Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sivassporumuz Sivasımızın markasıdır.

Birliğimizden Haberler

Sivassporumuz Sivasımızın markasıdır.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Sivas’ımızın markası Sivasspor için herkesin seferber olması gerektiğini ifade ederek, kupanın Sivas’a gelmesi için herkesin gayret göstermesi gerektiğini söyledi
26 Mayıs İstanbul’da  Kayserispor ile Ziraat Türkiye Kupası Final maçının İstanbul’da oynanacağını ve çok az bir süre kaldığını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Sivassporumuzun başarısı ile gurur duyuyoruz. Sivassporumuz kurulduğu günden itibaren ilimizin en önemli değerleri ve markaları arasındadır. Sivas’ımıza , esnafımıza da önemli katkı sağlamaktadır. Takımımızın başarılarıyla her zaman gurur duyuyoruz. Türkiye Ziraat Kupasında finale kalması da ayrıca bizleri , Sivasımızı gururlandırmıştır. Bu başarı Sivas’ımız ve esnafımız için de çok önemlidir. 
Bu başarı da esnaf ve sanatkarlarımızın ve taraftarlarımızın da katkısı olmalıdır. Sivas Belediyemiz her zaman takımına sahip çıkarak kupa maçı için de 200 otobüs ile destek oldu. Önemli olan taraftarlarımızın maça gitmesidir. Otobüsler hazır olunca sıra taraftara gelmiştir. Sivas ve İstanbul’da yaşanan Sivaslı hemşerilerimizin , ustalarımızın, sanatkarlarımızın  yanların da çalışan usta ve çıraklarımızın maça gitmelerini , takımına sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.
 SİVASSPOR COŞKUSUNU HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivassporun başarısı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirerek, esnaf ve sanatkarların yanlarında çalışan çırak , kalfa ve ustalara maça gitmeleri için destek olmasını , izin vermesini talep etti.
Sesob Başkanı Demirgil, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Sivasspor bayrağı astıklarını, esnaf ve sanatkarların da işyerlerine ve evlerine Sivasspor bayrakları asarak, bu coşkuya ortak olmalarını tavsiye etti.
Sivas Esob Başkanı Demirgil, Türkiye Ziraat Kupası maçında Sivasspora başarılar dileyerek, destek veren , katkı  sağlayan  başta Belediye Başkanı Hilmi Bilgin olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret