Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Milletimizin belediye başkanı olacağım

Birliğimizden Haberler

Milletimizin belediye başkanı olacağım

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp , Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Sesob toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatı olarak 31 mart  tarihinde yapılacak olan seçimde Sivas’ın hizmetine talip olan Belediye Başkan adaylarıyla bir araya geldiklerini ve projelerini yakından görme imkanı bulduklarını söyledi..
Siyasi partilerin belediye Başkan adayları ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal,” Sivasımızın hizmetine talip olan siyasi partilerimizin değerli başkan adaylarıyla esnaf teşkilatımızın başkan ve yöneticilerini bir araya getirmek için böyle bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantımızda adaylarımız ilimize yapacakları projeler hakkında bilgi veriyor ve teşkilat mensuplarımızın sorularını cevaplıyorlar. Bu toplantımızda da Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan adayı sayın Doğan Ürgüp’ü konuk ettik. Yapılacak olan seçimde BBP adayı Doğan Ürgüp ve diğer siyasi i partilerimizin adaylarına başarılar diliyorum” dedi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarların yerel ve yasal sorunları hakkında da bilgi vererek, sorunların çözümü için BBP Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp’den destek istedi.
            ‘Sivas İçin Yeniden’ sloganıyla birkez daha Sivas’ın hizmetine talip olduklarını belirten Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, aday olduktan sonra ziyaretler yaparak esnafların ve vatandaşların sorunlarını dinlediklerini söyledi.  
 Yeni bir ekip ve yeni projelerle yola çıktıklarını dile getiren Belediye başkan adayı Ürgüp, milletin belediye başkanı olacağını ve hizmetlerine kaldığı yerden devam edeceğini, su indirimi sağlayacaklarını, Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için gayret göstereceklerini kaydetti.
BBP Adayı Ürgüp, Emirhan kayalıkları , sila turizmi, Turkuaz , Kızılırmak, , kadınlar kültür merkezi, el sanatları çarşısı, ulaşım , otoparklar olmak üzere sosyal , kültürel ve sportif alanlarda hazırladıkları projeleri sinevizyon eşliğinde anlattı.
BBP Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, toplantının sonunda esnaf teşkilatı başkan ve yönetim kurulu üyelerinin sorularını cevaplandırdı.
Toplantıya BBp İl Başkanı Uğur Bulut, ilçe başkanı Yakup Çoban, Belediye meclis üyesi adayları ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı oda başkanları ve yönetim , denetim kurulu üyeleri katıldı.
    
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret