Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

SESOB YÖNETİMİ MHP İL VE İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

Birliğimizden Haberler

SESOB YÖNETİMİ  MHP İL VE İLÇE TEŞKİLATINI  ZİYARET ETTİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Milliyetçi Hareket Partisi İl ve ilçe teşkilatını ziyaret etti. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, MHP il Başkanlığına atanan Özkan Turan Navruz ile İlçe Başkanı Metin Topçu’yu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Esnafın sorunlarının çözümünde siyasi partilerin önemli olduğunu her zaman iktidar ve muhalif partilerle uyumlu çalışmaya gayret gösterdiklerini dile getiren Köksal, “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak her zaman partilerimizle birlikte çalışmaya gayret gösteriyoruz. Sorunların çözümünde siyasi partilerimiz önemli bir görev üstlenmekte ve çözümü için de gayret göstermektedir. Ülkemizde yaşanan darbe girişimi sonrasında siyasi partililerimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve halklımız güzel bir birliktelik sağlamıştır. Bu birlik ve beraberliğin devam etmesini ümit ediyorum. MHP il başkanımız Özkan Turan Navruz ve ilçe başkanı Metin Topçu’ya da yeni görevlerinde başarılar diliyorum “dedi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretlerinden dolayı mutlu olduklarını dile getiren İl Başkanı Özkan Turan Navruz ise devralmış oldukları bayrağı en yükseklere taşımak için gayret göstereceklerini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisinin her zaman devletinin yanında yer aldığını vurgulayan Navruz ,birini iktidardan indirmek için devletin yıkılamayacağını dile getirdi. Navruz, hayırlı olsun ziyaretine gelen SESOB Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TBMM Başkanımızı karşıladık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop için düzenlenen karşılama törene katıldı.
Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen TBMM Başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, Vali  Salih Ayhan ve beraberindeki protokol tarafından Valilik önünde karşılandı. Daha sonra Valilik makamına geçen Prof. DR. Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret ettikten sonra Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl Açılış törene katıldıktan sonra Sivas'tan ayrıldı

DEVAMI

Hocamızın esnafımızı eleştirmesini yadırgadık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın açıklamalarına cevap veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştığını, vergisini, sigortasını yatırarak, istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı ve STK’lar olarak 10 bin kişilik yurdun tek bir merkeze Üniversite yerleşkesine yapılmasının yanlış olduğunu beyan ettik. Şehir merkezinde farklı bölgelere yapılsa idi elbette daha iyi olurdu. Üniversitenin yurtları kampüs alanı içerisine yapması esnaflarımızı da  mağdur etti. Özellikle yurt ve pansiyon işletmeciliği yapan esnaflarımız öğrenci olmayınca işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Üniversite öğrencilerimizi bizlerde seviyor ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparak bazı sektörlerde indirim uyguladık.
 
Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi.  İlimizi tanıtan, gittiği yerlerde rehber olan öğrencilerimizi seviyoruz. Her zamanda elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz. Ancak; Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı açıklama ile esnafımızı eleştirmesini de yanlış buluyoruz.   “dedi.
 
Devletin esnaflık yapamayacağını her platformda gündeme getirdiklerini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Üniversite’de Vakıf adına işletilen işletmelerin esnafa devredilmesinin de memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Cumhuriyet Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu, şehrin üniversiteden uzak olamayacağını da sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret