Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksal, Hafikliler Derneğinin genel kuruluna katıldı

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksal, Hafikliler Derneğinin genel kuruluna katıldı

Sivas Hafikliler Derneğinin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Özkan , başkanlık görevini Muzaffer Günere devretti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salonunda yapılan genel kurulda divan başkanlığını Sivas Hafikliler Derneği kurucusu ve  Onursal başkanı da olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından genel kurulun açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Mehmet Özkan, Hafikliler arasında sevgi ve muhabbeti artırmak, dayanışma ve kaynaşmalarını sağlamak amacıyla bu derneğin kurulduğunu ifade ederek, bu güne kadar görev yapan, hizmet eden başkan ve yöneticilere teşekkür etti. Dernek başkanı Özkan, görev yaptığı süre içerisinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı etkinlikler ve faaliyetler hakkında da bilgi verdi.
Genel kurula misafir olarak katılan ve yıllar önce Hafik ilçesinde Türkçe öğretmenliği yapan emekli öğretmen İlksen Türkkan, konuşmakta zorlanırken duygu dolu anlar yaşadı. Hafik ilçesinde öğretmenlik yaptığı yılları unutamadığını, çok sayıda öğrenci yetiştirdiğini dile getiren Türkkan, yıllar sonra da olsa Hafik’i ve yetiştirdiği öğrencileri görmekten mutlu olduğunu belirtti.
Yönetim kurulu, denetim kurulu raporları okunduktan sonra , bilanço açıklanarak üyelerin görüşlerine yer verildi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Sivas Hafikliler Derneği Başkanı Muzaffer Güner, Hafiklilere hizmet yarışında almış olduğu bu bayrağı daha ileriye taşımak için hizmete talip olduğunu ifade ederek, “Sivas ilimizin en fazla köye sahip ilçelerinden birisi de Hafiktir. İlçemize ve köylerimize faydalı hizmetler yapabilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğimize inancım tamdır. Derneğimizin ikinci olağan genel kurulu sonucunda yeni seçilen yönetim kurulumuzun ilimize, ilçemize, köylerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar görev yapan emek veren derneğimizin onursal başkanı sayın  Beşir Köksal başta olmak üzere görev yapan başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
Genel kurula Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  kendileri de hafikli olan CHP il başkanı Yılmaz Coşkun, İl Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Hafik Ziraat Odası Başkanı Osman Karakaş ve Hafikliler Derneği üyeleri katıldı.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bayan Kuaförümüz oscar ödülü aldı

Anadolu’nun en iyi güzellik sanatları kategorisinde Türkiye birincisi seçilen Sivas’lı bayan kuaförüne düzenlenen törenle kupası ve ödülleri takdim edildi.
Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından düzenlenen ve bu yıl 21. Gerçekleştirilen “ Türkiyenin Esnaf  Oscarları “ yarışmasında en fazla oyu alan Şura Bayan Kuaförü Sahibi Arzu Duran, Türkiyenin en iyi  saç kesimi ve en başarılı kaş tasarımcısı  seçildi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen ödül törenine Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Türkiye Esnaf Haber Dergisi sahibi ve Cevat Önge , Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Federasyon Başkan vekili Ömer Şeker ile ödül alacak bayan kuaförü Aruz Duran katıldı.
       Yapılan yarışma hakkında bilgi veren  Türkiye Esnaf Haber Dergisi sahibi ve yönetim kurulu başkanı Cevat Önge, yıllardır bu yarışmayı gerçekleştirdiklerini , yapmış oldukları ankete katılan 44 bin kişiden 17 bin 847 oy alan Güzellik Sanatları uzmanı kuaför Arzu Duran’ın sektöründe başarılı olduğunu ve en fazla oyu aldığını belirterek, ödül törenini gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Daha önce iki defa Tesviyeciler ve Madeni Oto Sanatkarları Odası Başkanı Hakan Demirgil ile Berberler Kuaförler ve Güzellikle Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker’e bu ödülü verdiklerini vurgulayan Önge, “Yapmış olduğumuz SMS ankette en fazla oyu alarak Türkiyenin en başarılı güzellik sanatı uzmanı seçilen Arzu Duran’ı tebrik ediyor, kupa ve plaketle ödüllendiriyoruz.  Anadolu’dan en iyi saç kesimi ve en başarılı kaş tasarımcısının seçilmesinden mutlu olduğumuzu ifade ediyor başarılar diliyorum” dedi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’de Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta esnafların ödül almasının memnuniyetle karşılandığını, gurur duyduklarını belirterek, “Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından düzenlenen yarışmaya en fazla oyu alan bayan kuaförümüzle gurur duyduk. Esnafımızın mesleğini severek yapması, bu alanda ödül alması da ayrıca bizleri memnun etmiştir. Başarılı esnafımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.
       En fazla oyu alarak Sivas’ımızın gururu olan en iyi saç kesimi ve kaş tasarımcısı seçilen Bayan Kuaförü Arzu Duran’a kupası Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ve Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Ömer Şeker tarafından takdim edildi.
 

DEVAMI

Sivas Köftesi üzerinden reklam yapmayın

Sivas köftesi olmadığı halde  ulusal  bazı marketlerde Sivas köfte satılmasına Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil tepki gösterdi.
Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Serkan Erkan, Sivas’ımızın meşhur köftecisi Ahmet Usta ile birlikte lokantada basın toplantısı yapan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, il dışında bir zincir markette “Sivas Köftesi” adı altında satılan köftenin şehrin tescilli ürünüyle  ilgisinin olmadığını ifade ederek, satışın devam etmesi halinde yasal yollara başvuracaklarını söyledi.
Sesob Başkanı Demirgil açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Sivas mutfağımızın en meşhur yemeklerinden biri  olan ve ilimizin tanıtımına da önemli katkı sağlayan tescilli  Sivas Köftemizin  bir zincir markette usulüne uygun olmayan bir şekilde satılıyor olması bizleri, esnaflarımızı ve Sivaslıları üzmüştür.
Sivas Köftemiz  lezzetiyle,   sadece tuz  ve et karışımı ile yapılan, Sivas’a özgü olan tescil alan yemek lezzetlerimizden bir tanesidir. Ancak,  Bazı ulusal marketlerde Sivas köftesi adı  altında satılan köftenin içindeki karışımına, baharatına bakıldığında  Sivas köftesi ile alakası olmadığı gözlenmektedir. Bu şekilde yapılan satışlar, halkı yanıltmakta, Sivas köftesini , lezzetini  ve Sivas mutfağını da olumsuz etkilemektedir” dedi.
Demirgil, firma yetkililerinin Sivas’la alakası olmayan ve  Sivas köftesi adı altında satış yapılan bu köfte satışının reyonlardan kaldırmasını, satışını durdurmalarını  talep talep ederek, aksi durumda yasal yollara başvuracaklarını kaydetti.
Meşhur Sivas Köftecisi Ahmet Usta ise Sivas Köftesinin özelliklerini, yapılışını anlatarak köftenin sadece et ve tuzdan yapıldığını , özel olduğunu ve ustalık istediğini kaydetti.
Basın toplantısının ardından basın mensuplarına Sivas Köftesi ikramında bulunuldu.  
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar