Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Yönetimi Antalya da toplantıya katıldı

Birliğimizden Haberler

Sesob Yönetimi Antalya da toplantıya katıldı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu tarafından geleneksel hale getirilen İstişare, Değerlendirme , Eğitim ve Mesleki Dayanışma Toplantısı Antallay’da gerçekleştirildi.
Toplantıya Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreter katıldı.
Antalya Bellis Deluxe Otelde gerçekleştirilen toplantısın açılış konuşmasını yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu  (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, istişare toplantısını geleneksel hale getirdiklerini ve her yıl teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.
Amaçlarının 3009 Odayı, 82 Birliği ve 13 Federasyonu temsil eden başkan ve yönetim kurulu üyelerinin birbirlerini tanımaları ve tanışım görüşmelerini sağlamak olduğunu dile getiren TesK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu toplantıda müşterek sorunların gözden geçirerek çözümü üzerinde görüş oluşturmak , mesleki dayanışmayı artırmak , meslek kuruluşlarımızın üyelerine daha iyi ve kaliteli hizmeti sunmak olduğunu dile getirdi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafların karşılaştıkları sorunlar hakkında da açıklamalarda bulundu.
Toplantıda ayrıca katılımcı başkan ve yönetim kurulu üyelerinin görüşlerine de yer verildi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret