Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksal, Hafikliler Derneğinin genel kuruluna katıldı

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksal, Hafikliler Derneğinin genel kuruluna katıldı

Sivas Hafikliler Derneğinin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Özkan , başkanlık görevini Muzaffer Günere devretti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salonunda yapılan genel kurulda divan başkanlığını Sivas Hafikliler Derneği kurucusu ve  Onursal başkanı da olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından genel kurulun açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Mehmet Özkan, Hafikliler arasında sevgi ve muhabbeti artırmak, dayanışma ve kaynaşmalarını sağlamak amacıyla bu derneğin kurulduğunu ifade ederek, bu güne kadar görev yapan, hizmet eden başkan ve yöneticilere teşekkür etti. Dernek başkanı Özkan, görev yaptığı süre içerisinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı etkinlikler ve faaliyetler hakkında da bilgi verdi.
Genel kurula misafir olarak katılan ve yıllar önce Hafik ilçesinde Türkçe öğretmenliği yapan emekli öğretmen İlksen Türkkan, konuşmakta zorlanırken duygu dolu anlar yaşadı. Hafik ilçesinde öğretmenlik yaptığı yılları unutamadığını, çok sayıda öğrenci yetiştirdiğini dile getiren Türkkan, yıllar sonra da olsa Hafik’i ve yetiştirdiği öğrencileri görmekten mutlu olduğunu belirtti.
Yönetim kurulu, denetim kurulu raporları okunduktan sonra , bilanço açıklanarak üyelerin görüşlerine yer verildi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Sivas Hafikliler Derneği Başkanı Muzaffer Güner, Hafiklilere hizmet yarışında almış olduğu bu bayrağı daha ileriye taşımak için hizmete talip olduğunu ifade ederek, “Sivas ilimizin en fazla köye sahip ilçelerinden birisi de Hafiktir. İlçemize ve köylerimize faydalı hizmetler yapabilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğimize inancım tamdır. Derneğimizin ikinci olağan genel kurulu sonucunda yeni seçilen yönetim kurulumuzun ilimize, ilçemize, köylerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar görev yapan emek veren derneğimizin onursal başkanı sayın  Beşir Köksal başta olmak üzere görev yapan başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
Genel kurula Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  kendileri de hafikli olan CHP il başkanı Yılmaz Coşkun, İl Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Hafik Ziraat Odası Başkanı Osman Karakaş ve Hafikliler Derneği üyeleri katıldı.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

COVİD-19 ESNAFIMIZI MAĞDUR ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Parti yöneticileri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden milletvekili Ulaş Karasu, Sesob Başkanı Beşir Köksal ile görüşerek esnafın durumu hakkında bilgi aldı.
Esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili Karasu, Covid-19 sürecinde en fazla esnaf kesiminin mağdur olduğunu ifade ederek, ilkokulların açılması ve üniversitelerin açılmaması nedeniyle esnafın mağduriyeti ile ilgili bir çalışma yaptıklarını bu çalışmanın sonucunun da rapor halinde genel başkanları  Kemal Kılıçdaroğluna ileteceklerini belirti. 
Mart ayından itibaren esnafın sorunlar ve sıkıntılar yaşadığını , mağduriyetinden dolayı kepenk kapattığını vurgulayan Karasu, “Esnafımızı çok zor şartlar bekliyor. Bizlerde esnafımızın bu zor şartlarda ayakta kalabilmesi için STK başkanlarımızla görüş alışverişi yapıyoruz. Esnafımızın sorunlarını dinliyoruz. Üniversitelerimizin açılmaması  pansiyon, kafe, kahvehane, yurt ve kantinci gibi farklı sektörlerdeki esnafları mağdur etti. Okulların tam anlamıyla açılmaması nedeniyle kantinciler, kırtasiyeciler ve servis sürücüleri de ciddi sıkıntılar  yaşıyor. Esnaflarımıza mutlaka destek verilmeli. Esnafımızın sorunlarına çare olmak için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. “ dedi. 
            CHP milletvekili Ulaş Karasu’nun ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlemesinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, hükümetin esnafa yönelik destekleri olduğunu,  ancak, COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle mağduriyetinin devam ettiğini belirterek, esnafın mutlaka desteklenmesi gerektiğini vurguladı.
 Esnafların bu süreçteki mağduriyetlerinin devam ettiğini vurgulayan Köksal, “ Salgın sürecinden dolayı esnaflarımızın sıkıntıları devam etmektedir. Oyun oynanmaması nedeniyle kahvehanelerimiz, eğlence yerlerimiz kapanıyor.  Okullar açılmadığı için kantincilerimiz, kırtasiyecilerimiz, servisçi esnaflarımız zor durumda.  Esnaflarımıza faizsiz veya hibe olarak destek verilmelidir. Kredi taksitleri, elektrik, doğalgaz,  SSK primleri, vergiler yıl sonuna kadar ertelenmelidir.  Pandemi sürecinde mağdur olan esnaflarımızın yaraları sarılarak mağduriyeti giderilmelidir. “diye konuştu.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatını ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinleyen ve bu sorunları genel merkeze taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerine de teşekkür etti.
 
 

DEVAMI

Daha nice yıllar diliyorum

Sivas'ta uzun bir süredir yayın hayatını devam ettiren Bizim Sivas Gazetesinin yıl dönümünü kutluyorum. Bizim Sivas Gazetesi, halkımıza, esnaf ve sanatkârımıza kuruluşundan bu güne kadar doğru, tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde görevini layıkıyla yerine getirmiş,  yayıncılık anlayışı, misyonu ve haberleriyle okuyucularının güvenini kazanmıştır.
 
Yıllardır esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının duyurulmasında, sorunlarımızın çözümü yolunda kamuoyu desteği oluşturulmasında,  yetkililere sorunlarımızın aktarılmasında, Sivas ve Sivas dışında yaşayanlarla aramızda köprü oluşturulmasında ve ilimizin her alanda tanıtımında Bizim Sivas Gazetesi  önemli bir görev üstlenmiştir ve üstlenmeye de devam edecektir. 
 
  Meslek ahlak ve ilkelerine bağlı kalarak halkımızı, doğru, zamanında ve etkin bir biçimde bilgilendirmek, gelişmelerden haberdar etmek basınımızın üstlendiği toplumsal bir görevdir. Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde ve toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren gazetenizin 33.yılını  kutluyorum.
 
Bizim Sivas Gazetesi sahibi Muhsin Kaya’nın şahsında, yazı işleri ailesine,   muhabirine, çalışanlarına  ve  kuruluşundan bu güne kadar tüm emek verenlere teşekkür eder yayın hayatında başarılarının devamını dileyerek sevgi ve saygılar sunarım. 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret