Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Köksal, Divriği ilçesinde odaları ziyaret etti

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Köksal, Divriği ilçesinde odaları ziyaret etti

 Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Divriği ilçesinde faaliyet gösteren Esnaf ve Şoförler Odasını ziyaret etti.
Merkez ve ilçelerde bulunan oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Sesob Başkanı Beşir Köksal, Divriği ilçesinde esnaf teşkilatlarıyla buluştu. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, Divriği ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Gürel, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Tekin Kök, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kamil Pancaroğlunu ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduktan sonra ilçede haftalık olarak yayınlanan Yeşil Divriği Gazetesi sahibi Hayber Bozkurtla da görüştü.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı olan ve esnaflarına hizmet eden odaları önemsediklerini her fırsatta ziyaretlerde bulunarak sorunlarını dinlediğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ilçe ziyaretleri kapsamında Divriği ilçesinde bulunduğunu dile getirerek, esnafın sorunları hakkında bilgi paylaşımı yaptıklarını dile getirdi.
Oda başkanlarının karşılaştıkları sorunları yerinde tespit etmek ve çözümü için gerekli girişimlerde bulunmak için bu tür ziyaretlere önem verdiklerini vurgulayan Köksal, “Oda başkanlarımız sorunlarını ziyaretimize gelerek veya telefon açarak bize bilgi veriyorlar. Bizlerde odalarımızı ziyaret ederek yönetim kurulu üyelerimizle bir araya geliyoruz. Bizler esnaflarımızı ve teşkilat mensuplarımızı seviyoruz. İlçe ziyaretimizde bizlere her konuda yardımcı olan , destek veren oda başkanlarımıza ve kooperatif başkanımıza teşekkür ediyorum”dedi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Gürel ile Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Tekin Kök ise her zaman esnaf teşkilatının yanında yer alan sorunlarını, dinleyen, her konuda destek olan Birlik Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür ettiler.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, Esnaf ve Şoförler Odası Başkanlarıyla birlikte ilçede yıllardır yayın yapan ve esnafın sorunlarını gündeme taşıyan Yeşil Divriği Gazetesini ziyaret ederek , gazete sahibi Hayber Bozkurt ile bir süre sohbet etti

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımız İşkur teşviklerinden faydalansın

Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından esnaf teşkilatına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin girişimleri neticesinde esnafların istihdam ve işbaşı eğitim programlarından daha fazla faydalanmalarını sağlamak amacıyla İİŞKUR İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda ‘İŞkur 2018- 2020  yıllarını kapsayan İstihdam Teşvikleri Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı’  yapıldı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sesob Başkanı Beşir Köksal, oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarların zor durumda olduğunu, giderlerini karşılamakta zorlandığını belirterek, işkur desteklerinin hem esnafa hem de istihdama katkı sağlayacağını belirterek, esnafların işbaşı eğitim programları ve istihdam teşviklerinden faydalanmalarını istedi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, her zaman istihdam ve teşvik destekleriyle esnaflara yardımcı olan İş Kur Müdürü Hikmet Canpolat ve ekibine teşekkür etti.
İstihdam teşvikleri ve Uygulamaları hakkında bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Ömür Ungan, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerine sigortalı işçi çalıştıran  işyerlerinin işbaşı eğitim projesi ve ilave istihdam teşvikleri hakkında bilgi verdi.
 İşverenlerin bu teşviklerden faydalanmalarını isteyen İŞKUR Şube Müdürü Ungan, “Projeden faydalanmak isteyen esnaflara uygulanacak en önemli şart, çalıştırılacak kişinin birinci ve ikinci derece yakını olmamasıdır. Program süresi olarak en az üç ay en fazla ise 9 ay olmak üzere sektöre göre değişiklik arz etmektedir. İşyerlerinde en az iki kişi çalıştıran bütün özel sektör işverenler bu desteklerden faydalanabilir.  Kurumuzun ilave istihdam destekleri 31 Aralık 2020’ye kadar devam edecektir. Diğer desteklerimiz ise devam ediyor “dedi.
  
 

DEVAMI

Sesob Başkanından Hizmet Vakfı Genel sekretine ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Hizmet Vakfı Genel Sekreterliğine atanan İbrahim Yasak’ı ziyaret ederek yeni gövinde başarılar diledi. 
 Birlikte çalışacakları Hiizmet Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Yasak'ı ziyaret ederekbir süer görüş alışverişinde bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksal, " Hizmet Vakfında birlikte mesai harcayacağımız değerli hemşerimiz İbrahim Yasak’ında vakfımızın genel sekreterliğine atanması bizleri de memnun etmiştir. Valimiz sayın Salih Ayhan  başkanlığında yapacağımız istişarelerle vakfımızı daha ileri noktalara getirmek için yönetim kurulu üyelerimiz ve Genel Sekreterimiz  İbrahim Yasak ile birlikte çalışacağız. Genel Sekreterimizin yeni görevi hayırlı olsun”dedi.
  Hizmet Vakfı Genel Sekreteri İbrahim Yasak ise Sesob Başkanı Beşir Köksal’ın bilgi ve tecrübelerinden her zaman faydalanacaklarını belirterek, ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, birlikte çalışacak olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • İl Ekonomi Değerlendirme Toplantısı
  • Esnaf ve Sanatkarlar Kültür Evi Açılış  2018
  • Jandarma Komutanı İdris Tataroğluna ziyaret
  • Makam Görüşmeleri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret