Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Saadet Partisi adayı Melih Seçilmiş esnaf teşkilatına konuk oldu

Birliğimizden Haberler

Saadet Partisi adayı Melih Seçilmiş esnaf teşkilatına konuk oldu

Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Melih Seçilmiş, esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı ve esnaf teşkilatının sorularına cevap verdi.
31 Mart tarihinde yapılacak olan Belediye Seçimleri öncesinde siyasi partilerin başkan adaylarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunan Esnaf teşkilatı, ilk toplantısını Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Melih Secilmiş ile yaptı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Salonunda gerçekleştirilen toplantının acıkış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, yerel seçimler öncesinde Sivas’ın hizmetine talip olan Belediye başkan adayları ile bir araya gelerek projelerini yakından tanımak amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi. Her partiye aynı mesafede olduklarını dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, 31 Mart tarihinde yapılacak olan seçimde Sivas’ın hizmetine talip olan belediye başkan adaylarına başarılar diledi.
Köksal ayrıca, esnaf teşkilatının yerel ve yasal sorunları hakkında bilgi vererek Saadet Partisi Belediye Başkan adayından destek istedi.
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş ise ,Sivas’ın hizmetine talip olduğunu belirterek, projelerini esnaf teşkilatıyla paylaştı.
Sivas’ın kalkınmış ve zenginleştirilmiş bir il olması için farklı bir belediyecilik anlayışı ile hizmete talip olduklarını vurgulayan Seçilmiş,  “Belediye başkanlığını talip olduktan sonra STK’larımızı, kurumlarımızı, derneklerimizi ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek sorunları tespit ediyoruz. Kaliteli hizmet sunmak ve kentimizin marka değerini artırmak için güzel projeler ortaya çıkardık. Bizlere görev verilmesi halinde projelerimizi hayata geçireceğiz. Projelerimizin tanıtımında değerle esnaf teşkilatımızın başkanları ile bir araya getiren sayın Birlik Başkanımız Beşir Köksala teşekkür ediyoruz” dedi.
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Melih Seçilmiş projelerini slayt halinde açıkladıktan sonra katılımcıların sorularını cevaplandırdı.
 Toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yönetim kurulu üyeleri, oda başkanları, Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, ilçe başkanı Abdullah Yıldız ve odaların yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Darbe girişimini unutmadık unutturmayacağız

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  15 Temmuz hain darbe girişiminde devlet ve millet düşmanlarının Türk milletinin birlik ve beraberliği sayesinde  hain girişimlere asla fırsat verilmeyeceğini söyledi. 
15 Temmuz’un dördüncü yıl dönümünde açıklama yapan Sesob Başkanı Beşir Köksal, Türk milletinin ülkenin huzurunu ve birliğini bozacak hiçbir girişime Türk milleti , vatan sevdalıları olarak asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti.
 
15 Temmuz 2016’da kanlı ve vahşi bir saldırıyla, tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kaldığını dile getiren Köksal, “Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini,, yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz.
15 Temmuz darbe girişiminde devletine, vatanına, bayrağına, birlik ve beraberliğine salip çıkmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına tereddütsüz destek veren Türk bayrağı altında bir araya gelen kahramanlarımız,  canlarını feda ederek hainlere asla fırsat vermemiştir.
 
Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman Devletinin ve Milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta durmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman Cumhuriyet ve Rejim Düşmanlarına bu mukaddes topraklarda Devletimizi ele geçirme fırsatı ve imkânı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman Milletimiz; ülkesine ve Devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile Devletimizin, Milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır. Darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara baktığımızda milletimizin önünde  hiçbir gücün duramayacağı  tüm dünyaya bir kez daha ispat edilmiştir. “dedi
 

DEVAMI

Esnafımızın borçları 2021 yılına ertelenmi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  esnafın mağduriyetinin devam ettiğini ifade ederek, esnaf ve zanaatkarlar için yeni bir destek paketi hazırlanarak kurban bayramını rahat bir şekilde geçirmelerinin sağlanması gerektiğini ifade etti.
 
Pandemi nedeniyle esnaf ve sanatkarların zor bir süreç geçirdiğini, dükkan kirası, vergi, sigorta , işçi maliyetleri ve diğer giderlerini karşılayamadığını belirten Sesob Başkanı Köksal, kredi desteğiyle esnafın ayakta kalmaya çalıştığını belirterek, “Covid-19 nedeniyle Mart , Nisan, Mayıs aylarına ait SGK primleri ile Nisan, Mayıs ve Haziran döneminin muhtasar ve KDV ödemelerinin 6 ay süreyle ertelenmişti. Bu ay itibariyle ödemeler tekrar başladı. Pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle esnaflarımız çok zor durumdadır. İş yapmadığı gibi dükkan kirasını dahi ödemekte zorlanmaktadır. Hal böyle olunca esnafımızın mağduriyeti devam etmektedir.
 
Temmuz ayından yıl sonuna kadar olan vergiler ve primler 2021 yılından itibaren ödenmeye başlanmalıdır. Devlet büyüklerimizden belini doğrultmakta zorlanan esnafımıza destek olmasını , Kurban bayramını rahat bir şekilde geçirmesi için ödemeleri ertelemesini bekliyoruz” dedi.
 
Esnafların kamuya olan borçlarının yanısıra satın aldıkları ürünleri de satmakta zorlandıklarını , tezgahlarda kaldığını dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Esnafların kiralarını ödemekte zorlandığı için tahliyeleri gündeme gelmeye başladı. Lokantalar, kafeler, kahvehaneler, berberler başta olmak üzere birçok sektördeki İşyerleri pandemi öncesinde olduğu gibi iş yapamıyor. Halen virüs endişesi devam ettiği için vatandaşlar da endişeli gidiyor.COVİD-19 sürecinde borçlu olmayan esnafımız kalmamıştır. Esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için  vergi ve prim ödemelerinin altından kalkması mümkün değildir. Bu ödemeler mutlaka 2021 yılına ertelenmelidir.
 
Ayrıca ;  esnaf ve sanatkarlarımızın eski günlere kavuşması için sicil düzenlemesi, vergi ve prim borcu yapılandırması yapılmalıdır. Bu nedenle esnafımız için yeni paket hazırlanmalı, bu paket içerisinde vergi prim borçları başta olmak üzere kamuya olan borçlar uzun vadeli ve faizsiz olarak yeniden yapılandırılmalı, ödemeleri 2021de başlamalıdır. Aynı pakette vadesi gelen ve geçmiş olan kredi ödemeleri de ertelenerek 2021 yılından itibaren taksitle ödeme imkanı getirilmelidir. Kapılı olan işyerlerine faizsiz kredi verilmeli, kahvehanelerde ki esnafın mağduriyeti giderilmelidir. Sicil düzenlemesi yapılmalı, ödenmeyen çek , senet ve kira borçları için yeni bir paket hazırlanarak esnafın Kurban Bayramını rahat geçirmesi sağlanmalıdır” şeklinde konuştu
                  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret