Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanından Vali Yardımcısına ziyaret

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanından Vali Yardımcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Sivas Vali Yardımcılığı görevine başlayan Abdullah Seçkin Koçak’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
  Ziyarette konuşan Sesob Başkanı Köksal,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Ahi teşkilatı olduklarını ve kamu kurumlarıyla ve idarecileriyle her zaman uyumlu çalıştıklarını ifade ederek,  esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 
Sivas Esob Başkanı Köksal, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak birlikte çalıştığımız değerli Vali Yardımcımız Abdullah Seçkin Koçak’ı ziyaret ederek, esnaf teşkilatımızın çalışmaları hakkında bilgi verdik. Sayın Valimizle bilgi paylaşımında bulunduk ve teşkilatımızı tanıttık. Görevde bulunduğu süre içerisinde birlikte çalışacağımız vali yardımcımız ile her zaman görüş alışverişinde bulunacağız. Vali Yardımcımızın ayrıca bugün doğum günü olduğunu öğrendik. Nice yıllar diliyor, görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 
 
Sesob Başkanı Köksal, pandemi sürecinden dolayı esnaf ve sanatkarların çok mağdur olduğunu özellikle de eğlence yerleri, kahvehaneler, halk otobüsü işletmecileri, servisçiler, kırtasiyeciler, kantinciler  başta olmak farklı sektörlerde esnafların mağduriyetinin devam ettiğini dile getirdi.
 
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ile bir süre sohbet eden Vali Yardımcısı Abdullah Serkan Koçak ise Cumhuriyetin temellerinin atıldığı güzel bir şehirde görev yapmaktan mutlu olduğunu belirterek, Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte çalışacaklarını vurgulayarak, ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
 
Sesob Başkanı Köksal, ziyaret anısına Vali Yardımcısı Koçak’a Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Cumhuriyet Üniversitesinin desteği ile hazırlanan “ Osmanlı Döneminde  Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

KAMU-STK İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü  Ahmet Başkal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, birlik başkanı Beşir Köksali ile bir süre sohbet etti.
T.C İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya konulan Kamu-STK işbirliği projesi kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı  müdürlük personeli Yılmaz Alçalı ve Mehmet Duman ile birlikte ziyaret eden İl Müdürü Ahmet Başkal, proje hakkında bilgi vererek, Kamu-STK işbirliğini önemsediklerini söyledi.
Kamu ve STK’ların ortak projeler üretmesi , işbirliği yapması ve birbirine yardımcı olması amacyıla projenin hayata geçirildiğini vurgulayan il müdürü Başkal, “İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüzün  hayata geçirdiği projede sivil toplum kuruluşlarının gerek merkezi gerekse de idaresindeki kamu görevlileriyle etkin bir iletişim kurabilmesi, iletişimi güçlendirecek ortam tesis edilmesi , toplumsal bağlamın yeniden yapılanması amaçlanıyor. Bizlerde bu işbirliği çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız sayın Beşir Köksal’ı ziyaret hem karmu görevlilerinin hem de sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak  işbirliğine uygun ortamın hazırlanması için görüş alışverişinde bulunduk.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ise , Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu , projenin de sivil toplum kuruluşlarının faydasına olacağını belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, sorunların çözümünde , ortak proje hazırlanmasında, kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının birbirine yardımcı olmaları noktasında Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu sözlerine ekledi
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Başkal, ziyaret anısına Sivas Valiliği tarafından hazırlanan “Milli Mücadele’de Sivas’ta 108 Gün” kitabını hediye ederken, Sesob Başkanı Beşir Köksal’da “ Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 

DEVAMI

Yozgat Kahveciler Odası Başkanından Sesob Başkanı Köksala ziyaert

Yozgat Kahveciler ve Lokantaclıar Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşkun, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Sivas Birlik Başkanı Kökssal 'ın esnaf teşkilatına güzel hizmetler yaptığını, her zaman örnek aldıkları bir başkan olduğunu belirterek, misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Coşkun'a Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yayınlanan " Osmanlı Döneminde Sivas 'ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı " kitabını ve " Müşteri Memnuniyeti" kitabını hediye etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret