Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Seçim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinindir

Birliğimizden Haberler

Seçim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinindir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerinin bu yıl içerisinde yapılacağını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine iki aday olduğunu ve bu adayların çalışmalarının yaptığını ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, kamuoyunda ve halk arasında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin seçimi varmış gibi bir algı oluştuğunu bu nedenle de açıklama yapma gereği duyduklarını belirterek, “ Esnaf ve Sanatkarımıza hizmet eden, kredi talebini karşılayan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifimizde seçim  heyecanı vardır. Uzun yıllar kooperatifte başkanlık görevini sürdüren mevcut başkan Yüksel Demirgilin aday olmaması nedeniyle Mesut Dursun ve Hakan Demirgil, kooperatife aday olduklarını açıklamışlardır. Bu adaylarımız gerek ziyaretler gerekse de çalışmalar yaparak kendilerini tanıtmaktadır. Adaylarımızın  Ahiliğe ve esnaf teşkilatına yakışır bir şekilde kendilerini  tanıtmalarını, dürüst ve dedikodulardan uzak durmalarını, taşkınlığa fırsat vermemelerini temenni ediyorum.  Aldığımız duyumlara ve bilgilere göre hiçbir alakası olmayan kişi ve kuruluşların kooperatifin seçimlerine müdahil olduğu , girişimlerde bulunduklarını öğrendik. Esnafımız, kendine hizmet edeceği başkanını da kendi seçecektir. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olarak iki adayımıza da başarılar diliyorum.” dedi
 
Sesob Başkanı Köksal, “Ancak, gerek kamuoyunda gerekse de halk arasında sanki Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin seçimi varmış gibi gündem oluşmuştur. Bu esnafların seçimidir ve esnafı ilgilendirir. Mart ayı sonrasında yapılacak olan seçim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin seçimidir. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin seçimleri ise 2022 yılında yapılacaktır. Yanlış anlaşılmalar ve algılar oluştuğu için bu açıklamayı yapıyorum. “ diye konuştu
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret