Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Murat Çiçek Şarkışla Esnaf Odası Başkanı oldu

Birliğimizden Haberler

Murat Çiçek Şarkışla Esnaf Odası Başkanı oldu

Şarkışla   Esnaf ve Sanatkarlar Odasının olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Mevcut  başkan Hüseyin Himmetoğlu’nun aday olmadığı kongrede, oda başkanlığı için üç aday yarıştı.Genel kurulda en fazla oyu alan Murat Çiçek Şarkışla Esnaf ve Sanatkarlar Odasının yeni başkanı seçildi. 
İlçedeki Aşık Veysel Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen ve divan başkanlığını Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalın yaptığı genel kurulda saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu.
Divan başkanı da olan Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatında birlikta çalıştığı oda başkanı Hüseyin Himmetoğlunun işlerinin yoğunluğu nedeniyle aday olmadığını , görev süresi boyunca birlikte çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, bundan sonraki yaşamında başarılar diledi. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından yönetim, denetim kurulu, faaliyet raporları ile gelir –giderler okunduktan sonra ibra edildi.
 Dilek ve temenniler bölümünde söz olan Şarkışla Esnaf ve Sanatkarlar  Odası Başkanı Hüseyin Himmetoğlu, seçildiği günden itibaren her zaman ilçe esnafının sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiğini ,  işlerinin yoğunluğu nedeniyle de tekrar aday olmadığını ifade ederek, her zaman destek olan sorunların çözüm için gayret gösteren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksala ve üyelere teşekkür ederek, üç adaya da başarılar diledi.
 
 Dilek ve temenniler bölümünde Şarkışla Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanlığı için aday olan Sinan Kavlatan, Musa Yılmaz ve Murat Çiçek birer konuşma yaparak mevcut başkan Hüseyin Himmetoğluna hizmetlerinden dolayı teşekkür ettikten sonra yapacakları çalışmalar hakkında bilgi vererek üyelerden destek istediler.
Üç liste ile gidilen genel kurulda  296 oyu olan Murat Çiçek başkan seçilirken, Musa Yılmaz 244 oy, Sinan Kavlatan ise 143 oy aldı. Genel kurulda 29 oy ise geçersiz sayıldı
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret