Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Mevlit Kandiliniz mübarek olsun

Birliğimizden Haberler

Mevlit Kandiliniz mübarek olsun

 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, tüm İslam aleminin ve Sivas halkının mevlit kandilini kutladı
 8Kasım Cuma’yı Cumartesiye bağlayan gece Mevlit Kandilinin icra edileceğini ifade eden  Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “ Mevlit  kandili , insanlığa hakkı, merhameti, adaleti, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV)’in dünyaya teşrif ettiği gecedirCumayı Cumartesine bağlayan gece mevlid kandilidir. Peygamber efendimizin doğum günü, tüm islam alemi için çok önemli ve mübarek bir gündür. Çünkü; yüce mevlamızın alemlere rahmet olarak gönderdiği peygamber efendimiz, o gün dünyaya şeref vermiştir. Yani bu gece Allahın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu bir gecedir. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını  yüce mevlaya sunacağı ve onun sonsuz affından , merhametinden , iyiliğinden bol yararlanacağı, umut , huzur ve müjde gecesidir. 
Bu gecede kainatın efendisi Hz. Muhammet (SAV)  dünyaya gelmiştir. Yüce rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu mübarek gecede , kendimiz ve ailemizin yanısıra şehrimiz, ülkemiz, islam alemi ve tüm insanlık için duada bulunarak , barış , kardeşlik duygularının . yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilemeliyiz. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin doğum günü olan Mevlit kandilinin , tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını temenni ediyorum.
 Bu kutlu günlerin peygamberimizin dahi iyi tanınmasına, O’nun verdiği mesajların daha iyi algılanmasına vesile olmasını diliyor, tüm islam aleminin , esnaf ve sanatkarlarımızın, halkımızın mevlit kandilini kutluyor, bütün insanlığa rahmet ve huzur, bereket ve kardeşlik  getirmesini ve hayırlara vesile olmasını yüce mevladan niyaz ediyorum” dedi
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret