Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Şoförler Odasında Şaban Yalman güven tazeledi

Şoförler Odasında Şaban Yalman güven tazeledi

 Sivas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının olağan genel kurulu yapıldı. Üç liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Şaban Yalman 10 oy farkla birkez daha başkanlığa seçildi.
Taha Akgül spor salonunda gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın’ın yaptığı genel kurula Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Başkanı Mesut Dursun, oda başkanları ve üyeler katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşısın okunmasının ardından divan Başkanı olan TŞOF  başkanı Fevzi Apaydın, seçimin demokratik bir yarış olduğunu ifade ederek, şoför esnafına hizmet etmek için aday olan Şaban Yalman, Haluk Köksal ve Ali Akpınar’a başarılar diledi. 
Yönetim, denetim Kurulu raporları, bilançolar, gelir ve gider tablosu ile yeni dönem çalışma programı okunduktan sonra ibra edildi.
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman, genel kurul için Sivas’a gelen federasyon başkanı Fevzi Apaydın’a günün anısına Sivas el sanatkarından oluşan takım hediye etti. 
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Şoforler ve Otomobilciler Odası Başkan adayları Şaban Yalman, Haluk Köksal ve Ali Akpınar, yapacakları çalışmalar hakkında bilgi vererek üyelerden destek istediler.
Üç liste ile gidilen genel kurul sonrasında  Şaban Yalman 467, oy alarak başkanlığa birkez daha seçilirken, Ali Akpınar, 457, Haluk Köksal ise 290 oy aldı.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber,Kuaförler ve Güzellik Salonları Pazar günleri tatil yapacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 2 Ekim Pazar günü itibariyle yürürlüğe girdiğini söyledi
 
Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından üyelerle görüşmeler yapıldıktan sonra alınan kararın Sivas Valiliğe bildirildiğini onaylandığını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, kararın esnaf ve sanatkarlara hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederek, Berber, kuaför ve güzellik salonu işleten esnaf ve sanatkarların cezai müeyyideye maruz kalmamaları için alınan kararlara uymalarını tavsiye etti.
 
Pazar günü uygulamaya girecek olan kararla ilgili açıklamalarda bulunan Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, artık meslektaşlarının da ailelerine zaman ayırma fırsatı bulacağını belirterek, “Ticaret Bakanlığımızın almış olduğu kararı üyelerimizle paylaştık ve ortak bir karar aldık. Almış olduğumuz kararımızı da Sivas Valiliğimizin onayına sunduk. Sivas Valimiz sayın Dr. Yılmaz Şimşek’in onayı ile bu hafta Pazar dahil Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları (temizlik dahil) Pazar günleri açılmayacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
 
VATANDAŞLAR MAĞDUR EDİLMEYECEK
 
Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, Pazar günleri tatil olması nedeniyle vatandaşların mağdur edilmeyeceğini  ve özellikle yaz sezonunda gelin başı, damat tıraşı ve gelin grubunun odadan izin almak kaydıyla belirli saatlerde açabileceğini hatırlatarak “Almış olduğumuz bu karar ile üyelerimiz tatillerini rahat bir şekilde geçirecektir. Bu karara berber kuaför ve güzellik salonu işleten tüm esnaflarımız uyacaktır. Alınan kararın denetim kolluk kuvvetlerimiz ve odamız tarafından yapılacak olup, uymayan esnaflarımıza cezai işlem uygulanacaktır. Siz değerli esnaflarımızın haksız rekabetin önüne geçmek için alınan kararlara uymanızı ve bir günde olsa ailenizle tatil yapmanızı bekliyoruz” diye konuştu
 

DEVAMI

30 Ağustos Bağımsızlığımızın nişanesidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100.yılını kutlayarak zafer bayramının bağımsızlığımızın bir nişanesi olduğunu ifade etti. 
 Şanlı ve Türk tarihimizin en önemli kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “ 30 Ağustos Zafer Bayramının Türk milletinin yediden yetmişe verilen var olma mücadelesidir. Bu zafer milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bağımsızlık meşalemizin ebediyyen yanacağı bir zaferdir.  1922 yılında 26 Ağustosta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meyden Muharebesi dünyaya verilen en önemli mesajdır.
Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşından sonra düşman işgalini sonlandıracak büyük taarruzla 30 Ağustosta zafere ulaşılmıştır. Bu zafer, aydınlık yarınların habercisi olmuş, mutlu, huzurlu çağdaş bir yaşamın kapılarını açmıştır.
Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşamasında vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30  Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir   coşkuyla kutlayacak olmamın  onur ve gururunu yaşıyoruz. 
 30 Ağustos zaferi, insanlık tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış bulunan, nice devletler ve imparatorluklar kuran, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine, vatan sevgisine erişmiş yüce Türk milletinin, hür ve bağımsızlık mücadelesinin ölmez anıtı olup, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’in bağımsızlık umudunu hiç kaybetmeyen kahraman milletimize ve şanlı tarihimize sunduğu müstesna bir armağandır. 
Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, onlardan aldığımız bu vatanı daha güçlü günlere hep birlikte  taşıyacağımıza inancım tamdır. Halkımızın, esnaf ve sanatkarlarımızın Zafer Bayramı kutluyorum ”dedi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret