Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanından Vali Yardımcısına ziyaret

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanından Vali Yardımcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Sivas Vali Yardımcılığı görevine başlayan Abdullah Seçkin Koçak’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
  Ziyarette konuşan Sesob Başkanı Köksal,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Ahi teşkilatı olduklarını ve kamu kurumlarıyla ve idarecileriyle her zaman uyumlu çalıştıklarını ifade ederek,  esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 
Sivas Esob Başkanı Köksal, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak birlikte çalıştığımız değerli Vali Yardımcımız Abdullah Seçkin Koçak’ı ziyaret ederek, esnaf teşkilatımızın çalışmaları hakkında bilgi verdik. Sayın Valimizle bilgi paylaşımında bulunduk ve teşkilatımızı tanıttık. Görevde bulunduğu süre içerisinde birlikte çalışacağımız vali yardımcımız ile her zaman görüş alışverişinde bulunacağız. Vali Yardımcımızın ayrıca bugün doğum günü olduğunu öğrendik. Nice yıllar diliyor, görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 
 
Sesob Başkanı Köksal, pandemi sürecinden dolayı esnaf ve sanatkarların çok mağdur olduğunu özellikle de eğlence yerleri, kahvehaneler, halk otobüsü işletmecileri, servisçiler, kırtasiyeciler, kantinciler  başta olmak farklı sektörlerde esnafların mağduriyetinin devam ettiğini dile getirdi.
 
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ile bir süre sohbet eden Vali Yardımcısı Abdullah Serkan Koçak ise Cumhuriyetin temellerinin atıldığı güzel bir şehirde görev yapmaktan mutlu olduğunu belirterek, Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte çalışacaklarını vurgulayarak, ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
 
Sesob Başkanı Köksal, ziyaret anısına Vali Yardımcısı Koçak’a Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Cumhuriyet Üniversitesinin desteği ile hazırlanan “ Osmanlı Döneminde  Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret