Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

Birliğimizden Haberler

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

KÖKSAL, ALPER DURANI ZİYARET ETTİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Alper Duran’ı ziyaret etti.

Sivas Valiliği Özel Kalem Müdürü iken, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın Rektör seçilmesinin ardından görev değişikliği yapan Alper Duran’ı ziyaret eden Köksal, bir süre sohbet etti.

Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlayan Alper Duran’ın Valilik Özel Kalem Müdürlüğü yaptığı dönemde de birlikte çalışmalar yaptıklarını dile getiren Köksal, “Genç, çalışkan ve azimli olan Alper Duran’ın yeni görevi bizleri de memnun etmiştir. Daha önce birlikte çalışmalar yaptığımız için müdürümüzü yakından tanıyor ve biliyoruz. Cumhuriyet üniversitemiz ilimiz ve esnafımız için de çok önemlidir. Yeni görev yerinde Üniversitemiz için başarılı çalışmalar yapacağına inanıyor, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Alper Duran, göreve geldikten sonra sayın  Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız başkanlığında ekip çalışması ile üniversiteyi geliştirmeye ve yeni yatırımlar kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Duran, “Hastane ile birlikte yaklaşık 70 bini bulan Cumhuriyet Üniversitemizde imar ve peyzaj çalışmalarımızı son aşamaya getirdik. Logomuzu yeniledikten sonra tarihi dokuya uygun saat kulemizinde yapımına yakında başlayacağız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Esnaf teşkilatımızla her zaman uyumlu çalışmaya devam edeceğiz. Siz değerli büyüklerimizin bilgi ve tecrübelerinden de faydalanacağımızı ümit ediyor, ziyaretinizden dolayı teşekkürlerimizi ifade ediyorum ”diye konuştu. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnafların sorunları çözüm bekliyor

Covid-19 sebebiyle esnaf ve sanatkarların yaşadığı sorunları bölge bölge ve il il masaya yatırarak ülke genelindeki 82 Birlik ve 13 Federasyon başkanları ile telekonferans üzerinden üç günlük bir toplantı gerçekleştirildi.
Türkiye’yi yedi bölgeye ayrılarak oturumlar halinde gerçekleştirilen toplantıda korona virüsle mücadele sürecinde esnaf ve sanatkarların yaşadığı sorunlar masaya yatırılarak, korona virüsten dolayı genelge ile faaliyetlerine ara verilen esnaf ve sanatkarlar ile salgından dolayı iş yapamayan esnaf için çözüm yolları arandı.
Başkanlarla birebir diyalog kurarak bölge esnafının taleplerini bir bir not alarak sorunların çözümü için Cumhurbaşkanlığına ikinci bir talep mektubu yazıldı.
ESNAF VE SANATKARLARIN SORUNLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR
Cumhurbaşkanlığına yazılan ikinci talep mektubunda korona virüsten en çok etkilenen kesim olan esnaf ve sanatkarlara yönelik şu talepler dile getirildi;
1-) Mücbir sebeple iş yerlerini kapatan esnaf ve sanatkarlara nakdi yardım yapılmalı.
2-)Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren ticari araçlar için salgın süreci boyunca akaryakıttaki KDV ve ÖTV kaldırılmalı.
3-) Salgın döneminde elektrik ve doğal gaz faturaları Cumhurbaşkanı kararıyla en az 3 ay süreyle vade farksız ertelenmeli.
4-) Mücbir sebeple iş yeri kapalı olan esnaftan tabela vergisi, çevre vergisi ve işgaliye harcı geçici olarak alınmamalı.
5-) Vergi, SSK ve BAĞ-KUR prim borçları 1 yıl boyunca faizsiz ötelenmeli. Yapılandırılan borçların ödeme süresi uzatılmalı. Kamuya olan birikmiş borçlar yeniden yapılandırılmalı. Genelge ile iş yeri kapatılan esnafın sosyal güvenlik primleri devlet tarafından karşılanmalı. En önemlisi sağlık hizmeti alan esnafa ilaç desteği de verilmeli.
6-) Bu dönemde iş yeri kapalı esnafa kira desteğinin yanı sıra stopaj vergisi kaldırılmalı.
7-) 65 yaş üstü esnaf ve sanatkarların işyerlerini açmaları yönünde adım atılmalı. Bir de 20 yaş altındaki çırak ve kalfaların çalışarak ekonomiye katkı sağlayabilmesi için çözüm bulunmalı. 
8-) Ekonomiye büyük katkı sağlayacak olan düğün sezonunun kaçırılmaması ve 415 meslek dalını ilgilendiren düğünlerin kır düğünü şeklinde yapılmasına mutlaka izin verilerek piyasaların canlanmasına imkan tanınmalı.
 

DEVAMI

Ramazan bayramını buruk bir şekilde kutlayacağız

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, dini bayramlardan biri olan Ramazan Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını belirterek,  vatandaşların ve esnafların bayramını kutladı. 
 
Ülkemizde ve ilimizde de etkili olan Covit-19 salgını nedeniyle buruk bir bayram geçireceklerini vurgulayan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “”Virüs salgını nedeniyle esnaflarımız aylarca dükkanlarını kapatmak zorunda kalmış ve çalışanlarıyla birlikte mağdur olmuştur. Yaşanan salgın nedeniyle hem esnafımız hem de vatandaşlarımız sıkıntıya girmiştir. Esnaflarımız, bu süreçte hükümetin , Valilik ve Belediyenin destekleriyle ayakta kalmaya çalışmıştır. Buna rağmen bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Ramazan bayramını buruk bir şekilde kutlayacağız. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı olduğu için Ramazan bayramını evlerimizde ailelerimizle birlikte geçireceğiz. Bu bayramda büyüklerimizden ve akrabalarımızdan ayrı kalacağız. Bu bayramı da bu şekilde idrak edeceğiz.
 
Bayramların toplumsal birliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının geliştiği, dostluk ve kardeşlik duygu ve hislerinin güçlendiği çok özel günlerdir.  Bayramlarda dargınlıkları, acıları unutarak sevgi bağlarımızı güçlendirmeliyiz.
Bu bayram insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularla buluşturan, sıkıntılardan uzaklaştıran, toplumda birlik ve beraberliği sağlayan gündür.. 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin, esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın ülkemizin ve tüm islam aleminin birlik. Beraberlik ve kardeşliğe vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz , sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlara ulaşmanızı temenni ediyorum” dedi. 
Sesob Başkanı Köksal, virüs salgınından biran önce kurtulmayı, esnafların dükkanlarını tamamen açarak normal hayata dönmelerini temenni etti.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret