Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksal, adaylığını açıkladı

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksal, adaylığını açıkladı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına devam eden  Sesob Başkanı Beşir Köksal, oda başlarının ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile birkez daha başkanlığına aday olduğunu açıkladı 
Ramazan ayında oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle Taştanlar salonunda iftar programı düzenlenen Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, iftar sonrasında 8 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimde tekrar aday olduğunu belirterek, destek istedi.
Kur’anı kerim tilaveti ve okunan duaların ardından bir konuşma yapan Sesob Başkanı Beşir Köksal, uzun yıllar esnaf teşkilatının hizmetinde olduğunu  dille getirerek, “Bugün burada hem birlikte iftar yapmak hem de görev yapmaktan, esnafımıza hizmet etmekten onur duyduğum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına adaylığımı açıklamak için sizlerin huzurundayım. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olarak uzun yıllar esnafımıza hizmet etmekteyim.. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde teşkilatımıza güzel hizmetlerde bulunmaya çalıştık. Esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmeye ve kurumlarla olan sıkıntılarını çözmeye gayret gösterdik. Sizlerle birlikte yaptığımız çalışmalarımızla başta hizmet binamız olmak üzere güzel hizmetlerde bulunduk. Allah nasip kısmet ederse, bu hizmetlerimizi sizlerin desteği ile devam etmeye gayret göstereceğim.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize bağlı 32 odamız bulunmaktadır. Odalarımızın genel kurullarını tamamladık. Bazı oda başkanlarımız görevlerini devretti. Ben seçimi kaybeden başkanlarımıza bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, sıhhatli uzun ömürler diliyorum. Seçimi kazanan tüm  oda  başkanlarımıza görevlerinde başarılar dileyerek hoş geldin diyorum. 
Genel kurullarını tamamlayan tüm odalarımızı ziyaret ederek başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldik.  Esnaf teşkilatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz . Ailemize ve esnaf teşkilatımıza sahip çıkmak elbette bizlerin görevidir. Bu görevi daha güzel yapabilmek, esnafımızın sorunlarıyla ilgilenmek için gayret gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına aday olmak elbette her başkanın hakkıdır. Ancak, dedikodu, yalan sözler ve iftiralarla teşkilatımız yıpratılmaya çalışılmadır. Ben buna asla fırsat vermeyeceğim. Sizlerin desteği ve oylarınız ile bu günlere gelebildik. Her zaman bizlere destek olan, bugün olduğu gibi bundan önce de yanımızda yer alan başkan ve yöneticilerimize huzurunuzda desteklerinden dolayı şükranlarımız sunuyorum” dedi. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, görevde bulunduğu süre içerisinde gerek Sivas’ta gerekse de Denetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptığı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) bünyesinde her zaman esnafın sorun ve sıkıntılarını gündeme getirdiğini, çözümü için de gayret gösterdiğini ifade etti.
 
Konuşması ayakta alkışlanan oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerinden tam destek alan Sesob Başkanı Köksal, “ Siz Varsanız Bende varım, siz  yoksanız bende yokum, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır .Her zaman bizlere destek olan başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor,. İftar programımıza katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. 
İftar programına Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun ile merkez ve ilçelerdeki 20 oda başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret