Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Merkez Cami Derneği görev dağılımını yaptı

Birliğimizden Haberler

Merkez Cami Derneği görev dağılımını yaptı

Sivas’a yapılacak olan yeni camii ve külliyesi için oluşturulan derneğin ilk toplantısı yapılarak görev dağılımı gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Vali Davut Gül , Belediye Başkanı Sami Aydın, Dernek Başkanı Beşir Köksal ve derneğin kurucu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen genel kurulun ardından yönetime seçilen üyeler, ilk toplantısını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin küçük salonunda yaparak görev dağılımı yaptı. Merkez Cami ve Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Beşir Köksal başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda derneğin bundan sonra yapacağı çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldıktan sonra yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağılımı gerçekleştirildi.

Merkez Cami ve Külliyesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Beşir Köksal, sayın Bakanımızın ve halkın desteği ile Sivas’a büyük bir camii kazandıracaklarını söyledi. Eski Numune Hastanesi bölgesine yapılacak olan cami için yönetim kurulunun görev dağılımının ardından çalışmalara başladıklarını dile getiren Köksal, “Sivas’ımıza yen bir cami kazandırmak için yola çıktık. Derneğimizi kurduktan sonra genel kurulumuzu da gerçekleştirdik. Proje çiziminin ardından en kısa zamanda temel atmayı planlıyoruz. Sivas’ın merkezi camisinin yapımında önderlik eden sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz başta olmak üzere milletvekillerimize, Valimiz Davut Gül’e, Belediye Başkanımız Sami Aydın’a, İl Müftümüz Recep Şükrü Baklan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi

Derneğin Başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ın yaptığı toplantıda başkan vekilliğine Erdal Karaca, Başkan Yardımcılıklarına Abdulkadir Hastaoğlu,  Mustafa Sarılar , Genel Sekreterliğe Ömer Uluçay, Saymanlığa Abdullah Fişne, üyeliklere ise Ali Aksu, İsmail Okutansoy, İbrahim Emmioğlu, Hüseyin Duman getirildi.

Denetim Kurulunda ise başkanlığa Ali Kılıç, üyeliklere ise Adnan Taştan ve Faruk Bayat seçildi. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Üniversitelerimiz Sivasımız için çok önemlidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kulu makamında ziyaret ederek bir süre görüş alışverişinde bulundu.
Bir ilin gelişmesinde üniversitelerin önemli katkıları olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ta ikinci bir üniversite açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “ Cumhuriyet Üniversitemizden sonra ikinci üniversitemiz olan Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de hizmet vermeye başladı. Rektörümüzün göreve gelmesi ile birlikte Üniversitemizde alt yapı çalışmaları hızlandırıldı. Esnaf teşkilatı olarak ikinci üniversitemizi de önemsiyor, işbirliğimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Esnafımıza büyük katkı sağlayan Üniversitemizin biran önce eğitime açılmasını bekliyoruz. İkinci üniversitemizin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, savunma sektöründe ihtisaslaşmayı hedeflediklerini, bu hedef doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, üniversiteye tahsis edilen alanda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerle ortak çalışmalar yapacaklarını ve işbirliği içerisinde olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Kul, Teknokent binasında faaliyetlerine devam ettiklerini vurgulayarak  Üniversitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, esnaf teşkilatı ile işbirliği içerisinde olacaklarını hatırlatarak, ziyaretinden dolayı Sesob Başkanı Köksal’a teşekkür etti
 
 

DEVAMI

Kooperatif kredilerine düzenleme getirildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcanın kredilerle ilgili verdiği müjdenin esnafı sevindirdiğini ifade etti.
Esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerle ilgili Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımız  ishihdam sağlamakta,  kendi imkanlarıyla ayakta durmakta ve ailesinin geçimini sağlamaktadır. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bu günlerde esnafımız da elini taşın altına koymuştur. Esnaflarımız ayakta kalabilmek ve mesleğini sürdürmek için kredi destekleriyle hayatını sürdürmektedir.  Bazı esnaflarımızı kredilerini ödemekte zorlanmaktadır. Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’ın kredilerle ilgili yapmış olduğu açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir.
 
Bakanımızın açıklamalarından sonra yeni kredi ödemelerinde  esnafımız çektiği krediyi ister 3 ayda isterse de 6 ayda ödeyebilecek. Ödeme süreleri 4 yıldan 5 yıla çıkarılacak. 100 bin TL’ye olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak, 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2 olan komisyon yüzde 1’e düşürülecektir.”dedi.
 
Esnafın sıfır faizli cansuyu kredileri noktasında da beklentileri olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, bu konuda da girişimlerde bulunduklarını belirterek, en kısa sürede sıfır faizli kredilerin de çıkacağına , esnafımızın da kredilerden faydalanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Sesob Başkanı Köksal konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; Her koşulda esnafımızın yanında olan cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kredilerle ilgili düzenleme yaparak esnafımıza destek olan Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’a, TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken’e, TESKOMB Başkanımız sayın Abdulkadir Akgül’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret