Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksaldan İş Kur Müdürüne ziyaret

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksaldan İş Kur Müdürüne ziyaret

 

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Çalışma ve İş Kurumu il Müdürü Hikmet Canpolat’ı ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bir süre önce Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğüne atanan ve görevine başlayan Hikmet Canpolatı ziyaret ederek bir süre sohbet eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, teşkilatın çalışmaları ve yapısı hakkında bilgi verdi. Çalışma ve İş Kurumunun önemli katkıları olduğunu vurgulayan Köksal, “Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak Çalışma ve İş Kurumu ile birlikte İl İstihdam Kurulu başta olmak üzere ortak çalışmalarda yer alıyoruz. Esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşlarımızla her zaman uyumlu çalışmaya gayret gösteriyoruz. Gerek istihdama sağladığı katkı, gerekse de hizmetleriyle Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü önemli görevler üstlenmektedir.  Toplum Yararına Çalışma Programlarıyla kamu kurumlarına destek vermekte ve istihdam sağlamamaktadır. İnşallah bu sene de en kısa zamanda hayata geçirilmesini ümit ediyorum. Müdürümüze de yeni görevinde başarılar diliyorum”dedi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Hikmet Canpolat,  Sivaslılara iş konusunda yardımcı olmaya , istihdam sağlamaya gayret göstereceklerini dile getirerek, “Öncelikle güzel bir Anadolu kendi olan Sivas’ta görev yapmaktan mutluyum. Çalışma ve İş Kurumu Müdürü olarak insanların işbaşı eğitimlerinden, kurslardan, KOSGEB’ten ve devlet desteklerinden faydalanmaları noktasına elimden gelen gayreti adil bir şekilde göstereceğim. Bizleri ziyaret ederek onure eden değerli başkanımıza teşekkür ediyor, bilgi ve tecrübelerinden faydalanacağımı ifade ediyorum”dedi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret