Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Saadet Partisi adayı Melih Seçilmiş esnaf teşkilatına konuk oldu

Birliğimizden Haberler

Saadet Partisi adayı Melih Seçilmiş esnaf teşkilatına konuk oldu

Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Melih Seçilmiş, esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı ve esnaf teşkilatının sorularına cevap verdi.
31 Mart tarihinde yapılacak olan Belediye Seçimleri öncesinde siyasi partilerin başkan adaylarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunan Esnaf teşkilatı, ilk toplantısını Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Melih Secilmiş ile yaptı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salonunda gerçekleştirilen toplantının acıkış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, yerel seçimler öncesinde Sivas’ın hizmetine talip olan Belediye başkan adayları ile bir araya gelerek projelerini yakından tanımak amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi. Her partiye aynı mesafede olduklarını dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, 31 Mart tarihinde yapılacak olan seçimde Sivas’ın hizmetine talip olan belediye başkan adaylarına başarılar diledi.
Köksal ayrıca, esnaf teşkilatının yerel ve yasal sorunları hakkında bilgi vererek Saadet Partisi Belediye Başkan adayından destek istedi.
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş ise ,Sivas’ın hizmetine talip olduğunu belirterek, projelerini esnaf teşkilatıyla paylaştı.
Sivas’ın kalkınmış ve zenginleştirilmiş bir il olması için farklı bir belediyecilik anlayışı ile hizmete talip olduklarını vurgulayan Seçilmiş,  “Belediye başkanlığını talip olduktan sonra STK’larımızı, kurumlarımızı, derneklerimizi ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek sorunları tespit ediyoruz. Kaliteli hizmet sunmak ve kentimizin marka değerini artırmak için güzel projeler ortaya çıkardık. Bizlere görev verilmesi halinde projelerimizi hayata geçireceğiz. Projelerimizin tanıtımında değerle esnaf teşkilatımızın başkanları ile bir araya getiren sayın Birlik Başkanımız Beşir Köksala teşekkür ediyoruz” dedi.
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Melih Seçilmiş projelerini slayt halinde açıkladıktan sonra katılımcıların sorularını cevaplandırdı.
 Toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yönetim kurulu üyeleri, oda başkanları, Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, ilçe başkanı Abdullah Yıldız ve odaların yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bayan Kuaförümüz oscar ödülü aldı

Anadolu’nun en iyi güzellik sanatları kategorisinde Türkiye birincisi seçilen Sivas’lı bayan kuaförüne düzenlenen törenle kupası ve ödülleri takdim edildi.
Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından düzenlenen ve bu yıl 21. Gerçekleştirilen “ Türkiyenin Esnaf  Oscarları “ yarışmasında en fazla oyu alan Şura Bayan Kuaförü Sahibi Arzu Duran, Türkiyenin en iyi  saç kesimi ve en başarılı kaş tasarımcısı  seçildi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen ödül törenine Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Türkiye Esnaf Haber Dergisi sahibi ve Cevat Önge , Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Federasyon Başkan vekili Ömer Şeker ile ödül alacak bayan kuaförü Aruz Duran katıldı.
       Yapılan yarışma hakkında bilgi veren  Türkiye Esnaf Haber Dergisi sahibi ve yönetim kurulu başkanı Cevat Önge, yıllardır bu yarışmayı gerçekleştirdiklerini , yapmış oldukları ankete katılan 44 bin kişiden 17 bin 847 oy alan Güzellik Sanatları uzmanı kuaför Arzu Duran’ın sektöründe başarılı olduğunu ve en fazla oyu aldığını belirterek, ödül törenini gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Daha önce iki defa Tesviyeciler ve Madeni Oto Sanatkarları Odası Başkanı Hakan Demirgil ile Berberler Kuaförler ve Güzellikle Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker’e bu ödülü verdiklerini vurgulayan Önge, “Yapmış olduğumuz SMS ankette en fazla oyu alarak Türkiyenin en başarılı güzellik sanatı uzmanı seçilen Arzu Duran’ı tebrik ediyor, kupa ve plaketle ödüllendiriyoruz.  Anadolu’dan en iyi saç kesimi ve en başarılı kaş tasarımcısının seçilmesinden mutlu olduğumuzu ifade ediyor başarılar diliyorum” dedi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’de Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta esnafların ödül almasının memnuniyetle karşılandığını, gurur duyduklarını belirterek, “Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından düzenlenen yarışmaya en fazla oyu alan bayan kuaförümüzle gurur duyduk. Esnafımızın mesleğini severek yapması, bu alanda ödül alması da ayrıca bizleri memnun etmiştir. Başarılı esnafımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.
       En fazla oyu alarak Sivas’ımızın gururu olan en iyi saç kesimi ve kaş tasarımcısı seçilen Bayan Kuaförü Arzu Duran’a kupası Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ve Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Ömer Şeker tarafından takdim edildi.
 

DEVAMI

Sivas Köftesi üzerinden reklam yapmayın

Sivas köftesi olmadığı halde  ulusal  bazı marketlerde Sivas köfte satılmasına Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil tepki gösterdi.
Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Serkan Erkan, Sivas’ımızın meşhur köftecisi Ahmet Usta ile birlikte lokantada basın toplantısı yapan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, il dışında bir zincir markette “Sivas Köftesi” adı altında satılan köftenin şehrin tescilli ürünüyle  ilgisinin olmadığını ifade ederek, satışın devam etmesi halinde yasal yollara başvuracaklarını söyledi.
Sesob Başkanı Demirgil açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Sivas mutfağımızın en meşhur yemeklerinden biri  olan ve ilimizin tanıtımına da önemli katkı sağlayan tescilli  Sivas Köftemizin  bir zincir markette usulüne uygun olmayan bir şekilde satılıyor olması bizleri, esnaflarımızı ve Sivaslıları üzmüştür.
Sivas Köftemiz  lezzetiyle,   sadece tuz  ve et karışımı ile yapılan, Sivas’a özgü olan tescil alan yemek lezzetlerimizden bir tanesidir. Ancak,  Bazı ulusal marketlerde Sivas köftesi adı  altında satılan köftenin içindeki karışımına, baharatına bakıldığında  Sivas köftesi ile alakası olmadığı gözlenmektedir. Bu şekilde yapılan satışlar, halkı yanıltmakta, Sivas köftesini , lezzetini  ve Sivas mutfağını da olumsuz etkilemektedir” dedi.
Demirgil, firma yetkililerinin Sivas’la alakası olmayan ve  Sivas köftesi adı altında satış yapılan bu köfte satışının reyonlardan kaldırmasını, satışını durdurmalarını  talep talep ederek, aksi durumda yasal yollara başvuracaklarını kaydetti.
Meşhur Sivas Köftecisi Ahmet Usta ise Sivas Köftesinin özelliklerini, yapılışını anlatarak köftenin sadece et ve tuzdan yapıldığını , özel olduğunu ve ustalık istediğini kaydetti.
Basın toplantısının ardından basın mensuplarına Sivas Köftesi ikramında bulunuldu.  
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar