Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Şehidimiz toprağa verdik

Birliğimizden Haberler

Şehidimiz toprağa verdik

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bölücü terör örgüt mensuplarının yola döşediği mayının infilak etmesi sonucu Sivaslı Jandarma Uzman Çavuş Erkan Sakal , toprağa verildi.
 
şehadet mertebesine ulaşmıştır.
Şehidimizin cenazesi Diyarbakır'daki törenin ardından akşam saatlerinde havayolu Sivas'a getirilecektir.
Havayolu ile ilimize getirilen Şehit Uzman Çavuş Erkan Sakal’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi Kale Camiine getirildi Helallik alınmasının ardından öyle namazını müteakiben İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan tarafından kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekkede bulunan şehitlikte dualar eşliğinde defnedildi.
Şehidin eşi Songül Sakal’ın eşinin üniformalı fotoğrafını bir an olsun elinden bırakmadığı gözlenirken, şehit annesinin ise metanetini koruduğu gözlendi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başta olmak üzere ilimizin bürokratları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirilen törende şehit cenazesi defnedildikten sonra ailesi taziyeleri kabul etti.
Şehidimizin cenaze törenine katılan Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, şehidimize Allahtan rahmet, ailesine ve ülkemize birkez daha başsağlığı dileğinde bulundu.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TBMM Başkanımızı karşıladık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop için düzenlenen karşılama törene katıldı.
Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen TBMM Başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, Vali  Salih Ayhan ve beraberindeki protokol tarafından Valilik önünde karşılandı. Daha sonra Valilik makamına geçen Prof. DR. Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret ettikten sonra Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl Açılış törene katıldıktan sonra Sivas'tan ayrıldı

DEVAMI

Hocamızın esnafımızı eleştirmesini yadırgadık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın açıklamalarına cevap veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştığını, vergisini, sigortasını yatırarak, istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı ve STK’lar olarak 10 bin kişilik yurdun tek bir merkeze Üniversite yerleşkesine yapılmasının yanlış olduğunu beyan ettik. Şehir merkezinde farklı bölgelere yapılsa idi elbette daha iyi olurdu. Üniversitenin yurtları kampüs alanı içerisine yapması esnaflarımızı da  mağdur etti. Özellikle yurt ve pansiyon işletmeciliği yapan esnaflarımız öğrenci olmayınca işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Üniversite öğrencilerimizi bizlerde seviyor ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparak bazı sektörlerde indirim uyguladık.
 
Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi.  İlimizi tanıtan, gittiği yerlerde rehber olan öğrencilerimizi seviyoruz. Her zamanda elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz. Ancak; Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı açıklama ile esnafımızı eleştirmesini de yanlış buluyoruz.   “dedi.
 
Devletin esnaflık yapamayacağını her platformda gündeme getirdiklerini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Üniversite’de Vakıf adına işletilen işletmelerin esnafa devredilmesinin de memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Cumhuriyet Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu, şehrin üniversiteden uzak olamayacağını da sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret