Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksaldan Halk Otobüsçüleri kooperatifine ziyaret

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksaldan Halk Otobüsçüleri kooperatifine ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  S.S 39 Nolu Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Davut Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul sonrasında kooperatif başkanlığına seçilen Davut Yıldırım’ı ziyaret eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, kooperatif yöneticileriyle bir süre sohbet etti.

Halk otobüsü sürmenin zor ve stresli olduğunu ifade eden Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafların sabırlı olmasını, müşteri memnuniyetine önem vermelerini ve yolcu taşıdıkları için sabırlı olmaları gerektiğini söyledi. Esnafların yerel ve genel sorunları olduğunu bu konuda esnaf teşkilatı olarak sorunların çözümü girişimlerde bulunduklarını dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, her zaman esnafın yanında yer aldığını kaydetti.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Davut Yıldırımı ve yönetim kurulu üyelerini de tebrik ederek, yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Davut Yıldırım ise halk otobüsü süren şoförlerin çoğunluğunun tek çalıştığını, helalinden rızıklarını kazanmaya gayret gösterdiklerini, sorunlarının çözümü için de ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayarak, nezaket ziyaretinden dolayı Sesob Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür etti.

Sesob Başkanı Beşir Köksal’ın çalışmalarından dolayı memnun olduklarını, esnafın sorunlarının çözümü için gayret gösterdiğini vurgulayan Yıldırım, halk otobüsçüleri kooperatifi üyelerinin de sorunlarıyla yakından ilgilendiğini sözlerine ekledi

Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Davut Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri , şoför esnafının ve kooperatifin sorunları hakkında Sesob Başkanı Beşir Köksal ile görüş alışverişinde bulundu.

 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

36 Mesleğe belge zorunluluğu getirildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yeni yapılan düzenleme ile 36 mesleğe belge zorunluluğu getirildiğini, belgesi olmayanlarında çalıştırılamayacağını açıkladı. 
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, 5544 Sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu ile ilgili bazı düzenlemeler yapıldığını bu düzenlemeler sonucunda da “Mesleki Yeterlilik Kurumu  Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getiren Mesleklere İlişkin 11 Kasım 2018 tarihinde 30592 Sayılı Resmi Gazetede de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.
 Sesob Başkanı Beşir Köksal, “ Resmi i Gazete’de yayınlanan tebliği doğrultusunda Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve belirlenen mesleklerde, Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişilerin bu tebliğin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra çalıştırılamayacaktır.,
 
05/06/1986 tarihli ve 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre ustalık belgesi almış olanlar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik eğitim okullarından ve üniversitelerin mesleki ve teknik eğitim veren okul ve bölümlerinden mezun olup, diplomalarında veya ustalık belgelerinde belirtilen bölüm, alan ve dallarda çalıştırılanlar için bu belge zorunluluğunun aranmayacaktır. 
Belge zorunluluğu gereken mesleklere ilişkin denetimler iş müfettişlerince yapılacaktır.  Tebliği hükümlerine aykırı davrananlar hakkında 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu ile İlgili Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanunun Ek-1’inci maddesinin üçüncü fıkrası hükümler uygulanacaktır.”dedi. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, Elektrik pano montajcısı, elektrik dağım şebeke bakın görevlisi, elektrik pano montajcısı, Frezeci, işletme elektrik bakımı, inşaat işçisi, köprülü vinç operatörü, otomasyon  sistemleri montajcısı,  otomotiv elektrikçisi , otomotiv gövde onarımcısı, otomotiv ön dizayn ve balanscısı , plastik enjeksiyon  üretim elemanı, plastik profil üretim operatörü, Tornacı, boyama, ön iplik operatörü , ön terbiye operatörü gibi bazı mesleklerde Mesleki Yeterlilik Belge Zorunluluğu getirildiğini kaydetti.
 
     
 

DEVAMI

Başkanımızdan Baro Başkanı ve Seçim Müdürünü ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Sivas Baro Başkanlığı görevine seçilen Av. Hacı Yılmaz Demir ve Seçim Müdürlüğüne atanan Mehmet Özkan’ı ziyaret etti.
 Geçtiğimiz günlerde yapılan Baro Başkanlığı seçimlerinde Sivas Barosu başkanı olan Av. Hacı Yılmaz Demiri ziyaret ederek başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Sesob Başkanı Beşir Köksal, bir süre sohbet ettikten sonra Seçim Müdürlüğüne atanan Mehmet Özkanı ziyaret etti.
 
Yapılan ziyaretlerde bir süre görüş alışverişinde bulunan ve esnaf teşkilatı olarak kurumlarla işbirliği içerisinde çalıştıklarını dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, Adaletin sağlanmasında Hakim, Savcı ve Baro bünyesinde bulunan Avukatların  önemli bir görev üstlendiğini söyledi.
 Esnaf teşkilatı olarak seçimle geldikleri için de her zaman Seçim Müdürlüğü ile birlikte çalıştıklarını vurgulayan Köksal, il müdürü ve çalışanlarına başarılar diledi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, Baro Başkanlığına seçilen Av. Hacı Yılmaz Demir ile Seçim Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Özkan’ın yeni görevlerinin de hayırlı olması temennisinde bulundu. 
Baro Başkanı Av. Hacı Yılmaz Demir ve Seçim Müdürü Mehmet Özkanda nezaket ziyaretlerinden dolayı Sesob Başkanı Beşir Köksala teşekkür ettiler.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Esnaf ve Sanatkarlar Kültür Evi Açılış  2018
  • Jandarma Komutanı İdris Tataroğluna ziyaret
  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret