Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksaldan Eczacılar Odasına ziyaret

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksaldan Eczacılar Odasına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 37. Bölge Eczacılar Odası Başkanlığına seçilen Bahadır Eren’i ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. 
Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Sesob Başkanı  Beşir Köksal, seçimlerin bir hizmet yarışı olduğunu ifade ederek, bu hizmet yarışında başkanlığa seçilen Eren ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. 
Esnaf teşkilatı olarak kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “37. Bölge Eczacılar odamız ile her zaman ortak çalışmalar içerisinde yer alıyoruz. Sivas’ın ortak sorunları ile ilgili olarak ta çalışmalar yapıyoruz. Değerli başkanım üyelerinin takdiri ile Eczacılar Odasında hizmete talip oldu. Şahsında yönetim kurulunu tebrik ediyor, hizmette başarılarının devamını diliyorum” dedi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, mesleğin ve meslektaşlarının sorunlarının çözümü için ekip arkadaşlarıyla birlikte bu hizmete talip olduklarını ifade ederek, almış oldukları bu bayrağı daha yükseklere taşımak için gayret göstereceklerini dile getirdi.
 
 Esnaf teşkilatının çalışmalarını ve hizmetlerini de yakından takip ettiklerini vurgulayan Eren, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada birlikte çalışacaklarını belirterek, ziyaretlerinden dolayı Sesob Başkanı Beşir Köksala teşekkür etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret