Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sivasımız teşvik ve yatırımla kalkınır

Birliğimizden Haberler

Sivasımız teşvik ve yatırımla kalkınır

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, teşvik paketinde Sivas’ın 6. Yatırım Teşvik Uygulamaları Bölgesinde yer alamadığını belirterek, Sivas’ın yatırım ve teşviklerle kalkınabileceğini söyledi
 
Resmi Gazetede Yatırım Teşvik Uygulamaları Bölgesi sistemiyle ilgili değişikliklerin yayınlandığını belirten Sesob Başkanı Köksal, verilen sözlere rağmen Sivas’ın halen  4. Bölge teşvik kapsamında  yerini korumasının  Sivaslıları üzdüğünü belirterek, “Sivaslılar ve sivil toplum örgütleri olarak Sivas’ın teşvik bölgesindeki yerinin biran evvel değişmesi gerektiğini dile getiriyoruz. Ancak resmi gazetede yayınlanan teşvik paketi bizleri memnun etmedi. Sivas’ın gelişmesi kalkınması ve daha fazla istihdam sağlaması, yeni yatırımların gelebilmesi için 4..bölge  teşvik paketi 5 veya 6. Bölgeye alınmalıdır.  Alınan teşvik kararları yapılacak yatırımları da sekteye uğrattı.
Böylece verilen sözler de unutuldu. İlimizin yeni yatırımlara ve daha fazla istihdama ihtiyacı vardır. Bunlar da teşvik ve desteklerle olmaktadır.” dedi.
 
Yeni yatırım alanlarının ve sanayi bölgelerinin ilimize kazandırıldığını dile getiren Sesob Başkanı Köksal, yatırım alanı oluşturulması için Demirağ Organize Sanayi Bölgesinin oluşturulduğunu, bölgeye yatırımın teşvik edilmesi için özel teşvik kapsamına alınması gerektiğini hatırlatarak, başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakan ve milletvekillerinden bu konuda destek istedi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

KAMU-STK İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü  Ahmet Başkal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, birlik başkanı Beşir Köksali ile bir süre sohbet etti.
T.C İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya konulan Kamu-STK işbirliği projesi kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı  müdürlük personeli Yılmaz Alçalı ve Mehmet Duman ile birlikte ziyaret eden İl Müdürü Ahmet Başkal, proje hakkında bilgi vererek, Kamu-STK işbirliğini önemsediklerini söyledi.
Kamu ve STK’ların ortak projeler üretmesi , işbirliği yapması ve birbirine yardımcı olması amacyıla projenin hayata geçirildiğini vurgulayan il müdürü Başkal, “İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüzün  hayata geçirdiği projede sivil toplum kuruluşlarının gerek merkezi gerekse de idaresindeki kamu görevlileriyle etkin bir iletişim kurabilmesi, iletişimi güçlendirecek ortam tesis edilmesi , toplumsal bağlamın yeniden yapılanması amaçlanıyor. Bizlerde bu işbirliği çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız sayın Beşir Köksal’ı ziyaret hem karmu görevlilerinin hem de sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak  işbirliğine uygun ortamın hazırlanması için görüş alışverişinde bulunduk.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ise , Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu , projenin de sivil toplum kuruluşlarının faydasına olacağını belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, sorunların çözümünde , ortak proje hazırlanmasında, kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının birbirine yardımcı olmaları noktasında Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu sözlerine ekledi
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Başkal, ziyaret anısına Sivas Valiliği tarafından hazırlanan “Milli Mücadele’de Sivas’ta 108 Gün” kitabını hediye ederken, Sesob Başkanı Beşir Köksal’da “ Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 

DEVAMI

Yozgat Kahveciler Odası Başkanından Sesob Başkanı Köksala ziyaert

Yozgat Kahveciler ve Lokantaclıar Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşkun, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Sivas Birlik Başkanı Kökssal 'ın esnaf teşkilatına güzel hizmetler yaptığını, her zaman örnek aldıkları bir başkan olduğunu belirterek, misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Coşkun'a Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yayınlanan " Osmanlı Döneminde Sivas 'ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı " kitabını ve " Müşteri Memnuniyeti" kitabını hediye etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret