Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanlar Kurulu Didimde yapıldı

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanlar Kurulu Didimde yapıldı

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu İstişare toplantısı yapıldı.Didim’de bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tesislerinde gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu toplantısında yapılan çalışmalar ele alındı.
 
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısını açılış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde esnaf teşkilatının her zaman devletinin yanında yer aldığını, darbeci yönetim anlayışının daima karşısında durduklarını ve meydanlarda yapılan nöbetlere destek verdiklerini belirterek, darbe girişimi karşısında şehit olanlara Allahtan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dilediğini söyledi.
Köksal, darbe girişimi karşısında dik duran Sivas Valisi Davut Gül’ün şahsında milletvekillerine, Belediye Başkanına, Jandarma Komutanına, Emniyet Müdürüne, il protokolüne, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve Sivas halkına teşekkür etti.
 
Esnaf teşkilatı olarak bir aile olduklarını ve oda başkanlarının ve esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini dile getiren Köksal, Belediye öncüğünde Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından yeni bir sanayi sitesi oluşturulduğunu dile getirerek, kayıtların devam ettiğini belirtti.
Esnafa yönelik olarak bazı kolaylıklar yapıldığını vurgulayan Köksal, emeklilerden alınan sosyal güvenlik destek priminin kaldırıldığını, basit usuldeki esnaf ve sanatkârların yıllık kazancı 8 bin liranın altında olanlardan vergi alınmayacağını kaydetti. Köksal, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Başbakan Binali Yıldırım’ın şahsında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a,hükümete, bakan ve milletvekillerine, Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve yönetim kurulu üyelerine de  teşekkür etti.
 
Köksal, Çeşitli dernek, vakıf ve sivil toplum örgütü tarafından açılan kermeslerin amacı dışında kullanılması, yiyecek ve içecek satışı yapılarak esnafı mağdur etmesi nedeniyle Valilik bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından bazı kararlar alınarak bundan sonra açılacak olan kermeslere standart getirildiğini, esnafın mağduriyetinin çalışıldığını hatırlattı. 
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, teşkilatın bir yıllık çalışmalarına da değindikten sonra her zaman esnafın yanında yer almaya gayret gösterdiğini vurguladı.
 
 Birlik Başkanı Beşir Köksal’ın konuşmasının ardından merkez ve ilçelerden gelen oda başkanları söz alarak görüş ve önerilerde bulundular.
Oda başkanları yaptığı hizmetlerden ve faaliyetlerden dolayı Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetimine de  teşekkür ettiler.                                                                                
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Milletimiz vatanına her zaman sahip çıkar

   Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Türkiye Cumhuriyetinin  demokrasiye ve cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdüreceğini söyledi.
15 Temmuz’un üçüncü yıl dönümünde açıklama yapan Sesob Başkanı Beşir Köksal, Türk milletinin ülkenin huzurunu ve birliğini bozacak girişimlere hiçbir zaman müsaade etmeyeceklerini  ifade etti.
 
15 Temmuz 2016’da kanlı ve vahşi bir saldırıyla, tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kaldığını dile getiren Köksal, “Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini, 15 Temmuz'un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz.
 
Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman Devletinin ve Milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman Cumhuriyet ve Rejim Düşmanlarına bu mukaddes topraklarda Devletimizi ele geçirme fırsat ve imkânı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman Milletimiz; ülkesine ve Devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile Devletimizin, Milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır.Darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara baktığımızda milletimizin önünde  hiçbir gücün duramayacağı  tüm dünyaya bir kez daha ispat edilmiştir. Bu saatten sonra hiçbir güç bizi birkez daha sınamayacak ve , devletimiz ve milletimiz sonsuza kadar payidar kalacaktır”dedi.
Köksal, “Hain Fetö ve terör örgütünün şehit ettiği kahraman güvenlik güçlerimize, vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, 15 Temmuz darbe girişiminde mücadele ederken yaralanan gazilerimize de birkez daha geçmiş olsun diliyorum.” İfadesine yer verdi.
 
 
 

DEVAMI

ASKON İŞADAMLARI DERNEĞİNDEN SESOBA ZİYARET

Sivas’ta teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ) Sivas Şubesi ziyaretlere başladı.
Geçtiğimiz aylarda Askon Şube Başkanlığına getirilen Kadir Darıcık, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Esnaf teşkilatını ziyaret ederek Birlik Başkanı Beşir Köksal ile bir süre görüş alışverişinde bulundu.
 
ASKON olarak şubeyi kurduktan sonra çalışmalara başladıklarını ifade eden Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Başkanı Kadir Darıcık, Türkiye genelinde 35 ve yurt dışı şubeleriyle ilimizin ve ülkemizin kalkınması için gayret göstereceklerini söyledi.
 
Sivas’ta ASKON şubesini yeni kurduklarını ve ziyaretler yaparak amaçlarını anlattıklarını dile getiren Darıcık, Esnaf teşkilatını da ziyaret ederek Sesob Başkanı sayın Beşir Köksal’ın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirterek, birlikte çalışmalar yapacaklarını kaydetti.
Darıcık, 22 Haziran 2019 Cumartesi  günü e ticaret ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapacaklarını da sözlerine ekledi. 
ASKON Şube Başkanı Kadir Darıcık, esnaf teşkilatına önemli hizmetlerde bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksala da hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise ziyaretlerinden dolayı ASKON Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yjnetim kurulu üyelerine teşekkür etti. 
İşadamlarının oluşturduğu STK’ların ülkenin gelişmesinde ve yatırımlar yaparak istihdam sağlanması noktasında önemli katkıları olduğunu ifade eden Köksal, ASKON Şubesinin Sivas’ta faaliyete başlamasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, çalışmalarında başarılar diledi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret