Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksaldan esnafa teşekkür belgesi

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksaldan esnafa teşekkür belgesi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Barış Pınarı Harekatında göstermiş olduğu hassasiyetinden dolayı pideci esnafını teşekkür belgesi ile onurlandırdı.
 
Barış Pınarı Harekatında görev alan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla harekat bitene kadar işletmesinin gelirini Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlayacağını açıklayan Pide Fırını İşletmecisi Cemil Yıldırım’ı makamında kabul eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, alın teri ile çalışacak ailesinin rızkını temin etmesine rağmen gelirini TSK Güçlendirme Vakfına bağışlayan Yıldırım’ı duyarlılığından dolayı tebrik etti.
 
            Osmanlı Devletinin kuruluşundan 18. Yüzyıla kadar ahi birliklerinin önemli görevler üstlendiğini dile getiren Sesob Başkanı Köksal, Ahilik geleneğini esnafların sürdürmeye gayret gösterdiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkomutanlığında başlatılan  Barış Pınarı Harekatını  desteklediğimizi birkez daha ifade etmek istiyorum. Esnaf ve sanatkarlarımız her zaman devletinin yanındadır. Ülkemizin geleceği için her zaman esnafımız elini taşın altına koymuştur
 
. Barış Pınarı Harekâtında da yapılan destekler esnafımızın ne kadar hassas olduğunu gözler önüne sermiştir. Pide Fırını işleten esnafımız Cemil Yıldırım’ın işyerindeki gelirini Mehmetçiğimize bağışlaması bizleri de mutlu etmiştir. Esnafımıza hassasiyetinden ve duyarlığından dolayı teşekkür ediyor, desteklerinin devamını diliyorum” dedi.
 
            Pide Fırını İşletmecisi Cemil Yıldırım ise birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu dile getirerek, esnaf olarak imkanlar ölçüsünde Mehmetçiğe destek vermek istediğini, bu nedenle de gelirini  Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlamak istediğini söyledi. Ülkenin geleceği , huzuru için asker ve polislerin gece gündüz demeden mücadele ettiklerini vurgulayan Yıldırım, pide fırınının gelirini TSK Güçlendirme Vakfına bağışladığını , diğer esnaflarında imkanlar ölçüsünde mehmetciğe destek olması gerektiğini kaydetti.
 
Yıldırım, kendisini teşekkür belgesi ile ödüllendiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a da teşekkür etti.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, konuşmalardan sonra fırından elde ettiği geliri günlük olarak TSK Güçlendirme Vakfına  bağışlayacak Cemil Yılıdırım’a da teşekkür belgesi verdi.
 
   
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

COVİD-19 ESNAFIMIZI MAĞDUR ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Parti yöneticileri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden milletvekili Ulaş Karasu, Sesob Başkanı Beşir Köksal ile görüşerek esnafın durumu hakkında bilgi aldı.
Esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili Karasu, Covid-19 sürecinde en fazla esnaf kesiminin mağdur olduğunu ifade ederek, ilkokulların açılması ve üniversitelerin açılmaması nedeniyle esnafın mağduriyeti ile ilgili bir çalışma yaptıklarını bu çalışmanın sonucunun da rapor halinde genel başkanları  Kemal Kılıçdaroğluna ileteceklerini belirti. 
Mart ayından itibaren esnafın sorunlar ve sıkıntılar yaşadığını , mağduriyetinden dolayı kepenk kapattığını vurgulayan Karasu, “Esnafımızı çok zor şartlar bekliyor. Bizlerde esnafımızın bu zor şartlarda ayakta kalabilmesi için STK başkanlarımızla görüş alışverişi yapıyoruz. Esnafımızın sorunlarını dinliyoruz. Üniversitelerimizin açılmaması  pansiyon, kafe, kahvehane, yurt ve kantinci gibi farklı sektörlerdeki esnafları mağdur etti. Okulların tam anlamıyla açılmaması nedeniyle kantinciler, kırtasiyeciler ve servis sürücüleri de ciddi sıkıntılar  yaşıyor. Esnaflarımıza mutlaka destek verilmeli. Esnafımızın sorunlarına çare olmak için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. “ dedi. 
            CHP milletvekili Ulaş Karasu’nun ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlemesinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, hükümetin esnafa yönelik destekleri olduğunu,  ancak, COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle mağduriyetinin devam ettiğini belirterek, esnafın mutlaka desteklenmesi gerektiğini vurguladı.
 Esnafların bu süreçteki mağduriyetlerinin devam ettiğini vurgulayan Köksal, “ Salgın sürecinden dolayı esnaflarımızın sıkıntıları devam etmektedir. Oyun oynanmaması nedeniyle kahvehanelerimiz, eğlence yerlerimiz kapanıyor.  Okullar açılmadığı için kantincilerimiz, kırtasiyecilerimiz, servisçi esnaflarımız zor durumda.  Esnaflarımıza faizsiz veya hibe olarak destek verilmelidir. Kredi taksitleri, elektrik, doğalgaz,  SSK primleri, vergiler yıl sonuna kadar ertelenmelidir.  Pandemi sürecinde mağdur olan esnaflarımızın yaraları sarılarak mağduriyeti giderilmelidir. “diye konuştu.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatını ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinleyen ve bu sorunları genel merkeze taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerine de teşekkür etti.
 
 

DEVAMI

Daha nice yıllar diliyorum

Sivas'ta uzun bir süredir yayın hayatını devam ettiren Bizim Sivas Gazetesinin yıl dönümünü kutluyorum. Bizim Sivas Gazetesi, halkımıza, esnaf ve sanatkârımıza kuruluşundan bu güne kadar doğru, tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde görevini layıkıyla yerine getirmiş,  yayıncılık anlayışı, misyonu ve haberleriyle okuyucularının güvenini kazanmıştır.
 
Yıllardır esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının duyurulmasında, sorunlarımızın çözümü yolunda kamuoyu desteği oluşturulmasında,  yetkililere sorunlarımızın aktarılmasında, Sivas ve Sivas dışında yaşayanlarla aramızda köprü oluşturulmasında ve ilimizin her alanda tanıtımında Bizim Sivas Gazetesi  önemli bir görev üstlenmiştir ve üstlenmeye de devam edecektir. 
 
  Meslek ahlak ve ilkelerine bağlı kalarak halkımızı, doğru, zamanında ve etkin bir biçimde bilgilendirmek, gelişmelerden haberdar etmek basınımızın üstlendiği toplumsal bir görevdir. Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde ve toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren gazetenizin 33.yılını  kutluyorum.
 
Bizim Sivas Gazetesi sahibi Muhsin Kaya’nın şahsında, yazı işleri ailesine,   muhabirine, çalışanlarına  ve  kuruluşundan bu güne kadar tüm emek verenlere teşekkür eder yayın hayatında başarılarının devamını dileyerek sevgi ve saygılar sunarım. 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret