Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

SESOB Başkanı Köksaldan Kosgeb Müdürüne ziyaret

Birliğimizden Haberler

SESOB Başkanı Köksaldan Kosgeb Müdürüne ziyaret

 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, KOSGEB Müdürlüğüne atanan Bahattin Ünal’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

KOSGEB Müdürlüğünün esnaf ve sanatkarlar açısından önemli olduğunu ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, “KOSGEB Müdürlüğümüzün esnaflarımıza yönelik olarak yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Değerli müdürümüz ve uzman personel arkadaşlar, esnaflarımızın kosgeb desteklerinden faydalanmaları ve gerekli desteği almaları için çalışıyorlar. Esnaf teşkilatı olarak Kosgeb Müdürlüğü ve personeli ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Yıllardır uzman olarak çalışan arkadaşımızın aynı kuruma müdür olarak atanmasından dolayı mutlu olduğumuzu belirtiyor, yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum”dedi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KOSGEB Müdürü Bahattin Ünal, bir süre esnaf teşkilatı ile ayın binayı paylaştıklarını ve girişimcilik kursları düzenleyerek ortak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Birlik Başkanı Beşir Köksalı çok sevdiklerini, bilgi ve tecrübelerinden faydalandıklarını vurgulayan Ünal, “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin değerli başkanı sayın Beşir Köksal ağabeyimizi seviyoruz. Kurum olarak ortak girişimcilik kursları düzenledik. Esnaflarımızın KOSGEB desteklerinden faydalanması için de uzman arkadaşlarımla birlikte gayret gösteriyoruz.Başkanımıza ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KOSGEB Müdürü Bahattin Ünal, müdürlük olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra , yeni desteklerin de yakın bir zamanda yürürlüğe gireceğini sözlerine ekledi.  Ziyarette KOSGEB uzamın Yasin Alper Sur’da hazır bulundu.

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret