Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

ODA BAŞKANLARINDAN ESTAŞA ZİYARET

Birliğimizden Haberler

ODA BAŞKANLARINDAN ESTAŞA ZİYARET

ODA BAŞKANLARINDAN ESTAŞA ZİYARET
Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanlarından oluşan bir heyet üretim ve istihdamı ile Sivas’ın gururu olan Estaş Fabrikasını ziyaret ederek yöneticileriyle bir araya geldi.
Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Estaş Eksantrik Kam Mili Fabrikasını ziyaret eden Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, fabrikanın yönetim kurulu başkanı İsmail Timuçin ve Genel Müdür Osman Mavuş ile bir araya geldi.
Sivas’ta faaliyete başladığı günden itibaren Estaş’ın sürekli her alanda kendini yenilediğini, sektöründe kendinden söz ettirerek öncü firma olmaya devam ettiğini dile getirerek, “Bizler oda başkanları olarak istihdam ve üretimiyle Sivas’ımızın yüz akı olan Estaşımızı ziyaret ederek yatırımları ve üretilen ürünleri yerinde görmek hem de fabrika yetkililerimize destek olmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştiriyoruz.. İstihdamınız ile her zaman işsizlerin umudu oldunuz. 130 kişiye daha iş imkanı sağlamanız bizleri de muttu etmiştir. Başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz” açıklamasında bulundular.

Estaş Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Timucun, sivil toplum kuruluşu başkanlarının ziyaretinden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, 1977 yılında kurulan firmamız Tükiyenin ilk ve en büyük kam mili fabrikasıdır. Üretmiş olduğumuz ürünleri 6 kıdara 42 ülkeye ihraç ediyoruz. Şu anda 750 personeli istihdam ediyoruz. Yakın bir zamanda 130 kişiye daha iş imkanı sağlayacağız. Firmamızın teknik, tasarım ve kalite tecrübesini medikal sektörüne aktarmak amacıyla çalışmalara başladık ve patentimizi aldıktan sonra medikal sektöründe seri üretime geçiyoruz. Sürekli yatırım yapıyoruz. Bu yatırımlarımız devam edecektir. Siz değerli başkanlarımızın ziyareti bizlere hem moral hemde daha fazla yatırım için teşvik etmiştir. “dedi.

Estaş fabrika Genel Müdürü Osman Mavuş, oda başkanlarına ziyaretin sonunda son teknoloji ile kam mili üreten fabrikayı ve arge birimini gezdirerek üretilen ürünleri yerinde gösterdi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret