Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Merkez Bankası Başkanına esnafın sorunları anlatıldı

Birliğimizden Haberler

Merkez Bankası Başkanına esnafın sorunları anlatıldı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Merkez Bankası Başkanı  Naci Ağbala esnafın sorunlarını anlatarak destek istedi. 
T.C. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, Başkan yardımcılarıyla birlikte Türkiye   Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ‘i ziyaret ederek yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. 
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığında yapılan toplantıda TESK  Denetim Kurulu Başkanı da olan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların çok mağdur olduğu ve devlet desteğinin devam etmesi gerektiğini ifade etti
Esnafların genel durumu hakkında bilgi veren ve esnaf ve zanaatkarların yaşadığı   sıkıntıları dile getiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken esnafların yüksek enflasyon altında ezilmesinin önüne geçmek için yoğun mücadele verildiğini, ekonomik tedbirlerle birlikte piyasalarda rahatlama olacağını tahmin ettiklerini dile getirdi.
 
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yönetim ve denetim kurulu üyeleri   esnafın zor durumda olduğunu, bu süreçte özellikle kahveci, kantinci, okul servisleri , kırtasiyeci , halk otobüsü işletmecileri ve eğlence yerlerinin çok mağdur getirdiler, Toplantıda ayrıca kredi faiz oranlarının düşürülmesi, piyasanın rahatlatılması için cansuyu kredileriyle esnafa destek verilmesi talep edildi
Sivas Esob Başkanı ve Tesk Denetim Kurulu Başkanı Beşir Köksal, “Yaşamış olduğunuz pandemi süreci esnafımızı çok etkiledi. Bu dönemde dükkanlarımız kapalı kaldı ve esnafımız giderlerini karşılayamadı. Kredi çekerek günü kurtarmaya çalıştık. Ancak sürecin devam etmesi nedeniyle kredileri de esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken her platformda esnafımızın sorunlarını gündeme getirdi ve çözümü için önemli katkılar sağladı. Esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla yakından ilgilenen Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandökene çok teşekkür ediyoruz”  dedi. 
Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal ise esnaf ve sanatkarların yaşadıkları sıkıntıların önüne geçmek için TESK Yönetim ve Denetim Kurulu ile bir araya geldiklerini dile getirdi.
Sivas Esob Başkanı  Beşir Köksal, T.C Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’a günün anısına Sivas el sanatkarından bıçak ve kemik tarak seti hediye etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret