuşak, geçiş süreci hakkında bilgi verdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 509 sayılı vergi usul kanununda değişiklik olduğunu , bu değişikliğin ayrıntıları hakkında bilgi aldıktan sonra  odalara ve esnaflara bildireceklerini ifade ederek, bilgilendirmelerinden dolayı Defterdar Mustafa Yumuşak ve beraberindeki müdürlere teşekkür etti.
1.Ocak.2020 yılından itibaren e faturaya geçileceğini ifade eden Defterdar Mustafa Yumuşak, 509 sıra nolu vergi usul kanunu hakkında açıklamalarda bulundu.
 
Tebliğ ile birlikte satış hasılatı 5 bin lirayı  geçen mükelleflerin e faturaya geçeceğini belirten Yumuşak, bununla birlikte satış tutarının bu limitin altında olsa bile  e arşiv sistemine geçilerek  faturaların  e arşiv üzerinden yapılacağını ifade etti.
Defterdar Yumuşak, sebze ve meyve komisyonculuğu yapanların da e fatura üzerinden işlem yapacaklarını, elektronik ortamda ticareti işlemlerin kolaylaşacağını dile getirdi.
 
509 nolu vergi usul kanununun genel tebliğinin iyi anlaşılması ve uygulanması gerektiğini kaydeden Defterdar Yumuşak, “Burada amaç kayıp kaçak önüne geçebilmek ve elektronik ortamda mükelleflere daha güzel şekilde hizmeti sunmaktır. Esnaflarımızın ve tüccarlarımızın geçiş sürecinde mağduriyet yaşamaması için Defterdarlığımızın internet sitesinde geçiş süreci ile ilgili gerekli bilgiler mevcuttur. Yıl sonuna kadar ziyaret ve toplantılarla bilgilendirmemizi yapmaya devam edeceğiz. Birlik Başkanımız sayın Beşir Köksala teşekkür ediyorum” dedi.
 
Sesob Yönetim kurulu ile yapılan toplantıya Kale Vergi Dairesi Müdürü Durmuş Ali Darıcı, Site Vergi Dairesi Müdürü İsmet Karagöz ve Gelir Müdürü Salih Özcandar’da katıldı
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ak parti ilçe başkanından Sesoba ziyaret

Ak Parti ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Esnaf teşkilatına ziyarette bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Kuruçay, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
Belediye Meclisi Üyesi iken Ak Parti ilçe başkanlığına atanan ve kısa sürede yönetim kurulu üyelerini oluşturarak çalışmalarına başlayan ilçe başkanı Kuruçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.
 
Ak Parti ilçe başkanlığına atandıktan sonra çalışmalara başladığını ve kısa sürede yönetim kurulunu oluşturduğunu ifade eden ilçe başkanı Kuruçay, Ak partinin gücünü daha da artırmak için mücadele edeceklerini, STK ile her zaman uyumlu çalışacaklarını ifade etti.
 
Partinin farklı kademelerinde hizmet verdiğini ve göreve geldiği günden itibaren Sivas halkına ve partililere hizmet verdiğini vurgulayan Kuruçay, “Ak Parti teşkilatlarında farklı birimlerde görev aldım ve Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulundum. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle ilçe başkanlığına atandım. Yönetim kurulumuzu oluşturduktan sonra ziyaretler yaparak sorunları yerinde tespit ediyoruz. Her zaman bizlerle çalışmalar yapan, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Birlik Başkanımız, sayın Beşir Köksal ve yönetim kurulunu ziyaret ettik ve görüş alışverişinde bulunduk ve tecrübelerinden faydalandık. Başkanıma ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise , siyasi partilerin önemli olduğunu  dile getirerek, “Ak Parti ilçe başkanlığına atanan sayın Burak Kuruçay ile daha önce de birlikte çalıştık. Esnaflarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Sivasımızın gelişmesi ve kalkınması için gayret gösteren, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen ilçe başkanımıza teşekkür ediyor ve şahsında yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek hizmet yarışında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ziyarette Ak Parti ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay’a esnafların sorunları hakkında da bilgi verdi.  

DEVAMI

Lokantalar Maç Günü indirim yapacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ın gururu Demirgrup Sivasspor taraftarına destek olmak amacıyla maçın olduğu gün Lokantalarda Yüzde 20 indirim yapıldığını söyledi. Yapılan indirim ile ilgili olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde basın toplantısı düzenlendi.
Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Nazım Yiğit , taraftara destek olmak ve indirimli bir şekilde yemek yemelerini sağlamak amacıyla bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışma neticesinde taraftara destek olmak için yüzde 20’lin indirim yaptıklarını, bu indirim için lokantalarda yazı asıldığını ifade ederek, “ Lokantacı esnaflarımız Sivassporumuzun kendi sahasında oynadığı maç günleri tam pansiyon yemeklerde yüzde 20 oranında indirim yapacaktır. Passolig kartı olan taraftarlar bu indirimden faydalanacaktır. Takımımıza ve taraftarlarımızı elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyoruz” dedi. 
Her zaman Sivasspora ve taraftara destek olmaya çalıştıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, taraftara yüzde 20’lik indirimlerinden dolayı oda başkanı Nazmi Yiğit ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
 
Sesob Başkanı Köksal, “Sivasımızın  gururu Demir grup Sivasspor takımımızın başarısıyla gurur duyuyoruz. Sivasspor takımımız ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlamakta ve her zaman başarısıyla ilimziin adını duyurmaktadır. Takımımızın  süper ligde göstermiş olduğu başarı ilimizi de hareketlendirmiş esnafımıza da önemli katkılar sağlamıştır. Esnaf teşkilatı olarak taraftarımıza imkanlar dahilinde yardımcı oluyoruz. Lokantacılar Esnaf Odamız da maç günü lokantalarda indirim yaparak taraftara katkı sağlamıştır. Esnaflarımız Sivassporumuzun bayraklarını asmalı, maç günü gelen taraftarlara yardımcı olmalı ve müşteri memnuniyetine önem vermelidir. Lokantacılar Odamızın başlatmış olduğu indirim kampanyasına diğer esnaflarımızın da destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.
 
Sesob Başkanı Köksal, Sivassporun her türlü desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, başarıda emeği olan başta başkanı olmak üzere , yöneticilerine, hocalarına, futbolcularına ve emek veren herkese teşekkür etti.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret