Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Süre uzatımında son gün 28 Şubat

Birliğimizden Haberler

Süre uzatımında son gün 28 Şubat

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek , esnafın kamuya olan borçları ile ilgili yapılandırma ve ödemeler hakkında bilgi verdi.
Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Ahmet Kale ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulunarak yapılandırma ve taksitlendirmeler hakkında bilgi veren Boztepe, yapılandırmada birinci ve ikinci taksitleri ve peşin ödemeyi zamanında ödemeyenler için verilen sürenin 28 Şubat 2019 tarihinde sona ereceğini söyledi.
 
Boztepe, “ 7143 sayılı kanundan yararlanmak üzere başvuruda bulunduğu halde , ödemelerini süresinde gerçekleştiremediği için yapılandırması iptal olanların 28 Aralık 2018 tarihi itibariyle ödemesi gerekip te ödenmemiş olan tutarları en geç 28 Şubat 2019 tarihine kadar  ödeme zammı ile birlikte ödemeleri halinde yapılandırmadan faydalanacaktır. Yine kanundan faydalanarak başvuruda bulunan ve yapılandırılan borçlarını düzenli ödemekle birlikte , 2018 yılına ait vergi ve SGK prim borçlarını süresinde  ödemediği için yapılandırması iptal olanların, söz konusu borçlarını yine 2019 yılı Şubat  ayı sonuna kadar gecikme zammı ile birlikte ödemeleri halinde yapılandırma hakları devam edecektir. 7143 sayılı kanunla matrah artırımında bulunan ve bundan doğan borçlarını süresinde ödemediği için kanundan yararlanamayanlar, matrah artırımından  doğan borçlarını 2019 yılı Şubat ayı sonuna kadar ödemeleri halinde 7143 sayılı kanunun matrah artırımı hükümlerinden yeniden yararlanabileceklerdir” dedi.
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarların vergi ve sigorta primlerini ödemekte zorlandığını belirterek, kendileri için tanınan bu imkandan faydalanmaları gerektiğini söyledi.
Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Kadir Boztepe ve personelin her zaman esnafa yardımcı olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Vergi ve ve SGK primleri gibi kamuya olan borçların yeniden yapılandırılması için esnafımıza tanınan süre 28 Şubat tarihinde sona ereceği için esnaflarımızın bu süreyi iyi değerlendirmesini bekliyoruz. Bizleri her konuda bilgilendiren, esnafımıza yardımcı olan kurum müdürümüze ve personeline teşekkür ediyoruz” diye konuştu

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ahilik Haftası başlıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 32.. Ahilik Kültürü Haftasının 17-18  Eylül tarihleri arasında kutlanacağını söyledi. 
 Ahilik Bayramı hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, Ahiliğin esnaf teşkilatı açısından önemli olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.  
Ahiliğin kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Ahiliğin dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren, günümüzde halen geçerliliğini koruyan , bu günün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür. 
Bu amaç doğrultusunda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, komite üyelerimizin de ortak çalışmaları doğrultusunda  17-18  Eylül tarihleri arasında  Ahilik Haftamızı kutlayacağız. Ahilik Haftamız yarın saat t 10.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayacak. Burada Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi çelenklerinin sunumunun ardından komite olarak Valimiz sayın Salih Ayhan  ve  Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgini  ziyaret edeceğiz.  Huzurevinde kalan büyüklerimizi de ziyaret ettikten sonra Saat 15.30 da ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkârlarımız ile şehitlerimiz için Paşa camiinde mevlidi şerif okutacağız.  
 
18 Eylül  Çarşamba günü  Çarşamba günü saat 11.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önünden Ahi Emir Ahmet Türbesi önüne hareket edeceğiz. Burada il müftülüğü tarafından yapılacak olan duadan sonra Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak olan  tören  için  mehter eşliğinde kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Törende konuşmaların ardından Ahilik Onur ödülünü Valimiz Sayın Salih Ayhana takdim ettikten sonra  yılın ahisini ,  Yılın kalfası ve çırağını da ödüllendireceğiz. Yemin  eden  esnaflarımızın belgelerini takdim edeceğiz .
. Şet Kuşatma ekibinin sunumunun ardından katılımcılara ve vatandaşlara ahilik bulgur pilavı ikramında bulunacağız”  dedi. .
ESNAFLARIMIZ BAYRAKLARINI ASSIN
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın bayramına sahip çıkması gerektiğini belirterek, işyerlerinin önlerine  Türk bayrağı asmalarını ve Ahilik Haftası törenlerine katılmalarını istedi.
 
 

DEVAMI

Altın Eller Sivasta buluştu

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde “ Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor”  adlı Türk El Sanatları Festivali düzenlendi. Festivale Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de stant açarak destek oldu.
Tarihi kent meydanında düzenlenen etkinliklere 50 usta stant açarak sanatlarını sergiledi.
Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın el sanatlarında ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, El Sanatları çarşısının ilimize kazandırılacağını ve el emeği eserlerin de burada sergileneceğini ifade etti.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü halk oyunları gösterilerinin ardından Türk El Sanatları Sergisinin açılışı yapıldı.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal 15 Eylül tarihine kadar açık kalacak olan el sanatlarının yer aldığı stantları gezerek yapılan sanatlar hakkında bilgi aldı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret