Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksal, Divriği ilçesinde odaları ziyaret etti

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksal, Divriği ilçesinde odaları ziyaret etti

 Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Divriği ilçesinde faaliyet gösteren Esnaf ve Şoförler Odasını ziyaret etti.
Merkez ve ilçelerde bulunan oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Sesob Başkanı Beşir Köksal, Divriği ilçesinde esnaf teşkilatlarıyla buluştu. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, Divriği ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Gürel, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Tekin Kök, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kamil Pancaroğlunu ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduktan sonra ilçede haftalık olarak yayınlanan Yeşil Divriği Gazetesi sahibi Hayber Bozkurtla da görüştü.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı olan ve esnaflarına hizmet eden odaları önemsediklerini her fırsatta ziyaretlerde bulunarak sorunlarını dinlediğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ilçe ziyaretleri kapsamında Divriği ilçesinde bulunduğunu dile getirerek, esnafın sorunları hakkında bilgi paylaşımı yaptıklarını dile getirdi.
Oda başkanlarının karşılaştıkları sorunları yerinde tespit etmek ve çözümü için gerekli girişimlerde bulunmak için bu tür ziyaretlere önem verdiklerini vurgulayan Köksal, “Oda başkanlarımız sorunlarını ziyaretimize gelerek veya telefon açarak bize bilgi veriyorlar. Bizlerde odalarımızı ziyaret ederek yönetim kurulu üyelerimizle bir araya geliyoruz. Bizler esnaflarımızı ve teşkilat mensuplarımızı seviyoruz. İlçe ziyaretimizde bizlere her konuda yardımcı olan , destek veren oda başkanlarımıza ve kooperatif başkanımıza teşekkür ediyorum”dedi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Gürel ile Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Tekin Kök ise her zaman esnaf teşkilatının yanında yer alan sorunlarını, dinleyen, her konuda destek olan Birlik Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür ettiler.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, Esnaf ve Şoförler Odası Başkanlarıyla birlikte ilçede yıllardır yayın yapan ve esnafın sorunlarını gündeme taşıyan Yeşil Divriği Gazetesini ziyaret ederek , gazete sahibi Hayber Bozkurt ile bir süre sohbet etti

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ahilik Haftası kutlanacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ahilik Haftasının   18-19 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceklerini söyledi.
 Ahilik Kültür Haftası esnaflar ve teşkilat açısından çok önemli olduğunu ifade edenKöksal, hafta içerisinde bir dizi etkinliklere yer vereceklerini ifade etti
 Körksal, “Ahilik kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına gelmektedir.  Ahiliğin dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren, günümüzde halen geçerliliğini koruyan , bu günün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür.
Bu amaç doğrultusunda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, komite üyelerimizin de ortak çalışmaları doğrultusunda 18-19 Eylül tarihleri arasında  Ahilik Haftamızı kutlayacağız. Ahilik Haftamız yarın saat  10.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayacak. Burada Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi çelenklerinin sunumunun ardından komite olarak Valimiz sayın Davut Gül ve  Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydın’ı ziyaret edeceğiz. 
 
Huzurevinde kalan büyüklerimizi de ziyaret ettikten sonra Saat 15.30 da ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkârlarımız ile şehitlerimiz için Paşa camiinde mevlidi şerif okutacağız.
19 Eylül tarihinde Çarşamba günü saat 11.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önünden Ahi Emir Ahmet Türbesi önüne hareket edeceğiz.
 
Burada il müftülüğü tarafından yapılacak olan duanın ardından Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak olan  tören alanına kadar mehter eşliğinde kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Törende konuşmaların ardından Ahilik Onur ödülünü ve yılın ahisine ödülünü takdim edeceğiz. Yılın kalfası ve çırağını da ödüllendirdikten sonra belirlenen esnaflarımıza yemin ettirerek belgelerini vereceğiz.  Şet Kuşatma ekibinin sunumunun ardından katılımcılara ve vatandaşlara ahilik bulgur pilavı ikramında bulunacağız .
Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize ait olan Esnaf ve Sanatkarlar Kültür Evimizin açılışını da saat 15.00’da gerçekleştireceğiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle Ahilik Bayramının en güzel şekilde yapılabilmesi için destek olan kutlama komite üyelerine teşekkür ediyor, tüm halkımızı ve esnafımızı ahilik kutlamalarına katılmalarına davet ediyorum”dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksal TESK Denetimine seçildi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Denetim Kurulu Başkanlığına birkez daha seçildi
 Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK 20. Olağan Genel Kurulu Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bina Yıldırım, bakanlar ve esnaf teşkilatının katılımı ile Grand Ankara otelinde gerçekleştirildi.
Yapılan seçim sonrasında 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken, 3. Kez Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanlığına seçilirken, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, TESK Denetim Kurulu Başkanlığına birkez daha seçilerek güven tazeledi.
 
Yapılan seçim sonrasında bir açıklama yaparak delegelerek teşekkür eden  Sesob Başkanı Beşir Köksal, kendisini ikinci kez bu göreve layık gören TESK Genel Başkanı Bendevi Palandökene, yönetim kurulu üyelerine ve delegelere teşekkür etti.
 
Yıllardır esnaf teşkilatında hizmet verdiğini vurgulayan Köksal, “2002 yılından itibaren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını yürütmekteyim. 2014 yılında yapılan seçim sonrasında TESK Denetim Kurulunda yer alarak başkanlık görevini seçilmiştim. 4 yıllık görev sürem içerisinde esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmeye ve çözüm bulmaya gayret gösterdim. Yapmış olduğumuz olağan genel kurul sonrasında Genel Başkanımızın desteği , esnaf temsilcilerimizden aldığım güç ile Denetim Kurulu Başkanlığına birkez daha seçildim. Seçimin ardından   Denetim Kurulu Başkanı olarak görevimi en güzel şekilde yapmaya devam edeceğim.
Her zaman esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgilenen teşkilatımıza her zaman destek olan Genel Başkanımız Bendevi Palandökene, yönetim kuruluna, Birlik yönetim kurulu üyelerime ve genel kurulumuzda bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Sivas’ımızı ve esnaflarımızı en güzel şekilde Ankara’da temsil etmeye gayret göstereceğim. Genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum”dedi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret