Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sivassporumuz Sivasımızın markasıdır.

Birliğimizden Haberler

Sivassporumuz Sivasımızın markasıdır.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Sivas’ımızın markası Sivasspor için herkesin seferber olması gerektiğini ifade ederek, kupanın Sivas’a gelmesi için herkesin gayret göstermesi gerektiğini söyledi
26 Mayıs İstanbul’da  Kayserispor ile Ziraat Türkiye Kupası Final maçının İstanbul’da oynanacağını ve çok az bir süre kaldığını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Sivassporumuzun başarısı ile gurur duyuyoruz. Sivassporumuz kurulduğu günden itibaren ilimizin en önemli değerleri ve markaları arasındadır. Sivas’ımıza , esnafımıza da önemli katkı sağlamaktadır. Takımımızın başarılarıyla her zaman gurur duyuyoruz. Türkiye Ziraat Kupasında finale kalması da ayrıca bizleri , Sivasımızı gururlandırmıştır. Bu başarı Sivas’ımız ve esnafımız için de çok önemlidir. 
Bu başarı da esnaf ve sanatkarlarımızın ve taraftarlarımızın da katkısı olmalıdır. Sivas Belediyemiz her zaman takımına sahip çıkarak kupa maçı için de 200 otobüs ile destek oldu. Önemli olan taraftarlarımızın maça gitmesidir. Otobüsler hazır olunca sıra taraftara gelmiştir. Sivas ve İstanbul’da yaşanan Sivaslı hemşerilerimizin , ustalarımızın, sanatkarlarımızın  yanların da çalışan usta ve çıraklarımızın maça gitmelerini , takımına sahip çıkmalarını bekliyoruz” dedi.
 SİVASSPOR COŞKUSUNU HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivassporun başarısı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirerek, esnaf ve sanatkarların yanlarında çalışan çırak , kalfa ve ustalara maça gitmeleri için destek olmasını , izin vermesini talep etti.
Sesob Başkanı Demirgil, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Sivasspor bayrağı astıklarını, esnaf ve sanatkarların da işyerlerine ve evlerine Sivasspor bayrakları asarak, bu coşkuya ortak olmalarını tavsiye etti.
Sivas Esob Başkanı Demirgil, Türkiye Ziraat Kupası maçında Sivasspora başarılar dileyerek, destek veren , katkı  sağlayan  başta Belediye Başkanı Hilmi Bilgin olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret