Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sizlerin desteği bizim için önemli

Birliğimizden Haberler

Sizlerin desteği bizim için önemli

Sivas  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine başkan adayı olan ve adaylık açıklamasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Müdürü Mesut Dursun, ilk ziyaretini Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksala yaptı.
 
Destek olan ve yanında yer alan oda başkanlarıyla birlikte Sesob Başkanı Köksalı ziyaret eden başkan adayı Mesut Dursun, “ 21 yıl boyunca Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifinde çeşitli görevlerde bulundum. 1.5 süredir de müdürlüğünü yapıyorum. Çırak, kalfa ve ustalık dönemini siz değerli başkanımın destekleriyle tamamladım. “Gücümüz esnaf  ve emek , yolumuz hak ve hizmet”  düsturu ile yolu  çıkarak , esnaf ve sanatkar kardeşlerimden aldığım destek ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday oldum. Kooperatifte başkan vekili olarak görev yaptığınız süre içerisinde her zaman bizlere destek oldunuz. Bu güne kadar vermiş olduğunuz desteğiniz için teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte de destek vermenizi bekliyoruz” dedi.
 
Yıllardır esnaf teşkilatının içerisinde yer alan ve her zaman kredi çeken esnafa yardımcı olan kooperatif müdürünün başkanlığına aday olmasından dolayı mutlu olduğunu  dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafa göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı başkan adayı Mesut Dursuna teşekkür etti.
 
Kooperatifte yıllardır hizmet veren  ve esnafın da takdirini kazanan Dursun’un aday olmasının kendilerini de memnun ettiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Yıllardır birlikte çalışıyoruz. Esnafımıza her konuda yardımcı olmanız bizleri de memnun ediyor.  Gerek Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olarak gerekse de vekaleten yürüttüğüm Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan vekili olarak sizlere destek vermeye hazırız. Çıkmış olduğunuz bu yolda size ve ekibine başarılar diliyor, her zaman size destek olacağımızı ifade ediyorum. Çıkmış olduğunuz bu yolda başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” diye konuştu.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret