Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Nurettin Yuvacı toprağa verildi

Birliğimizden Haberler

Nurettin Yuvacı toprağa verildi

Kalp krizi sonrasında hayatını kaybedenSivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdür Vekili Nurettin Yuvacı, son yolculuğuna uğurlandı.
Sivas Valiliği bünyesinde İl Mahalli İdareler Müdür vekili olarak görev yapan ve rahatsızlığı nedeniyle sıkıntılı olan Yuvacı, kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Yuvacı kurtarılamayarak hayatını kaybetti
Nurettin Yuvacının cenazesi Cuma namazını müteakiben Ulu camiinde cami imam hatibi tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Yukarı Tekkede toprağa verildi.
Cenaze namazına Vali Davut Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Vali yardımcısı Sezgin Üçüncü, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Jandarma Komutanı J.Albay Sinan Şen ile mesai arkadaşları da katıldı.Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Mahalli İdareler Müdür Vekili Nurettin Yuvacının ölümünden dolayı üzüntülü olduklarını ifade ederek, ailesine ve mesai arkadaşlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret