Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sesob Başkanı Beşir Köksal Kelkit Vadisinde

Birliğimizden Haberler

Sesob Başkanı Beşir Köksal Kelkit Vadisinde

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, iftarı Kelkit vadisinde bulunan esnaf teşkilatlarıyla birlikte yaptı.
Suşehri ilçesinde bir lokantada düzenlenen iftar yemeğine Suşehri Esnaf Odası Başkanı Kemal Karakaya, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Süleyman Şen, Koyulhisar Esnaf ve Sanatkarlar Şoförler Esnaf Odası Başkanı Soner Yalçın, Akıncılar Esnaf ve Şoförler Odası Başkanı Sadık Minnetoğlu, Suşehri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Candan Ersoy, Ziraat Odası Başkanı Yakup Özata, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Esman Yavuz, odaların yönetim kurulu , denetim kurulu üyeleri ve personeli katıldı.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, bolluk ve bereket ayı olan Ramazan’da ilçe teşkilatlarıyla iftarda bir araya gelmek için böyle bir organize gerçekleştirdikleri ifade ederek, esnaf teşkilatının bir aile olduğunu  söyledi.
Ramazan ayının önemine değinen Köksal, “Ramazan ayında sevgi var, bolluk, bereket ve yardımlaşma var. Bu mübarek ayda ilçelerde bulunan esnaf teşkilatlarımızı her zaman iftar için Sivas’a davet ediyorduk. Gelmeleri zor oluyor ve sıkıntı yaşanıyordu. Bu sene farklı bir uygulama yaparak ilçelerde iftarlarımızı gerçekleştiriyoruz. Siz değerli esnaf kardeşlerimizi seviyoruz ve her zamanda sorunlarının çözümünde yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz.
Esnaflarımızı seviyorum . İftar soframıza iştirakinizden dolayı teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum.”dedi.
 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ayrıca helikopter kazasında hayatını kaybeden komutanlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine ve ülkemize de başsağlığı dileğinde bulundu.
İftara katılan oda başkanları da her konuda kendilerine yardımcı olan ve iftar programı tertipleyerek kendileriyle bir araya gelen Sesob Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür ettiler.


 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TBMM Başkanımızı karşıladık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop için düzenlenen karşılama törene katıldı.
Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen TBMM Başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, Vali  Salih Ayhan ve beraberindeki protokol tarafından Valilik önünde karşılandı. Daha sonra Valilik makamına geçen Prof. DR. Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret ettikten sonra Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl Açılış törene katıldıktan sonra Sivas'tan ayrıldı

DEVAMI

Hocamızın esnafımızı eleştirmesini yadırgadık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın açıklamalarına cevap veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştığını, vergisini, sigortasını yatırarak, istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı ve STK’lar olarak 10 bin kişilik yurdun tek bir merkeze Üniversite yerleşkesine yapılmasının yanlış olduğunu beyan ettik. Şehir merkezinde farklı bölgelere yapılsa idi elbette daha iyi olurdu. Üniversitenin yurtları kampüs alanı içerisine yapması esnaflarımızı da  mağdur etti. Özellikle yurt ve pansiyon işletmeciliği yapan esnaflarımız öğrenci olmayınca işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Üniversite öğrencilerimizi bizlerde seviyor ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparak bazı sektörlerde indirim uyguladık.
 
Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi.  İlimizi tanıtan, gittiği yerlerde rehber olan öğrencilerimizi seviyoruz. Her zamanda elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz. Ancak; Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı açıklama ile esnafımızı eleştirmesini de yanlış buluyoruz.   “dedi.
 
Devletin esnaflık yapamayacağını her platformda gündeme getirdiklerini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Üniversite’de Vakıf adına işletilen işletmelerin esnafa devredilmesinin de memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Cumhuriyet Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu, şehrin üniversiteden uzak olamayacağını da sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret