Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

SESOB İLE ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI PROTOKOL İMZALADI

Birliğimizden Haberler

SESOB İLE ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI PROTOKOL İMZALADI

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Albaraka Türk Katılım Bankası ile işbirliği protokolü imzaladı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ın başkanlık makamında gerçekleştirilen protokol törenine Albaraka Türk Katılım Bankası Şube Müdürü Kürşat Kavlak ile Müdür Yardımcısı Yunus Kılıç katıldı.
Protokol töreninde konuşan Albaraka Türk Katılım Bankası Müdürü Kürşad Kavlak, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Üyelerine yönelik olarak özel avantajlı ürün ve hizmetler hakkında bilgi verdi.
Esnaflar masrafsız bankacılık hizmeti vereceklerini vurgulayan Kavlak, bankada açılacak TL, Döviz, Altın ve tüm cari hesaplardan hesap işletim ücreti alınmayacağımı, Albaraka Türk Mobil, İnternet Şube, ATM ve Alo  Albaraka üzerinden yapılacak tüm EFT ve havalelerin ücretsiz olacağını ifade etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyelerine özel kampanyalar yaptıklarını dile getiren Kavlak, “1,14 kâr oranı ve 36 aya varan taksitler ile 300.000 TL’ye* kadar Kobinin ihtiyaçlarını finanse ediyoruz. İster 0 km ister 2. El araçlar için 1-24 aylık vadelerde 1,08, 25-48 aylık vadelerde 1,12 kar oranıyla finansman fırsatından yararlanabilecektir.1-60 aylık vadelerde 1,03, 61-120 aylık vadelerde ise 1,08 kar oranıyla konut finansmanı avantajlarımızdan yararlanılabilecektir.  World Business Card için yıllık kullanım ücreti ödenmemektedir. Aynı zamanda taksitli alışveriş imkanı sunulmaktadır.  50.000 TL ye kadar işlemlerinde 9 taksite varan avantajlardan yararlanabilecektir” dedi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise , Albaraka Türk  Katılım Bankasının sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerden esnaf ve sanatkarların daha uygun şartlarda faydalanmaları için protokol imzaladıklarını belirterek, ürün, hizmet ve avantajlardan esnafların faydalanmalarının kendi menfaatlerine olacağını ifade etti.
Yapılan konuşmalardan sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ile Albaraka Türk Katılım Bankası Şube Müdürü Kürşat Kavlak arasında protokol imzalandı

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

COVİD-19 ESNAFIMIZI MAĞDUR ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Parti yöneticileri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden milletvekili Ulaş Karasu, Sesob Başkanı Beşir Köksal ile görüşerek esnafın durumu hakkında bilgi aldı.
Esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili Karasu, Covid-19 sürecinde en fazla esnaf kesiminin mağdur olduğunu ifade ederek, ilkokulların açılması ve üniversitelerin açılmaması nedeniyle esnafın mağduriyeti ile ilgili bir çalışma yaptıklarını bu çalışmanın sonucunun da rapor halinde genel başkanları  Kemal Kılıçdaroğluna ileteceklerini belirti. 
Mart ayından itibaren esnafın sorunlar ve sıkıntılar yaşadığını , mağduriyetinden dolayı kepenk kapattığını vurgulayan Karasu, “Esnafımızı çok zor şartlar bekliyor. Bizlerde esnafımızın bu zor şartlarda ayakta kalabilmesi için STK başkanlarımızla görüş alışverişi yapıyoruz. Esnafımızın sorunlarını dinliyoruz. Üniversitelerimizin açılmaması  pansiyon, kafe, kahvehane, yurt ve kantinci gibi farklı sektörlerdeki esnafları mağdur etti. Okulların tam anlamıyla açılmaması nedeniyle kantinciler, kırtasiyeciler ve servis sürücüleri de ciddi sıkıntılar  yaşıyor. Esnaflarımıza mutlaka destek verilmeli. Esnafımızın sorunlarına çare olmak için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. “ dedi. 
            CHP milletvekili Ulaş Karasu’nun ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlemesinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, hükümetin esnafa yönelik destekleri olduğunu,  ancak, COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle mağduriyetinin devam ettiğini belirterek, esnafın mutlaka desteklenmesi gerektiğini vurguladı.
 Esnafların bu süreçteki mağduriyetlerinin devam ettiğini vurgulayan Köksal, “ Salgın sürecinden dolayı esnaflarımızın sıkıntıları devam etmektedir. Oyun oynanmaması nedeniyle kahvehanelerimiz, eğlence yerlerimiz kapanıyor.  Okullar açılmadığı için kantincilerimiz, kırtasiyecilerimiz, servisçi esnaflarımız zor durumda.  Esnaflarımıza faizsiz veya hibe olarak destek verilmelidir. Kredi taksitleri, elektrik, doğalgaz,  SSK primleri, vergiler yıl sonuna kadar ertelenmelidir.  Pandemi sürecinde mağdur olan esnaflarımızın yaraları sarılarak mağduriyeti giderilmelidir. “diye konuştu.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatını ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinleyen ve bu sorunları genel merkeze taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerine de teşekkür etti.
 
 

DEVAMI

Daha nice yıllar diliyorum

Sivas'ta uzun bir süredir yayın hayatını devam ettiren Bizim Sivas Gazetesinin yıl dönümünü kutluyorum. Bizim Sivas Gazetesi, halkımıza, esnaf ve sanatkârımıza kuruluşundan bu güne kadar doğru, tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde görevini layıkıyla yerine getirmiş,  yayıncılık anlayışı, misyonu ve haberleriyle okuyucularının güvenini kazanmıştır.
 
Yıllardır esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının duyurulmasında, sorunlarımızın çözümü yolunda kamuoyu desteği oluşturulmasında,  yetkililere sorunlarımızın aktarılmasında, Sivas ve Sivas dışında yaşayanlarla aramızda köprü oluşturulmasında ve ilimizin her alanda tanıtımında Bizim Sivas Gazetesi  önemli bir görev üstlenmiştir ve üstlenmeye de devam edecektir. 
 
  Meslek ahlak ve ilkelerine bağlı kalarak halkımızı, doğru, zamanında ve etkin bir biçimde bilgilendirmek, gelişmelerden haberdar etmek basınımızın üstlendiği toplumsal bir görevdir. Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde ve toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren gazetenizin 33.yılını  kutluyorum.
 
Bizim Sivas Gazetesi sahibi Muhsin Kaya’nın şahsında, yazı işleri ailesine,   muhabirine, çalışanlarına  ve  kuruluşundan bu güne kadar tüm emek verenlere teşekkür eder yayın hayatında başarılarının devamını dileyerek sevgi ve saygılar sunarım. 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret