Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Memleket Gazetesinin 13.yılını kutluyorum

Birliğimizden Haberler

Memleket Gazetesinin 13.yılını kutluyorum

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği başkanı Beşir Köksal, gazetemizin 13. Kuruluş yıl dönümü sebebiyle gazetemizi ziyaret etti.
 Sivas Medya Center Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Geneş ve Genel yayın yönetmeni Kemal Çağlayan ile görüşen Başkan Köksal, “Memleket gazetemizin 13. yılını ve ayrıca 10 ocak çalışanlar gününüzü de kutluyorum. Memleket gazetesi olarak esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını, sıkıntılarını gündeme taşıdığınız için ayrıca sizlere teşekkür ediyorum. Memleket bizim. Bizde elimizden geldiği kadar mümkün olduğu kadar basınımız ile kamu kurum ve kuruluşları ile esnaf teşkilatı olarak her zaman birbirimize yardımcı olacak şekilde gayret gösteriyoruz. Onun için tekrar tekrar gününüzü kutluyorum” dedi.
Genel yayın yönetmeni Kemal Çağlayan ise kamu kurum ve kuruluşların yaptığı hizmetlerin duyurulmasını noktasında gazete olarak çaba gösterildiğini kaydederek şöyle konuştu: “Özellikle sizin şahsınızda göreve başladığınız günden itibaren Sivas’taki esnafın sorunlarının giderilmesinde çok yoğun çaba sarf ettiniz. Çünkü almış olduğunuz görev ve bu görevin bilinci içerisinde gece gündüz demeden Sivas’taki esnafın mağduriyetini önlemek çabası ile çok emek sarf ettiniz. Şuanda esnafların hazırda bulunmuş olduğu bina bile sizin eseriniz. Siz ben değil Sivas davasını ön planda tuttuğunuz için esnafın derdine derman olmak çabası ile mücadele veriyorsunuz. Bu mücadelenizde bizde gazete olarak kamuoyuna objektif olarak sizin çalışmalarını yansıtmak görevi bilinci içerisindeyiz. Biz de teşekkür ediyoruz. Çünkü sizin vermiş olduğunuz hizmetlerin kamuoyuna aksettirilmesi de bizim görevimizdir.”
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret