Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Mağdur olan esnafımızın yaraları sarılmalı

Birliğimizden Haberler

Mağdur olan esnafımızın yaraları sarılmalı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  covid-19  Pandemi sürecinde aylardır kapalı olan  ve açıldığı halde yasakları nedeniyle  iş yapamayan  esnaf ve sanatkarlar için acil yardım yapılması gerektiğini belirterek, mağdur olan esnafların yaralarının sarılması gerektiğini söyledi. 
Covit-19 salgınının ülkemizde Mart ayı itibariyle görüşmeye başladığını , bu süreçte esnafın mağdur olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Bu salgın nedeniyle aylardır kapalı olan servisçi, kantinci, kahveci, nargileci, eğlence mekanı işletmecileri gibi esnaflarımız  1 Haziran tarihi itibariyle işyerlerini açmalarına rağmen , yasaklar nedeniyle müşteri kaybeden, kahvehane kıraathane işletmecileri  desteklenmelidir.. Kahvehane ve kıraathanelerde oyun yasağı kalkmadığı için müşteri bulmakta zorlanıyorlar. Hiçbir iş yapamadıkları için sıkıntılar her geçen gün artıyor ve evlerine ekmek götüremeyen esnafımıza karşılıksız maddi yardımda bulunulması artık kaçınılmaz hale gelmiştir. İşyerini açamayan açsa bile mağduriyeti devam eden esnaflarımızın bu desteğe çok ihtiyacı vardır. Esnaflarımız başta olmak üzere zor durumda olan esnaf ve sanatkarlarımıza acilen karşılıksız maddi yardımda bulunulmalı . Pandemi sürecindeki esnaflarımızın yaraları sarılarak tekrar eski günlerine kavuşmalıdır” dedi. 
BORÇLAR FAİZSİZ ERTELENMELİ
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnafın borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi gerektiğini belirterek, virüs salgınının yeniden arttığına dikkat çekerek esnafın kredi borçları başta olmak üzere vergi, sigorta, kira ve faturalarının yılsonuna kadar faizsiz olarak ertelenmesi gerektiğini vurguladı.
Sivas Esob Bşakanı Beşir Köksal, kısa çalışma ödeneğinin iki ay daha uzatılmasının sevindirici olduğunu ancak iş yapamayan esnaf ve sanatkarlar için yeterli olmadığını vurgulayarak, “Başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm çalışma hayatını nefes aldıran Kısa Çalışma Ödeneği 31 Ekim tarihine kadar uzatılmasına sevindik ama yeterli değil. Covid-19 Vakaları her geçen gün arttığı için bu süreç yıl sonuna kadar uzatılmalıdır. Salgından etkilenen esnaflarımızın ayakta duracak gücü kalmadığı için yaraları sarılmalı ve mutlaka desteklenmeli “ diye konuştu.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

KAMU-STK İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü  Ahmet Başkal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, birlik başkanı Beşir Köksali ile bir süre sohbet etti.
T.C İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya konulan Kamu-STK işbirliği projesi kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı  müdürlük personeli Yılmaz Alçalı ve Mehmet Duman ile birlikte ziyaret eden İl Müdürü Ahmet Başkal, proje hakkında bilgi vererek, Kamu-STK işbirliğini önemsediklerini söyledi.
Kamu ve STK’ların ortak projeler üretmesi , işbirliği yapması ve birbirine yardımcı olması amacyıla projenin hayata geçirildiğini vurgulayan il müdürü Başkal, “İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüzün  hayata geçirdiği projede sivil toplum kuruluşlarının gerek merkezi gerekse de idaresindeki kamu görevlileriyle etkin bir iletişim kurabilmesi, iletişimi güçlendirecek ortam tesis edilmesi , toplumsal bağlamın yeniden yapılanması amaçlanıyor. Bizlerde bu işbirliği çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız sayın Beşir Köksal’ı ziyaret hem karmu görevlilerinin hem de sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak  işbirliğine uygun ortamın hazırlanması için görüş alışverişinde bulunduk.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ise , Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu , projenin de sivil toplum kuruluşlarının faydasına olacağını belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, sorunların çözümünde , ortak proje hazırlanmasında, kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının birbirine yardımcı olmaları noktasında Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu sözlerine ekledi
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Başkal, ziyaret anısına Sivas Valiliği tarafından hazırlanan “Milli Mücadele’de Sivas’ta 108 Gün” kitabını hediye ederken, Sesob Başkanı Beşir Köksal’da “ Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 

DEVAMI

Yozgat Kahveciler Odası Başkanından Sesob Başkanı Köksala ziyaert

Yozgat Kahveciler ve Lokantaclıar Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşkun, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Sivas Birlik Başkanı Kökssal 'ın esnaf teşkilatına güzel hizmetler yaptığını, her zaman örnek aldıkları bir başkan olduğunu belirterek, misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Coşkun'a Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yayınlanan " Osmanlı Döneminde Sivas 'ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı " kitabını ve " Müşteri Memnuniyeti" kitabını hediye etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret