Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

TESK Genel Başkanımızı misafir ettik

Birliğimizden Haberler

TESK Genel Başkanımızı misafir ettik

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Tesk Genel Başkan vekili Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Genel Başkan vekili Burhan Aksak, Kırşehir  Esob Başkanı Bahamettin Öztürk, Niğde Esob Başkanı  Alim Yeşil, Nevşehir Esob Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Aksaray Esob Başkanı Doğan Ceylan, Kayseri Esob Başkanı Şeyhi Odakız ve TESKOMB Genel Başkan vekili Mustafa Alan ile birlikte ziyarette bulunan Genel Başkan Bendevi Palandöken, Sesob Başkanı Hakan Demirgil, yönetim kurulu üyeleri ve oda başkanları tarafından karşılandı.
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil tarafından çiçekle karşılanan genel başkan Bendevi Palandöken, Birlik Başkanı Hakan Demirgile hayırlı olsun dedikten sonra toplantı salonunda oda başkanlarıyla bir araya geldi.
Esnaf teşkilatının büyük bir aile olduğunu bu aile içerisinde Sivas’ın önemli yeri bulunduğunu dile getiren Genel Başkan Bendevi Palandöken, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’a hizmet binası kazandırdıklarını, konak satın alarak esnafın hizmetine sunduklarını ifade etti.
Esnafın sorun ve sıkıntılarıyla da yakından ilgilendiğini, yasal sorunların çözümü için gayret gösterdiğini vurgulayan Genel Başkan Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkarımız özellikle pandemi sürecinde çok mağdur oldu. Bu süreçte ve diğer zamanlarda esnafımızın sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendik. Pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan esnaflarımıza destek olduk. Sorunların çözümü için de gayret gösterdik. Her fırsatta genel sorunların çözümü için bakanlıklar düzeyinde görüşmeler yaptık. Basın yoluyla sorunları gündeme taşıdık. Birlik başkanımız Hakan Demirgil’in getirmiş olduğu sorunlarla da ilgilendik. Esnaf teşkilatının yeni başkanı seçilen Hakan Başkanıma yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil ise Genel Başkan Bendevi Palandöken’in ömrünü esnafa hizmet etmek için adadığını, sorun ve sıkıntıların çözümünde gayret gösterdiğini ifade ederek, “ TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Esnaf teşkilatımız hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmamalıdır. Bu teşkilatlar siyaset üstü yerlerdir. Esnaf teşkilatlarımız bu konularda hassas olmalıdır.
Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sultan Şehrimizde genel başkanımızı, genel başkan yardımcılarımızı ve Birlik başkanlarımızı misafir etmekten dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bizler esnafımıza hizmet etmek için bu göreve talip olduk.  “diye konuştu.
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Konfederasyonun esnaf ve sanatkarlara yapmış olduğu hizmetleri anlattıktan sonra oda başkanlarından esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çarşı  esnafını da ziyaret ederek hayırlı işler, bol kazançlar temenni etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret