Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanlar Kurulu Didimde yapıldı

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanlar Kurulu Didimde yapıldı

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlar Kurulu İstişare toplantısı yapıldı.Didim’de bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tesislerinde gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu toplantısında yapılan çalışmalar ele alındı.
 
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısını açılış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde esnaf teşkilatının her zaman devletinin yanında yer aldığını, darbeci yönetim anlayışının daima karşısında durduklarını ve meydanlarda yapılan nöbetlere destek verdiklerini belirterek, darbe girişimi karşısında şehit olanlara Allahtan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dilediğini söyledi.
Köksal, darbe girişimi karşısında dik duran Sivas Valisi Davut Gül’ün şahsında milletvekillerine, Belediye Başkanına, Jandarma Komutanına, Emniyet Müdürüne, il protokolüne, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve Sivas halkına teşekkür etti.
 
Esnaf teşkilatı olarak bir aile olduklarını ve oda başkanlarının ve esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini dile getiren Köksal, Belediye öncüğünde Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından yeni bir sanayi sitesi oluşturulduğunu dile getirerek, kayıtların devam ettiğini belirtti.
Esnafa yönelik olarak bazı kolaylıklar yapıldığını vurgulayan Köksal, emeklilerden alınan sosyal güvenlik destek priminin kaldırıldığını, basit usuldeki esnaf ve sanatkârların yıllık kazancı 8 bin liranın altında olanlardan vergi alınmayacağını kaydetti. Köksal, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Başbakan Binali Yıldırım’ın şahsında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a,hükümete, bakan ve milletvekillerine, Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve yönetim kurulu üyelerine de  teşekkür etti.
 
Köksal, Çeşitli dernek, vakıf ve sivil toplum örgütü tarafından açılan kermeslerin amacı dışında kullanılması, yiyecek ve içecek satışı yapılarak esnafı mağdur etmesi nedeniyle Valilik bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından bazı kararlar alınarak bundan sonra açılacak olan kermeslere standart getirildiğini, esnafın mağduriyetinin çalışıldığını hatırlattı. 
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, teşkilatın bir yıllık çalışmalarına da değindikten sonra her zaman esnafın yanında yer almaya gayret gösterdiğini vurguladı.
 
 Birlik Başkanı Beşir Köksal’ın konuşmasının ardından merkez ve ilçelerden gelen oda başkanları söz alarak görüş ve önerilerde bulundular.
Oda başkanları yaptığı hizmetlerden ve faaliyetlerden dolayı Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetimine de  teşekkür ettiler.                                                                                
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Üniversitelerimiz Sivasımız için çok önemlidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kulu makamında ziyaret ederek bir süre görüş alışverişinde bulundu.
Bir ilin gelişmesinde üniversitelerin önemli katkıları olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ta ikinci bir üniversite açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “ Cumhuriyet Üniversitemizden sonra ikinci üniversitemiz olan Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de hizmet vermeye başladı. Rektörümüzün göreve gelmesi ile birlikte Üniversitemizde alt yapı çalışmaları hızlandırıldı. Esnaf teşkilatı olarak ikinci üniversitemizi de önemsiyor, işbirliğimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Esnafımıza büyük katkı sağlayan Üniversitemizin biran önce eğitime açılmasını bekliyoruz. İkinci üniversitemizin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, savunma sektöründe ihtisaslaşmayı hedeflediklerini, bu hedef doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, üniversiteye tahsis edilen alanda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerle ortak çalışmalar yapacaklarını ve işbirliği içerisinde olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Kul, Teknokent binasında faaliyetlerine devam ettiklerini vurgulayarak  Üniversitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, esnaf teşkilatı ile işbirliği içerisinde olacaklarını hatırlatarak, ziyaretinden dolayı Sesob Başkanı Köksal’a teşekkür etti
 
 

DEVAMI

Kooperatif kredilerine düzenleme getirildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcanın kredilerle ilgili verdiği müjdenin esnafı sevindirdiğini ifade etti.
Esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerle ilgili Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımız  ishihdam sağlamakta,  kendi imkanlarıyla ayakta durmakta ve ailesinin geçimini sağlamaktadır. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bu günlerde esnafımız da elini taşın altına koymuştur. Esnaflarımız ayakta kalabilmek ve mesleğini sürdürmek için kredi destekleriyle hayatını sürdürmektedir.  Bazı esnaflarımızı kredilerini ödemekte zorlanmaktadır. Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’ın kredilerle ilgili yapmış olduğu açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir.
 
Bakanımızın açıklamalarından sonra yeni kredi ödemelerinde  esnafımız çektiği krediyi ister 3 ayda isterse de 6 ayda ödeyebilecek. Ödeme süreleri 4 yıldan 5 yıla çıkarılacak. 100 bin TL’ye olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak, 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2 olan komisyon yüzde 1’e düşürülecektir.”dedi.
 
Esnafın sıfır faizli cansuyu kredileri noktasında da beklentileri olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, bu konuda da girişimlerde bulunduklarını belirterek, en kısa sürede sıfır faizli kredilerin de çıkacağına , esnafımızın da kredilerden faydalanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Sesob Başkanı Köksal konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; Her koşulda esnafımızın yanında olan cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kredilerle ilgili düzenleme yaparak esnafımıza destek olan Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’a, TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken’e, TESKOMB Başkanımız sayın Abdulkadir Akgül’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret