Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Suşehri şoförler odasında nöbet değişimi

Birliğimizden Haberler

Suşehri şoförler odasında nöbet değişimi

Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odasının olağan genel kurulu gerçekleştirildi. İki liste ile gidilen genel kurulda 7 oy fazla alan Hasan Satılmış Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odasının yeni başkanı oldu 
Hizmet binasının üst katındaki Taşıyıcılar Kooperatifi salonunda gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşan divan başkanı Beşir Köksal, hizmet yarışında oda başkanlığına talip olan adaylara başarılar diledi. Esnaf ve sanatkarların sorun ve sıkıntılarına da değinen Sesob Başkanı Köksal, pandemi sürecinde birçok meslekte olduğu gibi servisçi esnafının da mağdur olduğunu ifade ederek, akaryakıt zamlarının esnafı sıkıntıya düşürdüğünü ifade etti. Köksal, esnafın ayakta kalabilmesi için desteğin şart olduğunu vurgulayarak, cansuyu kredisine ihtiyacı olduğunu dile getirdi.
  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından yönetim kurulu, denetim kurulu raporları, gelir ve gider tablosu okunduktan sonra ibra edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan mevcut başkan Süleyman Şen, görevde bulunduğu süre içerisinde şoför esnafına yönelik yapılan çalışmalara değindi. Şen ayrıca, her zaman esnaf ve sanatkarların sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen Sesob Başkanı Köksal’a da ayrıca teşekkür etti.
 Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına aday olan Hasan Satılmış ise korsan taksicilik yaparak taksici esnafları mağdur edenlere karşı mücadele edeceklerini, taksi ve minibüs durakları yaptıracağını, üyelerin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgileneceğini vurguladı.
Genel Kurulda ayrıca mesleğinde 20. Yılını dolduran şoför esnafına  oda tarafından teşekkür belgesi verildi.
Dilek ve temenniler bölümünden sonra iki liste ile gidilen seçimde oyların çoğunluğunu alan Hasan Satılmış 86 oyla başkan seçilirken, mevcut başkan Süleyman Şen ise 79 oy aldı. 7 oy fazla alan Hasan Satılmış, Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı oldu
 
         
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret