Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanından Vali Yardımcısına ziyaret

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanından Vali Yardımcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Sivas Vali Yardımcılığı görevine başlayan Abdullah Seçkin Koçak’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
  Ziyarette konuşan Sesob Başkanı Köksal,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Ahi teşkilatı olduklarını ve kamu kurumlarıyla ve idarecileriyle her zaman uyumlu çalıştıklarını ifade ederek,  esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 
Sivas Esob Başkanı Köksal, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak birlikte çalıştığımız değerli Vali Yardımcımız Abdullah Seçkin Koçak’ı ziyaret ederek, esnaf teşkilatımızın çalışmaları hakkında bilgi verdik. Sayın Valimizle bilgi paylaşımında bulunduk ve teşkilatımızı tanıttık. Görevde bulunduğu süre içerisinde birlikte çalışacağımız vali yardımcımız ile her zaman görüş alışverişinde bulunacağız. Vali Yardımcımızın ayrıca bugün doğum günü olduğunu öğrendik. Nice yıllar diliyor, görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 
 
Sesob Başkanı Köksal, pandemi sürecinden dolayı esnaf ve sanatkarların çok mağdur olduğunu özellikle de eğlence yerleri, kahvehaneler, halk otobüsü işletmecileri, servisçiler, kırtasiyeciler, kantinciler  başta olmak farklı sektörlerde esnafların mağduriyetinin devam ettiğini dile getirdi.
 
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ile bir süre sohbet eden Vali Yardımcısı Abdullah Serkan Koçak ise Cumhuriyetin temellerinin atıldığı güzel bir şehirde görev yapmaktan mutlu olduğunu belirterek, Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte çalışacaklarını vurgulayarak, ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
 
Sesob Başkanı Köksal, ziyaret anısına Vali Yardımcısı Koçak’a Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Cumhuriyet Üniversitesinin desteği ile hazırlanan “ Osmanlı Döneminde  Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Yeni Nesil Öğretmenlerimize emanettir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, her yıl büyük  bir  kıvançla kullanan 24 Kasım Öğretmenler Gününün, ülkemize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını dileyerek, Öğretmenlerimizin gününü kutladı   
             Ülkemizin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran duyduklarını vurgulayan Sivas Esob  Başkanı Beşir Köksal, toplumda aydınlatıcı rol üstlenen, fedakarca hizmet veren öğretmenlerin ülkemizin geleceği olan çocukların gelişiminde , faydalı birey olmaları aileleri kadar  fedakarca emek verdiğini ifade etti. 
  .         Toplumumuzu inşa eden mimarların öğretmenler olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “ Öğretmenlik mesleğin onurunu ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmemiştir. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, sevginin, aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren örnek ve önder insanlardır. Çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe hazırlanması bakımından kutsal ve onurlu bir görevi yürüten öğretmenlerimiz, toplumumuzun da yol göstericisidir.  En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışarak eğitmeyi ve öğretmeyi her zaman benimsemiş, ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için   gayret göstermiştir. 
Öğretmenler sevgi dağıtır, içimizi aydınlatır, bizi doğruya yöneltir. Toplumumuzda aydınlatıcı bir rol üstlenir.  Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesinde bizlere öncülük eder.  Çocuklarımıza gösterdikleri özveri, sabır ve hoşgörü için öğretmenlerimize birkez daha teşekkür ediyorum. “dedi. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  başta Gazi  Mustafa Kemal Atatürk,  olmak üzere onun yaktığı ışığı yeni nesillere taşıyan, geleceğin teminatı olan çocukları ve gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan, emek veren   öğretmenler gününü kutluyor, bu uğurda şehit düşen, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve  şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi
 

DEVAMI

Duayen Gazetesi Kangalda toprağa verildi

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Anadolu Gazetesi İmtiyaz Sahibi duayen Gazeteci Fikret Ünsal, Kangal ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
Cuma namazını müteakiben Abdurrahman Paşa camiinde düzenlenen cenaze törenine Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Sivas protokolü , ilçe halkı , ailesi ve sevenleri katıldı.
İl Müftüsü Yusuf Akkuş tarafından kılınan cenaze namazının ardından Fikret Ünsalın cenazesi Kangal ilçe mezarlığında toprağa verildi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, cenaze defnedildikten sonra Ünsal ailesine, yakınlarına ve basın camiasına başsağlığı dileğinde bulundu.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret