Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sivasın tanıtımına önem verilmeli

Birliğimizden Haberler

Sivasın tanıtımına önem verilmeli

Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iadei ziyarette bulundu.
Basın İlan Kurumu Müdürlüğüne atandıktan sonra Sivas’ın tanıtımına önem veren ve bu konuda gayret gösteren il müdürü Sabri Karakaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulunarak bir süre SESOB Başkanı Beşir Köksal ile sohbet etti.
 
Sivas’ta görev yapmaktan mutlu olduğunu dile getiren Karakaya, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle her zaman uyumlu çalışacaklarını, basın konusunda destek olmaya gayret göstereceklerini söyledi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini dile getiren Karakaya, “Basın İlan Kurumu Müdürlüğü olarak her zaman SESOB Başkanımızı ve değerli büyüğümüz Beşir Köksal başkanımızı takdir ediyoruz. Girişimci olan ve esnafının sorunlarıyla yakından ilgilenen Başkanımın bilgi ve tecrübelerinden faydalanıyoruz. Sivas için yapılması gereken her konuda yardım ve desteğe hazırız. İlimizin tanıtımının reklam ve basın yoluyla yapılacağını ifade ediyor, bu konuda yardıma hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise basının çok önemli olduğunu , esnafın ve teşkilatımızın sorunlarının çözümü için yardımcı olduklarını belirterek, “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak yazılı ve görsel basınımızı çok önemsiyoruz. Her zaman sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı gündeme getiriyorlar. Basın İlan Kurumu da bizlere her konuda destek oluyor. Yapmış olduğunuz ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, görevinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karakaya, esnaf teşkilatının çalışmaları ve ilimizin gelişmesi için neler yapılabilir konusunda SESOB Başkanı Beşir Köksal ile görüş alışverişinde bulunarak bir süre sohbet etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ahilik Haftası kutlanacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ahilik Haftasının   18-19 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceklerini söyledi.
 Ahilik Kültür Haftası esnaflar ve teşkilat açısından çok önemli olduğunu ifade edenKöksal, hafta içerisinde bir dizi etkinliklere yer vereceklerini ifade etti
 Körksal, “Ahilik kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına gelmektedir.  Ahiliğin dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren, günümüzde halen geçerliliğini koruyan , bu günün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür.
Bu amaç doğrultusunda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, komite üyelerimizin de ortak çalışmaları doğrultusunda 18-19 Eylül tarihleri arasında  Ahilik Haftamızı kutlayacağız. Ahilik Haftamız yarın saat  10.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayacak. Burada Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi çelenklerinin sunumunun ardından komite olarak Valimiz sayın Davut Gül ve  Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydın’ı ziyaret edeceğiz. 
 
Huzurevinde kalan büyüklerimizi de ziyaret ettikten sonra Saat 15.30 da ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkârlarımız ile şehitlerimiz için Paşa camiinde mevlidi şerif okutacağız.
19 Eylül tarihinde Çarşamba günü saat 11.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önünden Ahi Emir Ahmet Türbesi önüne hareket edeceğiz.
 
Burada il müftülüğü tarafından yapılacak olan duanın ardından Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak olan  tören alanına kadar mehter eşliğinde kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Törende konuşmaların ardından Ahilik Onur ödülünü ve yılın ahisine ödülünü takdim edeceğiz. Yılın kalfası ve çırağını da ödüllendirdikten sonra belirlenen esnaflarımıza yemin ettirerek belgelerini vereceğiz.  Şet Kuşatma ekibinin sunumunun ardından katılımcılara ve vatandaşlara ahilik bulgur pilavı ikramında bulunacağız .
Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize ait olan Esnaf ve Sanatkarlar Kültür Evimizin açılışını da saat 15.00’da gerçekleştireceğiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Ahilik Bayramının en güzel şekilde yapılabilmesi için destek olan kutlama komite üyelerine teşekkür ediyor, tüm halkımızı ve esnafımızı ahilik kutlamalarına katılmalarına davet ediyorum”dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksal TESK Denetimine seçildi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Denetim Kurulu Başkanlığına birkez daha seçildi
 Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK 20. Olağan Genel Kurulu Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bina Yıldırım, bakanlar ve esnaf teşkilatının katılımı ile Grand Ankara otelinde gerçekleştirildi.
Yapılan seçim sonrasında 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken, 3. Kez Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanlığına seçilirken, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, TESK Denetim Kurulu Başkanlığına birkez daha seçilerek güven tazeledi.
 
Yapılan seçim sonrasında bir açıklama yaparak delegelerek teşekkür eden  Sesob Başkanı Beşir Köksal, kendisini ikinci kez bu göreve layık gören TESK Genel Başkanı Bendevi Palandökene, yönetim kurulu üyelerine ve delegelere teşekkür etti.
 
Yıllardır esnaf teşkilatında hizmet verdiğini vurgulayan Köksal, “2002 yılından itibaren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını yürütmekteyim. 2014 yılında yapılan seçim sonrasında TESK Denetim Kurulunda yer alarak başkanlık görevini seçilmiştim. 4 yıllık görev sürem içerisinde esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmeye ve çözüm bulmaya gayret gösterdim. Yapmış olduğumuz olağan genel kurul sonrasında Genel Başkanımızın desteği , esnaf temsilcilerimizden aldığım güç ile Denetim Kurulu Başkanlığına birkez daha seçildim. Seçimin ardından   Denetim Kurulu Başkanı olarak görevimi en güzel şekilde yapmaya devam edeceğim.
Her zaman esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgilenen teşkilatımıza her zaman destek olan Genel Başkanımız Bendevi Palandökene, yönetim kuruluna, Birlik yönetim kurulu üyelerime ve genel kurulumuzda bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Sivas’ımızı ve esnaflarımızı en güzel şekilde Ankara’da temsil etmeye gayret göstereceğim. Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum”dedi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret