Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

SESOB , Genel Sekreterlere eğitim verdi

Birliğimizden Haberler

SESOB , Genel Sekreterlere eğitim verdi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından genel sekreterlere yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi. 
Sivas Termal’de düzenlenen eğitim seminerine Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliğine bağlı merkez ve ilçelerde görev yapan genel sekreterler katıldı. SESOB Sicil Müdürü Turan Soysal ve Genel Sekreter Hüseyin Özfidanın konuşmacı olarak katıldığı hizmet içi eğitim seminerinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf Bilgi Sistemi (ESBİS)  sisteminde yapılan yenilikler ve genel korular hakkında bilgi verildi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Sicil Müdürü Turan Soysal, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ESBİS sisteminde yapılan değişiklikler hakkında bilgi verdikten sonra yeni üye kayıt sistemi, meslek nace kot eşlemesi, hatalı kayıtlı üyeler, üyelerin kayıtlı üyelerin kayıt ve terk tarihleri ve yapılması gerekenler, vergisi terk olan üyelere yapılması gereken işlemler  ile kayıt dışı esnaflara yazılacak olan yazılar hakkında bilgi verdi.
 
SESOB Genel sekreteri Hüseyin Özfidan ise , esnaf teşkilatı olarak eğitime önem verdiklerini ve genel sekreterlerin yılda iki defa eğitime alınarak yeni çıkan kanunlar ve oda işlemlerinde yapılan yenilikler hakkında bilgi verdiklerini söyledi.
 
5362 sayılı kanun çerçevesinde genel sekreterlere yönelik olarak eğitim seminerleri düzenlediklerini vurgulayan Özfidan, 6663 sayılı torba kanunu, basılı evraklar, kredileri, kurslar, 6745 sayılı torba kanunu hakkında bilgilendirme yaptı.
 
Merak ektikleri ve karşılaştıkları sorunları da anlatan genel sekreterler programdan oldukça istifade ettiklerini, uygulamalarda bazı bilinmeyenlere ışık tutulduğunu ve yeni mevzuatlardan haberdar olduklarını belirterek, kendilerine bu imkanı sağlayan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür ettiler.
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, gece gündüz demeden fedakarca çalışan gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazetecilerin  özel ve müstesna gününü kutladı 
Gazetecilerin toplumu bilgilendirme ve ülke gündemine katkıda bulunma adına zor şartlarda görev yaptığını ifade eden SESOB  Başkanı Beşir Köksal , “Basınımız  demokrasinin temel taşlarından biridir.  Gazetecilik, esnaf teşkilatımızı , halkımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı gözetmeksizin  haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde  objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan , diğer taraftan da vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini dile getiren bir meslektir.   
 
Basın kuruluşları ve çalışanları kişilerin, esnaf ve sanatkârımızın her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulmasında ve sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadırlar.  Gazetecilik mesleği, büyük fedakarlık isteyen ve  zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. 
Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazeteciler ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren yazılı, görsel ve işitsel medya çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi 
Sesob Başkanı Beşir Köksal,   Sivas’ımızın her alanda  kalkınmasına katkı sağlayan,  esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının gündeme getiren basın kuruluşlarının, yöneticilerinin ve çalışanların bu anlamlı günlerini kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.
 

DEVAMI

Esnafın sorunları milletvekili Semiha Ekinciye sunuldu

Ak Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Ak parti İl Başkanı Hakan Aksu ve İl Başkan Yardımcısı Rüveyda Uçar ile birlite Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulunan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafların sorunları hakkında bilgi milletvekili Semiha Ekinciye bilgi verdi. Esnaf açısından 2019 yılının iyi geçmediğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, maliyetlerin ve piyasada yaşanan gelişmelerin sürekli değişmesi nedeniyle esnafın zor durumda olduğunu ifade ederek, yerel ve yasal sorunlar hakkında bilgi verdi.
Sorunları bir dosya haline getiren Sesob Başkanı Köksal, esnafların sorunlarıyla yakından ilgilenmeye gayret gösterdiklerini, yerel sorunlar için girişimlerde bulunduklarını, yasal sorunlar için de üst kuruluşları bilgilendirdiklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Köksal, ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlediğinden dolayı milletvekili Semiha Ekinci ve il başkanı Hakan Aksu’ya teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, yerel ve yasal sorunların çözümü için hazırlanan dosyayı milletvekili Semiha Ekinciye sundu.
 Zaman zaman ziyaretler yaparak sorunları yerinde tespit etmeye gayret gösterdiklerini vurgulayan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, esnafın yaşamış olduğu sıkıntıları ve sorunları bildiklerini, çözümü için de Hükümet nezdinde çalışmalar yapıldığını , faiz oranlarının düşürülerek piyasaya bir hareketlenme getirdiklerini belirtti. 
Milletvekili Ekinci, hep birlikte sorunların üstesinden geleceklerini hazırlatarak, “ Ak parti iktidarında hep sizlerden destek gördük. Bundan sonraki süreci de ortak akılla hep birlikte yöneteceğiz. Bizim eksikliklerimizi siz tamamlayacaksınız, Noksan kaldığımız yerlerde yol göstereceksiniz, Yanlış yaptığımız konu olur ise uyaracaksınız. Hep birlikte şehrimizin ve ülkemizin daha iyi bir seviyede olması için hep birlikte çalışacağız” dedi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret