Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Memleket Gazetesinin 13.yılını kutluyorum

Birliğimizden Haberler

Memleket Gazetesinin 13.yılını kutluyorum

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği başkanı Beşir Köksal, gazetemizin 13. Kuruluş yıl dönümü sebebiyle gazetemizi ziyaret etti.
 Sivas Medya Center Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Geneş ve Genel yayın yönetmeni Kemal Çağlayan ile görüşen Başkan Köksal, “Memleket gazetemizin 13. yılını ve ayrıca 10 ocak çalışanlar gününüzü de kutluyorum. Memleket gazetesi olarak esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını, sıkıntılarını gündeme taşıdığınız için ayrıca sizlere teşekkür ediyorum. Memleket bizim. Bizde elimizden geldiği kadar mümkün olduğu kadar basınımız ile kamu kurum ve kuruluşları ile esnaf teşkilatı olarak her zaman birbirimize yardımcı olacak şekilde gayret gösteriyoruz. Onun için tekrar tekrar gününüzü kutluyorum” dedi.
Genel yayın yönetmeni Kemal Çağlayan ise kamu kurum ve kuruluşların yaptığı hizmetlerin duyurulmasını noktasında gazete olarak çaba gösterildiğini kaydederek şöyle konuştu: “Özellikle sizin şahsınızda göreve başladığınız günden itibaren Sivas’taki esnafın sorunlarının giderilmesinde çok yoğun çaba sarf ettiniz. Çünkü almış olduğunuz görev ve bu görevin bilinci içerisinde gece gündüz demeden Sivas’taki esnafın mağduriyetini önlemek çabası ile çok emek sarf ettiniz. Şuanda esnafların hazırda bulunmuş olduğu bina bile sizin eseriniz. Siz ben değil Sivas davasını ön planda tuttuğunuz için esnafın derdine derman olmak çabası ile mücadele veriyorsunuz. Bu mücadelenizde bizde gazete olarak kamuoyuna objektif olarak sizin çalışmalarını yansıtmak görevi bilinci içerisindeyiz. Biz de teşekkür ediyoruz. Çünkü sizin vermiş olduğunuz hizmetlerin kamuoyuna aksettirilmesi de bizim görevimizdir.”
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Üniversitelerimiz Sivasımız için çok önemlidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kulu makamında ziyaret ederek bir süre görüş alışverişinde bulundu.
Bir ilin gelişmesinde üniversitelerin önemli katkıları olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ta ikinci bir üniversite açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “ Cumhuriyet Üniversitemizden sonra ikinci üniversitemiz olan Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de hizmet vermeye başladı. Rektörümüzün göreve gelmesi ile birlikte Üniversitemizde alt yapı çalışmaları hızlandırıldı. Esnaf teşkilatı olarak ikinci üniversitemizi de önemsiyor, işbirliğimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Esnafımıza büyük katkı sağlayan Üniversitemizin biran önce eğitime açılmasını bekliyoruz. İkinci üniversitemizin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, savunma sektöründe ihtisaslaşmayı hedeflediklerini, bu hedef doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, üniversiteye tahsis edilen alanda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerle ortak çalışmalar yapacaklarını ve işbirliği içerisinde olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Kul, Teknokent binasında faaliyetlerine devam ettiklerini vurgulayarak  Üniversitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, esnaf teşkilatı ile işbirliği içerisinde olacaklarını hatırlatarak, ziyaretinden dolayı Sesob Başkanı Köksal’a teşekkür etti
 
 

DEVAMI

Kooperatif kredilerine düzenleme getirildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcanın kredilerle ilgili verdiği müjdenin esnafı sevindirdiğini ifade etti.
Esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerle ilgili Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımız  ishihdam sağlamakta,  kendi imkanlarıyla ayakta durmakta ve ailesinin geçimini sağlamaktadır. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bu günlerde esnafımız da elini taşın altına koymuştur. Esnaflarımız ayakta kalabilmek ve mesleğini sürdürmek için kredi destekleriyle hayatını sürdürmektedir.  Bazı esnaflarımızı kredilerini ödemekte zorlanmaktadır. Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’ın kredilerle ilgili yapmış olduğu açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir.
 
Bakanımızın açıklamalarından sonra yeni kredi ödemelerinde  esnafımız çektiği krediyi ister 3 ayda isterse de 6 ayda ödeyebilecek. Ödeme süreleri 4 yıldan 5 yıla çıkarılacak. 100 bin TL’ye olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak, 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2 olan komisyon yüzde 1’e düşürülecektir.”dedi.
 
Esnafın sıfır faizli cansuyu kredileri noktasında da beklentileri olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, bu konuda da girişimlerde bulunduklarını belirterek, en kısa sürede sıfır faizli kredilerin de çıkacağına , esnafımızın da kredilerden faydalanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Sesob Başkanı Köksal konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; Her koşulda esnafımızın yanında olan cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kredilerle ilgili düzenleme yaparak esnafımıza destek olan Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’a, TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken’e, TESKOMB Başkanımız sayın Abdulkadir Akgül’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret