Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

Birliğimizden Haberler

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

KÖKSAL, ALPER DURANI ZİYARET ETTİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Alper Duran’ı ziyaret etti.

Sivas Valiliği Özel Kalem Müdürü iken, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın Rektör seçilmesinin ardından görev değişikliği yapan Alper Duran’ı ziyaret eden Köksal, bir süre sohbet etti.

Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlayan Alper Duran’ın Valilik Özel Kalem Müdürlüğü yaptığı dönemde de birlikte çalışmalar yaptıklarını dile getiren Köksal, “Genç, çalışkan ve azimli olan Alper Duran’ın yeni görevi bizleri de memnun etmiştir. Daha önce birlikte çalışmalar yaptığımız için müdürümüzü yakından tanıyor ve biliyoruz. Cumhuriyet üniversitemiz ilimiz ve esnafımız için de çok önemlidir. Yeni görev yerinde Üniversitemiz için başarılı çalışmalar yapacağına inanıyor, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Alper Duran, göreve geldikten sonra sayın  Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız başkanlığında ekip çalışması ile üniversiteyi geliştirmeye ve yeni yatırımlar kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Duran, “Hastane ile birlikte yaklaşık 70 bini bulan Cumhuriyet Üniversitemizde imar ve peyzaj çalışmalarımızı son aşamaya getirdik. Logomuzu yeniledikten sonra tarihi dokuya uygun saat kulemizinde yapımına yakında başlayacağız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Esnaf teşkilatımızla her zaman uyumlu çalışmaya devam edeceğiz. Siz değerli büyüklerimizin bilgi ve tecrübelerinden de faydalanacağımızı ümit ediyor, ziyaretinizden dolayı teşekkürlerimizi ifade ediyorum ”diye konuştu. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret