Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Suşehri şoförler odasında nöbet değişimi

Birliğimizden Haberler

Suşehri şoförler odasında nöbet değişimi

Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odasının olağan genel kurulu gerçekleştirildi. İki liste ile gidilen genel kurulda 7 oy fazla alan Hasan Satılmış Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odasının yeni başkanı oldu 
Hizmet binasının üst katındaki Taşıyıcılar Kooperatifi salonunda gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşan divan başkanı Beşir Köksal, hizmet yarışında oda başkanlığına talip olan adaylara başarılar diledi. Esnaf ve sanatkarların sorun ve sıkıntılarına da değinen Sesob Başkanı Köksal, pandemi sürecinde birçok meslekte olduğu gibi servisçi esnafının da mağdur olduğunu ifade ederek, akaryakıt zamlarının esnafı sıkıntıya düşürdüğünü ifade etti. Köksal, esnafın ayakta kalabilmesi için desteğin şart olduğunu vurgulayarak, cansuyu kredisine ihtiyacı olduğunu dile getirdi.
  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından yönetim kurulu, denetim kurulu raporları, gelir ve gider tablosu okunduktan sonra ibra edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan mevcut başkan Süleyman Şen, görevde bulunduğu süre içerisinde şoför esnafına yönelik yapılan çalışmalara değindi. Şen ayrıca, her zaman esnaf ve sanatkarların sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen Sesob Başkanı Köksal’a da ayrıca teşekkür etti.
 Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına aday olan Hasan Satılmış ise korsan taksicilik yaparak taksici esnafları mağdur edenlere karşı mücadele edeceklerini, taksi ve minibüs durakları yaptıracağını, üyelerin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgileneceğini vurguladı.
Genel Kurulda ayrıca mesleğinde 20. Yılını dolduran şoför esnafına  oda tarafından teşekkür belgesi verildi.
Dilek ve temenniler bölümünden sonra iki liste ile gidilen seçimde oyların çoğunluğunu alan Hasan Satılmış 86 oyla başkan seçilirken, mevcut başkan Süleyman Şen ise 79 oy aldı. 7 oy fazla alan Hasan Satılmış, Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı oldu
 
         
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret