Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksal, adaylığını açıkladı

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksal, adaylığını açıkladı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına devam eden  Sesob Başkanı Beşir Köksal, oda başlarının ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile birkez daha başkanlığına aday olduğunu açıkladı 
Ramazan ayında oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle Taştanlar salonunda iftar programı düzenlenen Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, iftar sonrasında 8 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimde tekrar aday olduğunu belirterek, destek istedi.
Kur’anı kerim tilaveti ve okunan duaların ardından bir konuşma yapan Sesob Başkanı Beşir Köksal, uzun yıllar esnaf teşkilatının hizmetinde olduğunu  dille getirerek, “Bugün burada hem birlikte iftar yapmak hem de görev yapmaktan, esnafımıza hizmet etmekten onur duyduğum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına adaylığımı açıklamak için sizlerin huzurundayım. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olarak uzun yıllar esnafımıza hizmet etmekteyim.. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde teşkilatımıza güzel hizmetlerde bulunmaya çalıştık. Esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmeye ve kurumlarla olan sıkıntılarını çözmeye gayret gösterdik. Sizlerle birlikte yaptığımız çalışmalarımızla başta hizmet binamız olmak üzere güzel hizmetlerde bulunduk. Allah nasip kısmet ederse, bu hizmetlerimizi sizlerin desteği ile devam etmeye gayret göstereceğim.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize bağlı 32 odamız bulunmaktadır. Odalarımızın genel kurullarını tamamladık. Bazı oda başkanlarımız görevlerini devretti. Ben seçimi kaybeden başkanlarımıza bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, sıhhatli uzun ömürler diliyorum. Seçimi kazanan tüm  oda  başkanlarımıza görevlerinde başarılar dileyerek hoş geldin diyorum. 
Genel kurullarını tamamlayan tüm odalarımızı ziyaret ederek başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldik.  Esnaf teşkilatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz . Ailemize ve esnaf teşkilatımıza sahip çıkmak elbette bizlerin görevidir. Bu görevi daha güzel yapabilmek, esnafımızın sorunlarıyla ilgilenmek için gayret gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına aday olmak elbette her başkanın hakkıdır. Ancak, dedikodu, yalan sözler ve iftiralarla teşkilatımız yıpratılmaya çalışılmadır. Ben buna asla fırsat vermeyeceğim. Sizlerin desteği ve oylarınız ile bu günlere gelebildik. Her zaman bizlere destek olan, bugün olduğu gibi bundan önce de yanımızda yer alan başkan ve yöneticilerimize huzurunuzda desteklerinden dolayı şükranlarımız sunuyorum” dedi. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, görevde bulunduğu süre içerisinde gerek Sivas’ta gerekse de Denetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) bünyesinde her zaman esnafın sorun ve sıkıntılarını gündeme getirdiğini, çözümü için de gayret gösterdiğini ifade etti.
 
Konuşması ayakta alkışlanan oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerinden tam destek alan Sesob Başkanı Köksal, “ Siz Varsanız Bende varım, siz  yoksanız bende yokum, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır .Her zaman bizlere destek olan başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor,. İftar programımıza katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. 
İftar programına Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ile merkez ve ilçelerdeki 20 oda başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret