Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Milletimizin belediye başkanı olacağım

Birliğimizden Haberler

Milletimizin belediye başkanı olacağım

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp , Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Sesob toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatı olarak 31 mart  tarihinde yapılacak olan seçimde Sivas’ın hizmetine talip olan Belediye Başkan adaylarıyla bir araya geldiklerini ve projelerini yakından görme imkanı bulduklarını söyledi..
Siyasi partilerin belediye Başkan adayları ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal,” Sivasımızın hizmetine talip olan siyasi partilerimizin değerli başkan adaylarıyla esnaf teşkilatımızın başkan ve yöneticilerini bir araya getirmek için böyle bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantımızda adaylarımız ilimize yapacakları projeler hakkında bilgi veriyor ve teşkilat mensuplarımızın sorularını cevaplıyorlar. Bu toplantımızda da Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan adayı sayın Doğan Ürgüp’ü konuk ettik. Yapılacak olan seçimde BBP adayı Doğan Ürgüp ve diğer siyasi i partilerimizin adaylarına başarılar diliyorum” dedi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarların yerel ve yasal sorunları hakkında da bilgi vererek, sorunların çözümü için BBP Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp’den destek istedi.
            ‘Sivas İçin Yeniden’ sloganıyla birkez daha Sivas’ın hizmetine talip olduklarını belirten Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, aday olduktan sonra ziyaretler yaparak esnafların ve vatandaşların sorunlarını dinlediklerini söyledi.  
 Yeni bir ekip ve yeni projelerle yola çıktıklarını dile getiren Belediye başkan adayı Ürgüp, milletin belediye başkanı olacağını ve hizmetlerine kaldığı yerden devam edeceğini, su indirimi sağlayacaklarını, Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için gayret göstereceklerini kaydetti.
BBP Adayı Ürgüp, Emirhan kayalıkları , sila turizmi, Turkuaz , Kızılırmak, , kadınlar kültür merkezi, el sanatları çarşısı, ulaşım , otoparklar olmak üzere sosyal , kültürel ve sportif alanlarda hazırladıkları projeleri sinevizyon eşliğinde anlattı.
BBP Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, toplantının sonunda esnaf teşkilatı başkan ve yönetim kurulu üyelerinin sorularını cevaplandırdı.
Toplantıya BBp İl Başkanı Uğur Bulut, ilçe başkanı Yakup Çoban, Belediye meclis üyesi adayları ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı oda başkanları ve yönetim , denetim kurulu üyeleri katıldı.
    
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TBMM Başkanımızı karşıladık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop için düzenlenen karşılama törene katıldı.
Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen TBMM Başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, Vali  Salih Ayhan ve beraberindeki protokol tarafından Valilik önünde karşılandı. Daha sonra Valilik makamına geçen Prof. DR. Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret ettikten sonra Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl Açılış törene katıldıktan sonra Sivas'tan ayrıldı

DEVAMI

Hocamızın esnafımızı eleştirmesini yadırgadık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın açıklamalarına cevap veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştığını, vergisini, sigortasını yatırarak, istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı ve STK’lar olarak 10 bin kişilik yurdun tek bir merkeze Üniversite yerleşkesine yapılmasının yanlış olduğunu beyan ettik. Şehir merkezinde farklı bölgelere yapılsa idi elbette daha iyi olurdu. Üniversitenin yurtları kampüs alanı içerisine yapması esnaflarımızı da  mağdur etti. Özellikle yurt ve pansiyon işletmeciliği yapan esnaflarımız öğrenci olmayınca işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Üniversite öğrencilerimizi bizlerde seviyor ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparak bazı sektörlerde indirim uyguladık.
 
Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi.  İlimizi tanıtan, gittiği yerlerde rehber olan öğrencilerimizi seviyoruz. Her zamanda elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz. Ancak; Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı açıklama ile esnafımızı eleştirmesini de yanlış buluyoruz.   “dedi.
 
Devletin esnaflık yapamayacağını her platformda gündeme getirdiklerini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Üniversite’de Vakıf adına işletilen işletmelerin esnafa devredilmesinin de memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Cumhuriyet Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu, şehrin üniversiteden uzak olamayacağını da sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret