Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sivasın tanıtımına önem verilmeli

Birliğimizden Haberler

Sivasın tanıtımına önem verilmeli

Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iadei ziyarette bulundu.
Basın İlan Kurumu Müdürlüğüne atandıktan sonra Sivas’ın tanıtımına önem veren ve bu konuda gayret gösteren il müdürü Sabri Karakaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulunarak bir süre SESOB Başkanı Beşir Köksal ile sohbet etti.
 
Sivas’ta görev yapmaktan mutlu olduğunu dile getiren Karakaya, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle her zaman uyumlu çalışacaklarını, basın konusunda destek olmaya gayret göstereceklerini söyledi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini dile getiren Karakaya, “Basın İlan Kurumu Müdürlüğü olarak her zaman SESOB Başkanımızı ve değerli büyüğümüz Beşir Köksal başkanımızı takdir ediyoruz. Girişimci olan ve esnafının sorunlarıyla yakından ilgilenen Başkanımın bilgi ve tecrübelerinden faydalanıyoruz. Sivas için yapılması gereken her konuda yardım ve desteğe hazırız. İlimizin tanıtımının reklam ve basın yoluyla yapılacağını ifade ediyor, bu konuda yardıma hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise basının çok önemli olduğunu , esnafın ve teşkilatımızın sorunlarının çözümü için yardımcı olduklarını belirterek, “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak yazılı ve görsel basınımızı çok önemsiyoruz. Her zaman sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı gündeme getiriyorlar. Basın İlan Kurumu da bizlere her konuda destek oluyor. Yapmış olduğunuz ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, görevinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karakaya, esnaf teşkilatının çalışmaları ve ilimizin gelişmesi için neler yapılabilir konusunda SESOB Başkanı Beşir Köksal ile görüş alışverişinde bulunarak bir süre sohbet etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımız İşkur teşviklerinden faydalansın

Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından esnaf teşkilatına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin girişimleri neticesinde esnafların istihdam ve işbaşı eğitim programlarından daha fazla faydalanmalarını sağlamak amacıyla İİŞKUR İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda ‘İŞkur 2018- 2020  yıllarını kapsayan İstihdam Teşvikleri Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı’  yapıldı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sesob Başkanı Beşir Köksal, oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarların zor durumda olduğunu, giderlerini karşılamakta zorlandığını belirterek, işkur desteklerinin hem esnafa hem de istihdama katkı sağlayacağını belirterek, esnafların işbaşı eğitim programları ve istihdam teşviklerinden faydalanmalarını istedi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, her zaman istihdam ve teşvik destekleriyle esnaflara yardımcı olan İş Kur Müdürü Hikmet Canpolat ve ekibine teşekkür etti.
İstihdam teşvikleri ve Uygulamaları hakkında bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Ömür Ungan, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerine sigortalı işçi çalıştıran  işyerlerinin işbaşı eğitim projesi ve ilave istihdam teşvikleri hakkında bilgi verdi.
 İşverenlerin bu teşviklerden faydalanmalarını isteyen İŞKUR Şube Müdürü Ungan, “Projeden faydalanmak isteyen esnaflara uygulanacak en önemli şart, çalıştırılacak kişinin birinci ve ikinci derece yakını olmamasıdır. Program süresi olarak en az üç ay en fazla ise 9 ay olmak üzere sektöre göre değişiklik arz etmektedir. İşyerlerinde en az iki kişi çalıştıran bütün özel sektör işverenler bu desteklerden faydalanabilir.  Kurumuzun ilave istihdam destekleri 31 Aralık 2020’ye kadar devam edecektir. Diğer desteklerimiz ise devam ediyor “dedi.
  
 

DEVAMI

Sesob Başkanından Hizmet Vakfı Genel sekretine ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Hizmet Vakfı Genel Sekreterliğine atanan İbrahim Yasak’ı ziyaret ederek yeni gövinde başarılar diledi. 
 Birlikte çalışacakları Hiizmet Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Yasak'ı ziyaret ederekbir süer görüş alışverişinde bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksal, " Hizmet Vakfında birlikte mesai harcayacağımız değerli hemşerimiz İbrahim Yasak’ında vakfımızın genel sekreterliğine atanması bizleri de memnun etmiştir. Valimiz sayın Salih Ayhan  başkanlığında yapacağımız istişarelerle vakfımızı daha ileri noktalara getirmek için yönetim kurulu üyelerimiz ve Genel Sekreterimiz  İbrahim Yasak ile birlikte çalışacağız. Genel Sekreterimizin yeni görevi hayırlı olsun”dedi.
  Hizmet Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Yasak ise Sesob Başkanı Beşir Köksal’ın bilgi ve tecrübelerinden her zaman faydalanacaklarını belirterek, ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, birlikte çalışacak olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • İl Ekonomi Değerlendirme Toplantısı
  • Esnaf ve Sanatkarlar Kültür Evi Açılış  2018
  • Jandarma Komutanı İdris Tataroğluna ziyaret
  • Makam Görüşmeleri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret