Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

Birliğimizden Haberler

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

SESOBTAN Cumhuriyet Üniversitesi GENEL SEKRETER YARDIMCISINA ZİYARET

KÖKSAL, ALPER DURANI ZİYARET ETTİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilen Alper Duran’ı ziyaret etti.

Sivas Valiliği Özel Kalem Müdürü iken, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın Rektör seçilmesinin ardından görev değişikliği yapan Alper Duran’ı ziyaret eden Köksal, bir süre sohbet etti.

Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlayan Alper Duran’ın Valilik Özel Kalem Müdürlüğü yaptığı dönemde de birlikte çalışmalar yaptıklarını dile getiren Köksal, “Genç, çalışkan ve azimli olan Alper Duran’ın yeni görevi bizleri de memnun etmiştir. Daha önce birlikte çalışmalar yaptığımız için müdürümüzü yakından tanıyor ve biliyoruz. Cumhuriyet üniversitemiz ilimiz ve esnafımız için de çok önemlidir. Yeni görev yerinde Üniversitemiz için başarılı çalışmalar yapacağına inanıyor, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum”dedi

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Alper Duran, göreve geldikten sonra sayın  Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız başkanlığında ekip çalışması ile üniversiteyi geliştirmeye ve yeni yatırımlar kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Duran, “Hastane ile birlikte yaklaşık 70 bini bulan Cumhuriyet Üniversitemizde imar ve peyzaj çalışmalarımızı son aşamaya getirdik. Logomuzu yeniledikten sonra tarihi dokuya uygun saat kulemizinde yapımına yakında başlayacağız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Esnaf teşkilatımızla her zaman uyumlu çalışmaya devam edeceğiz. Siz değerli büyüklerimizin bilgi ve tecrübelerinden de faydalanacağımızı ümit ediyor, ziyaretinizden dolayı teşekkürlerimizi ifade ediyorum ”diye konuştu. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TBMM Başkanımızı karşıladık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop için düzenlenen karşılama törene katıldı.
Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen TBMM Başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, Vali  Salih Ayhan ve beraberindeki protokol tarafından Valilik önünde karşılandı. Daha sonra Valilik makamına geçen Prof. DR. Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret ettikten sonra Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl Açılış törene katıldıktan sonra Sivas'tan ayrıldı

DEVAMI

Hocamızın esnafımızı eleştirmesini yadırgadık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın açıklamalarına cevap veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştığını, vergisini, sigortasını yatırarak, istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı ve STK’lar olarak 10 bin kişilik yurdun tek bir merkeze Üniversite yerleşkesine yapılmasının yanlış olduğunu beyan ettik. Şehir merkezinde farklı bölgelere yapılsa idi elbette daha iyi olurdu. Üniversitenin yurtları kampüs alanı içerisine yapması esnaflarımızı da  mağdur etti. Özellikle yurt ve pansiyon işletmeciliği yapan esnaflarımız öğrenci olmayınca işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Üniversite öğrencilerimizi bizlerde seviyor ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparak bazı sektörlerde indirim uyguladık.
 
Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi.  İlimizi tanıtan, gittiği yerlerde rehber olan öğrencilerimizi seviyoruz. Her zamanda elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz. Ancak; Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı açıklama ile esnafımızı eleştirmesini de yanlış buluyoruz.   “dedi.
 
Devletin esnaflık yapamayacağını her platformda gündeme getirdiklerini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Üniversite’de Vakıf adına işletilen işletmelerin esnafa devredilmesinin de memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Cumhuriyet Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu, şehrin üniversiteden uzak olamayacağını da sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret