Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sivası ve sivaslıları unutmayacağım

Birliğimizden Haberler

Sivası ve sivaslıları unutmayacağım

Sivas Defterdarı Mehmet Yazar, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine veda ziyaretinde bulundu.

3 yıl 3 al Sivas’ta Defterdar olarak görev yapan ve tayini Bursa Defterdarlığına tayini çıkan  Yazar, Sivas’tan ayrılmadan önce veda ziyaretlerine Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden başladı.

SESOB Başkanı Beşir Köksal’ı ziyaret eden Defterdar Mehmet Yazar, üç yıl görev yaptığı Sivas’tan ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşıyor. SESOB Başkanı Beşir Köksal ile bir süre sohbet eden Yazar, görev yaptığı süre içerinde hiçbir sıkıntı yaşamadığını belirterek, “Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’a 3 yıl üç ay oyunca görev yaptım. Görev sürem boyunca ne esnafla, ne mükelleflere nede personelimle sıkıntı yaşamadım. Sivas’ta güzel dostluklar kurdum. Her zaman başkanımla ve esnaf teşkilatı ile uyum içerisinde çalıştım. Bizlere vermiş olduğunuz desteğe teşekkür ediyor, herkesin hakkını helal etmesini diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Defterdarının esnafların sorunlarıyla yakından ilgilendiğini dile getirerek, “Sivas Defterdarımız göreve geldikten sonra kimseyi incitmedi.  Esnaf teşkilatımızla her zaman uyumlu çalıştınız. Esnafımızın sorunlarıyla ilgilendiğiniz. Sivas’tan ayrıldığınız için üzülüyoruz ama Bursa’da görev yapacağınız için de seviniyoruz. Yeni görev yerinizde başarılarınızın devamını diliyorum ”diye konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret